Technopat Gerçekleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

hefese

Üyecik
Kuralda avatardan bahsediliyor.
Mesaj veren avatar...
Profil mesajları ise kendi şahsi görüşü. Şahsi siyasi dini düşünce ve tutumu siteyi çok mu ilgilendiriyor?
Siyasi profil avatar'ına dahi tahammül edilmiyorken boy boy siyasi makaleleri profiline döşemesi enteresan değil mi noktasına işaret etmiştim. Ayrıca siyasi düşünce ve tutum demek hakaret, kışkırtma ve dışlama demek değildir. Bu nedenle o forumu kullanacakları bilgilendirmek için bu mesajı yazdım. Her şeyden öte bu forumda "Nefret Ettiğiniz Siteler" diye bir kategori olduğunu gördüğüm için açmamda bir sakınca görmedim.

Anladım hocam.
Sizin kriterleriniz nelerdir?
Eğer bu soru banaysa dediğim gibi siyasi düşünce demek dışlamak, hakir görmek, hakaret etmek ve kışkırtıcı ifadeler kullanmak demek olmadığından tüm bunları içeren unsurlara sahip yazıları nedeniyle Technopat yöneticisinin yazdıklarını noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşmayı istedim.

Usain

Profesör
Yasaklı
Siyasi profil avatar'ına dahi tahammül edilmiyorken boy boy siyasi makaleleri profiline döşemesi enteresan değil mi noktasına işaret etmiştim. Ayrıca siyasi düşünce ve tutum demek hakaret, kışkırtma ve dışlama demek değildir. Bu nedenle o forumu kullanacakları bilgilendirmek için bu mesajı yazdım. Her şeyden öte bu forumda "Nefret Ettiğiniz Siteler" diye bir kategori olduğunu gördüğüm için açmamda bir sakınca görmedim.

Eğer bu soru banaysa dediğim gibi siyasi düşünce demek dışlamak, hakir görmek, hakaret etmek ve kışkırtıcı ifadeler kullanmak demek olmadığından tüm bunları içeren unsurlara sahip yazıları nedeniyle Technopat yöneticisinin yazdıklarını noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşmayı istedim.
Siz durumunuzda veya bir yerde yazdıklarınızdan dolayı ceza mı yediniz?

hefese

Üyecik
Siz durumunuzda veya bir yerde yazdıklarınızdan dolayı ceza mı yediniz?
Forum'da evvelden ban yemiştim ama doğru ama yanlış bir sebepten. Bunun üzerine çeşitli numaralarla yeni hesap açtım ve forumda ihtiyaç duyduğum soruları yazdım ve cevapları aldım. Ardından bu son zamanlarda sürekli geceleri türk teknoloji sitelerine erişimin yavaşladığı ve durduğunu gözlemlediğimden ve malum forumda "geçicici bir sorun var galiba" tarzı bir konu açıldığından orada Recep Baltaş'ın yazdığı "sorun çözülmüştür" yanıtı sonrası ona o başlık altında yanıt attım.

Dedim ki "son zamanlarda her nedense sürekli geceleri sabaha kadar popüler türk teknoloji forumlarında yavaşlık ve tamamen erişimin durması gibi sorunlar görmekteyim. Muhtemel bir saldırı mı altındasınız yoksa geçici bakıma mı girmektesiniz geceleri" dedim. Bunun üzerine "daha önceleri saldırı yiyiyorduk ama CloudFlare 'i önümüze aldık artık. Hodri meydan" dedi. Ben de mesleğim gereği ve ayrıca popülerlik açısından saldırı yiyip imaj kaybedebileceklerini ve bunun aslında sadece kendilerine değil genel itibariyle Türk internet ve teknoloji sektörünün imajını zedeleyeceğini düşündüğümden "Aman CloudFlare'e güvenip içeriyi boşlamayın" diye tavsiye niteliğinde uyarıda bulundum. Bunun üzerine "gerekli güncellemeleri sürekli yapıyoruz, içiniz rahat olsun" tarzında mesaj attı.

Ben adamın iyiliğini düşünürken bir profiline gireyim dedim ve tam bir soğuk duş etkisi yarattı bende bu. Ben adamın iyiliği için tavsiyede bulunuyorum ama adam dışlama, hakaret etme, alay etme, kışkırtma,... artık her türlü haltı içeren unsurlara sahip mesajlar döşemiş profiline. Hem ona yardım ettiğim ve onun da aslında bana hakaret eder pozisyonda olduğunu görmem dolayısıyla kızdım ve onu tanıtmak için sadece ne yazmışsa onları sizlerle "Nefret Ettiğiniz Siteler" kategorisi altında paylaşmak istedim.

kmurat

Profesör
Bize ne sizin özel yazışmalarınızdan ? Biz mi senin için adamı döveceğiz ? Git sorununu orada kendin hallet.

