Technopat Gibi Leş Bir Site YOK!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Szayel

Asistan
@KimBuGamzeli
Gereksiz değil lazım olduğunda gerekli oluyor :) Yönetim hâl ve hareketleri gereksiz. R.B. veya bir başkası multi açıp post kasıyor mudur bilmiyorum ama bazı zamanlarda örneğin donanım konusunda bir anda aktif olan cevap veren çok çıkıyor. Ama cevap verilmezse, de sıfır cevap :).
Aksini söyleyemezsin çünkü imlerden kaldırmışsın sonra tekrardan girmişsin :)

@CCD
Buranında sıkıntıları var ama kurallar o k adar katı değil.

KimBuGamzeli

Profesör
@KimBuGamzeli
Gereksiz değil lazım olduğunda gerekli oluyor :) Yönetim hâl ve hareketleri gereksiz. R.B. veya bir başkası multi açıp post kasıyor mudur bilmiyorum ama bazı zamanlarda örneğin donanım konusunda bir anda aktif olan cevap veren çok çıkıyor. Ama cevap verilmezse, de sıfır cevap :).
Aksini söyleyemezsin çünkü imlerden kaldırmışsın sonra tekrardan girmişsin :)

@CCD
Buranında sıkıntıları var ama kurallar o k adar katı değil.
WTF

Szayel

Asistan
Küfür mü ettin naptın anlamadım ben. Açık olsan ona göre tavır alıcam da.

yolgezer74

Asistan
amd oyunda zayıftır çünkü tek çekirdek performansı düşüktürden öte 5 sene boyunca bi tane bile fps drop konusuna cevap yazamamış bi sitedir orası.
üstüne recep baltaş kendi bilgisi nasıldır bilemem ama daha kendi adam gibi ingilizceden türkçeye çeviri yapamayıp karman çorman makaleler çevirip insanların bildiğini unutturup sonra da türkçe kullanımı için milleti banlamış birisidir.
hiç unutmam "x570 uyumlu anakart" diye fail bi başlık açıp sonra biz ti ye alınca "ryzen 3000 uyumlu anakart " diye sıvasını çekmiş bi kişidir.
nvidia nın rtx serisi kartlar çıkmadan önce bile rtx çekirdeklerinin 1060 gibi pascal serisi kartlarda da olduğunu, güncelleme ile geleceğini bilyordum misal ben. çünkü nvidia haberini vermişti. sonra nedense rtx in pascal kartlarda açılmasını bi türlü beceremediler. gecikti. artık rtx leri satmak için mi bilmiyorum. işte o konuda da tuttu gene uzun bi yazı yazmış. ben de bunu zaten bildiğimizi, bu gün mü aklına dank ettiğini sorunca bana boş konuşma diyip engellemişti.
yanlış anlamayın. arkadaşın sitesine üye olmadım. recep baltaş denen kişiyi ben chipten bilirim. o dönemlerde de ati gıcığı idi.
nerde eski bi x serisi ati görse "paylaşımlı kartlar kalitesizdir, bozuktur, yanar gider" gibi saçma cümleler eden bi kişilik idi. o yüzden onun kuracağı sitenin de bi faydası olacağını düşünmediğim için üye olmadım. e nerden bu kavga oldu derseniz? para ile faceye sayfasını reklamını yapmış. 2 sene boyunca zaman tünelimden eksik olmadı. engelliyorum olmuyo. ille bi yerden pörtlüyo.
işte o beni engelleyince kurtuldum :D
ha bi de bi ara ddr4 ralerde hızaşırtma ile alakalı bi makale yayınlamıştı ki tam fail. makalede ram nasıl üretilire girmiş adam ya.
ya frekans hız aşırtma yapıcak adamın o bilgilere ne ihtiyacı var? ddr mimarisinden, işlemci kontrolcülerinden, azıcık bi k8 mimarisinden bahset, sonrasında anakartın bu konudaki limitlerinden bahset, sonra hangi ram çipi nedire hiç girmeden"neden girecen ki? tüm kalbur üstü ramler termal yapışkanlı soğutucu ile geliyor. adam söküp bakmaya kalksa senin yazını okuyup çipleri parçalar." marka model ve gecikme bilgilerinden dem vur tamamdır. yok cidden o makaleyi okuyan adam boş bulunup ram soğutucusunu sökmeye kalksa koparır atar ne varsa.
sözün özü arkadaşlar o kişinin sayfasından bi şey öğrenemezsiniz. öğrenirseniz de anca bildiğinizi kaybedersiniz. çünkü recep baltaş olsun pek çok editör olsun amaçları bellidir. reklam, ve birilerinin satışına ön ayak olmak. zaten ryzen anakartlar ilk çıktığında 2x4 gb ramli sistem tavsiye etmelerinden belli. ya adamlar hala bu kafada. neden? çünkü piyasadaki pc satışının aslında tedarikçileri belli. onlar da yurt dışından hangi ürün ucuz ise onu alıp türkiyede onu çakmanın peşinde.
daha bu gün bu sitelere hiç bakmayan bi arkadaşım laf arasında "abi alıcaksan bu saatten sonra 16 tek al. ram slotları doldu mu ufak rami aldığına bin pişman olursun" dedi.