Emir Timur

Profesör
- Forumları katı kurallarla yönetmelerinde bence sorun yok, hatta takdir ediyorum. Türkçeye sahip çıkıyorlar işte, ne güzel. Keşke her forum aynısını yapsa, belki gençliğin dil sorunu biraz olsun azalmış olurdu.
- Recep Baltaş buradaki ekran görüntülerinde bulunan yorumlarında son derece haklı (Yanlış yaptığı yerler de vardır muhakkak). Yobaz zihniyetten kurtulmadıkça bizim gün yüzü görmemiz hayal, hem de başımızda emperyalizm varken. Avrupa da bir zamanlar bizim gibiydi; din bir sömürü aracı olarak kullanılıyordu, insanların başına bir karanlık olarak çöktürülmüştü, ne zaman kurtuldular, işte o zaman bugünkü ileri düzey medeniyetlerinin temeli atıldı.

hefese

Üyecik
Technopat Sosyal'de çok takılmadım ama bir ara YouTube kanalımın reklamını yapmak için girdim. Bir kaç uyarıdan sonra 29 Ekim 2023'e kadar ban😕
Haklılar da.
Güzel disiplinli bir forum ama SDN kadar güzel değil:p
SDN 1 numara. :) Bu forumda başka bir bağ var.:)
“... 29 Ekim 2023”

Biz yobazlar anladık mesajı. Siz devam edin.

Not: Sözüm Technopat a kardeş, sana değil.

Usain

Profesör
Yasaklı
“... 29 Ekim 2023”

Biz yobazlar anladık mesajı. Siz devam edin.

Not: Sözüm Technopat a kardeş, sana değil.
O gün 29 ekim değildi. Ban'ı niye 29 ekime hatta 2023'e attılar hiç bir fikrim yok(!) :D

gene şükretin adam iyi aile çocuğu bayramlık ağzını açmamış forumun birinde yöneticiler ağzına geleni saçıyor sıvıyor Recep Baltaş ve ekibi efendi aklı başında kardeşler...

Hipoaktif

Üyecik
Recep Baltaş biraz açık sözlü bir adam, bundan dolayı pek sevilmiyor, bazı davranışları çok gıcığıma gitse bile teknik bilgisine odaklanıyorum sadece.
Ali Güngör çok kaliteli bir adam, Technopat üyelerinden ve yöneticilerinden tiksinsem bile bu adam hakkında kötü düşünemiyorum.
Modaratörleri çok kalitesiz, hayatları boyunca bir sapa balta olamamış insanları özellikle seçiyorlar muhtemelen.
Kafalarına göre banladıkları çok fazla insan var, adamlar bir üyeyi sırf gıcık olup banlıyorlar resmen.
Üyeleri zaten Recep Baltaş ne diyorsa doğrudur mantığını benisemiş, iradesi olmayan basit ve saygısız insanlar.
Ama gördüğüm kadarıyla en çok hit bunların forumunda dönüyor, ShiftDelete vb siteler her ne kadar çok kaliteli ve naif insanlar tarafından yönetilip, daha iyi içeriklerle donatılmış olsa bile bu siteyi geçemiyorlar ne yazık ki.
Çokluğun olduğu yerde zaten pek hoş olaylar dönmüyor gerçi.
Açık konuşmak gerekirse ShiftDelete dahil ülkemizdeki tüm kaynaklar yetersiz, Bir konuda yardım istiyorsun nerdeyse kimse bakmıyor bile.
Ama bu sitenin güzelliği gerçekten bilgi sahibi insanlardan oluşuyor olması, diğer sitelerde açtığın konuya 50 yorum geliyorsa tamamına yakını ezberlenmiş boş şeyler.
Buradaki Modaratör arkadaşlarımız gerçekten bilgili, insanlara yukardan bakma gibi bir durumları da yok, kurallarda ne yazıyorsa o.
Kalite üst düzey olsa bile insanları bir araya toplama konusunda eksikleriniz var.
ShiftDelete'i takdir ediyorum, umarım bir gün bu forum hak ettiği konuma ulaşır

Mutevahhid

Üyecik
Buradaki yorumumu silen diktatör kim? Siz de mi? Vallahi yazık! Bu kadar korkak olmayın kardeşim ya.. Delikanlı olun, adam olun iki dakika ya :)

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Siteyi beğenmemiş olabilirsiniz, yönetimin iyi/kötü olduğunu ispatlayıp ispatlamamanız hakaret etme hakkını vermiyor.
Gereği kadar bilgilendirici uygun dilde yaptığınız eleştirilere kimse bir şey diyemez.

Mutevahhid

Üyecik
Siteyi beğenmemiş olabilirsiniz, yönetimin iyi/kötü olduğunu ispatlayıp ispatlamamanız hakaret etme hakkını vermiyor.
Gereği kadar bilgilendirici uygun dilde yaptığınız eleştirilere kimse bir şey diyemez.
Muhattabım değilsin. Şuanda çıkıyorum zaten forumdan dahada girmeyeceğim. Sizler ancak bu kendi platformlarınızda borunuzu öttürürsünüz. İyiki hükümet'e adam gibi adamlar geldi. Hadi eyvallah...

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Muhattabım değilsin. Şuanda çıkıyorum zaten forumdan dahada girmeyeceğim. Sizler ancak bu kendi platformlarınızda borunuzu öttürürsünüz. İyiki hükümet'e adam gibi adamlar geldi. Hadi eyvallah...
Görebileceğin en sakin ve huzurlu forumlardan birinde olduğunu bilmemen ayıp değil. Güle güle

stat counter