Drift King

Profesör
amd oyunda zayıftır çünkü tek çekirdek performansı düşüktürden öte 5 sene boyunca bi tane bile fps drop konusuna cevap yazamamış bi sitedir orası.
üstüne recep baltaş kendi bilgisi nasıldır bilemem ama daha kendi adam gibi ingilizceden türkçeye çeviri yapamayıp karman çorman makaleler çevirip insanların bildiğini unutturup sonra da türkçe kullanımı için milleti banlamış birisidir.
hiç unutmam "x570 uyumlu anakart" diye fail bi başlık açıp sonra biz ti ye alınca "ryzen 3000 uyumlu anakart " diye sıvasını çekmiş bi kişidir.
nvidia nın rtx serisi kartlar çıkmadan önce bile rtx çekirdeklerinin 1060 gibi pascal serisi kartlarda da olduğunu, güncelleme ile geleceğini bilyordum misal ben. çünkü nvidia haberini vermişti. sonra nedense rtx in pascal kartlarda açılmasını bi türlü beceremediler. gecikti. artık rtx leri satmak için mi bilmiyorum. işte o konuda da tuttu gene uzun bi yazı yazmış. ben de bunu zaten bildiğimizi, bu gün mü aklına dank ettiğini sorunca bana boş konuşma diyip engellemişti.
yanlış anlamayın. arkadaşın sitesine üye olmadım. recep baltaş denen kişiyi ben chipten bilirim. o dönemlerde de ati gıcığı idi.
nerde eski bi x serisi ati görse "paylaşımlı kartlar kalitesizdir, bozuktur, yanar gider" gibi saçma cümleler eden bi kişilik idi. o yüzden onun kuracağı sitenin de bi faydası olacağını düşünmediğim için üye olmadım. e nerden bu kavga oldu derseniz? para ile faceye sayfasını reklamını yapmış. 2 sene boyunca zaman tünelimden eksik olmadı. engelliyorum olmuyo. ille bi yerden pörtlüyo.
işte o beni engelleyince kurtuldum :D
ha bi de bi ara ddr4 ralerde hızaşırtma ile alakalı bi makale yayınlamıştı ki tam fail. makalede ram nasıl üretilire girmiş adam ya.
ya frekans hız aşırtma yapıcak adamın o bilgilere ne ihtiyacı var? ddr mimarisinden, işlemci kontrolcülerinden, azıcık bi k8 mimarisinden bahset, sonrasında anakartın bu konudaki limitlerinden bahset, sonra hangi ram çipi nedire hiç girmeden"neden girecen ki? tüm kalbur üstü ramler termal yapışkanlı soğutucu ile geliyor. adam söküp bakmaya kalksa senin yazını okuyup çipleri parçalar." marka model ve gecikme bilgilerinden dem vur tamamdır. yok cidden o makaleyi okuyan adam boş bulunup ram soğutucusunu sökmeye kalksa koparır atar ne varsa.
sözün özü arkadaşlar o kişinin sayfasından bi şey öğrenemezsiniz. öğrenirseniz de anca bildiğinizi kaybedersiniz. çünkü recep baltaş olsun pek çok editör olsun amaçları bellidir. reklam, ve birilerinin satışına ön ayak olmak. zaten ryzen anakartlar ilk çıktığında 2x4 gb ramli sistem tavsiye etmelerinden belli. ya adamlar hala bu kafada. neden? çünkü piyasadaki pc satışının aslında tedarikçileri belli. onlar da yurt dışından hangi ürün ucuz ise onu alıp türkiyede onu çakmanın peşinde.
daha bu gün bu sitelere hiç bakmayan bi arkadaşım laf arasında "abi alıcaksan bu saatten sonra 16 tek al. ram slotları doldu mu ufak rami aldığına bin pişman olursun" dedi.
Zaten EFI ve UEFI nin ne olduğumu bilmiyorlar. Eski videolarında 3.nesil ve üstü Inteller UEFI destekler diyordu şimdi ise 4 oluverdi. Cevap ise çok kolay. 1.nesil Arrandale li PC lerin bir kısmı AMI APTIO 4 lü olduğundan UEFI 2.0 ya da 2.1 ile geliyor. Intel in LGA 775 için anakartında EFI var. Intel in kendi EFI BIOS uymuş. EFI yı Legacy sanan üyede var. Recep te öyle sanıyor.

Windows 8.1

Profesör
Zaten EFI ve UEFI nin ne olduğumu bilmiyorlar. Eski videolarında 3.nesil ve üstü Inteller UEFI destekler diyordu şimdi ise 4 oluverdi. Cevap ise çok kolay. 1.nesil Arrandale li PC lerin bir kısmı AMI APTIO 4 lü olduğundan UEFI 2.0 ya da 2.1 ile geliyor. Intel in LGA 775 için anakartında EFI var. Intel in kendi EFI BIOS uymuş. EFI yı Legacy sanan üyede var. Recep te öyle sanıyor.
Benim 2.Nesil Sandy Bridge ve LGA 1155 soketli anakart nasıl destekliyor UEFI'yi? Bilip bilmeden konuşan bir forum işte, sözüm Technopat'a kardeş, sana değil. Bir kere UEFI/EFI 2006'da ortaya çıktı, yani Vista bile destekler UEFI'yi(@Drift King'in açtığı konu),bir de diyor ki "İçinci Nisil İntillir Uifi Distiklir, başka yerde de 4 diyor", cahilsen bari ifşa etme kendini. Bazen sürü zihniyetiyle ilerleyen bir forumdur Technopat Sosyal. Kırmızı yazılmış kısımda lafı Recep arkadaşa attım, yanlış anlaşılma olmasın.

Drift King

Profesör
Benim 2.Nesil Sandy Bridge ve LGA 1155 soketli anakart nasıl destekliyor UEFI'yi? Bilip bilmeden konuşan bir forum işte, sözüm Technopat'a kardeş, sana değil. Bir kere UEFI/EFI 2006'da ortaya çıktı, yani Vista bile destekler UEFI'yi(@Drift King'in açtığı konu),bir de diyor ki "İçinci Nisil İntillir Uifi Distiklir, başka yerde de 4 diyor", cahilsen bari ifşa etme kendini. Bazen sürü zihniyetiyle ilerleyen bir forumdur Technopat Sosyal.
Benim Lenovo V570c de 2.nesil Sandy Bridge ve bende UEFI kullanıyorum. 1.nesil de bile UEFI var.

yolgezer74

Asistan
Benim 2.Nesil Sandy Bridge ve LGA 1155 soketli anakart nasıl destekliyor UEFI'yi? Bilip bilmeden konuşan bir forum işte, sözüm Technopat'a kardeş, sana değil. Bir kere UEFI/EFI 2006'da ortaya çıktı, yani Vista bile destekler UEFI'yi(@Drift King'in açtığı konu),bir de diyor ki "İçinci Nisil İntillir Uifi Distiklir, başka yerde de 4 diyor", cahilsen bari ifşa etme kendini. Bazen sürü zihniyetiyle ilerleyen bir forumdur Technopat Sosyal. Kırmızı yazılmış kısımda lafı Recep arkadaşa attım, yanlış anlaşılma olmasın.
dostum adamlar uefinin sadece grafik arayüz olduğunu sandıkları için, kafaları öyle bastığı için öyle saçmalıyorlar işte. diyorum recep baltaş 2 3 süslü kelimenin ardına saklanan tiplerdendir.
uefi sadece grafik arayüz değil, command center gibi oc programlarının çalışabilmesini sağlayan, secureboot özellikleri ihtiva eden bi arayüzdür. mbr de bunları yaparsın ama asla stabil olmaz. o yüzden eski kafalı oc ciler hala "oc biostan yapılır" der.
uefi hayatımıza asırlar önce girdi. ama işte hala oturtamadılar. windowsla ortak çalışması yüzünden kendi başına çalışan mbr-bios gibi stabil olamıyor. çok fazla değişkeni var.
ama işte bunu recep efeye anlatamazsın. çünkü kapasitesi o kadar.

arkadasariyor

Asistan
evet ben de bir denemek üzere üye oldum ama pişman olduk desem yeridir adamlar yazı yazmada ceza veriyorlar yok efendim büyük harf olmayacak mı yok nokta olacakmış miş de mış çok değişik geldi bana oradaki sistem neyse boş verdim artık sahten denemek için üye olmuştum üyelik önce yazı hatası sonra da imza da ceza yedik ve en sonunda hazim sonun ban oldu :))

Anladım ki her yeri bir kuralı var ve insanlar tarafında sevilen ve devamlı paylaşım yapılan yerler kişiye göre ve amaca göre değişiyor.

Sardaukar

Profesör
Yasaklı
site yöneticilerinin psikopat olduğunu düşünüyorum

adam onca işin arasında o noktalama hatasını nasıl bulur başka ?

Baihu

Asistan
Teknik konularda çok bilgi sahibi değilim. Sadece sorun yaşadığım konu ile ilgili araştırma yapıyorum. O sitenin sahibi ile chip.com.tr'de ufak bir tartışmamız olmuştu. O zamandan beri hiç ısınamadım. Ben bu cahil kafayla, soru soran insanlara elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum; ama o sitenin uzmanları herkese olumsuz cevaplar veriyor, ya da cevapsız bırakıyorlar. Onlara soru sormaktansa, yabancı sitelerde ararım daha iyi.

Lazzz

Rektör
Tecnopatı kötülemek için konu açan çoğu arkadaş nedense burda da ban yiyor😁 sorun sitelerde değil, kurallara riayet etmeyenlerde.

temmuzz

Üyecik
Kurallar her zaman baskı getirmez. Düzen içindir.
Altı üstü anadiliniz yahu bir zahmet düzgün yazacaksınız. Onu da beceremiyorsanız. Ceza puanı ala ala öğreneceksiniz. Yok Arkadaş! Bana uymaz, diyorsanız. Kimse sizi oraya pranga ile bağlamadı. Ayrıca forumun amacının ne olduğunu düşünün önce. Ya biliyorsunuzdur, aktarımda bulunursunuz, ya da bir merakınız, sorunuz, sorununuz vardır. Bütün bunları dile getirirken de, düzgün yazacaksınız. Şurada bir anket açılsa, Milliyetçi misiniz diye? Eminim %90'lara varan oranda, Evet cevabı gelir. Bu kadar milliyetçi geçinen güruhun Anadilinden uzak olması, uzak olmayı geçtim, düzgün kullanılmasını yaygınlaştırmak isteyenlere bu kadar saldırması. Tam Türk tipi bir milliyetçilik ve zeka.

temmuzz

Üyecik
Ben de çok ceza aldım. Güzel bir site ama daha bilgi dolu cevaplar alıyorsunuz. Ceza sistemi anlamsız, kısaltmalar büyük harfle yazılmalı diye uyarı verip bir kaç saat banlıyorlar.
Çünkü Türkçeciler. Cümlenizi mesela şöyle kurarsanız. Arkadaşlar kasa toplayacağım nasıl handle ederim beni confirm eder misiniz ? :)Hiç Türkçe sorunu yok bansız yaşarsınız. Kural olarak dikkat edilmesi gerektiğine katılıyorum ama mantıkları yanlış ve faşistçe.

stat counter