Tecavüz sahneleri neden hep Kanal D'de?

Bu konuyu okuyanlar

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
"Kanal D ve tayfası Türkiye'nin Çağdaş Geçinen Seçkinci İnsanlarının Değil mi?" bunu benimseyen tek sensin bunu öyle var sayman saçmalık. Bir kez daha diyorum tecavüzün Çağdaşlıkla alakası yoktur olmadı ve olamaz. Diğer ülkelerden tecavüze uğrama oranı Türkiye'nin hep fazla nedeni böyle çağdaşlık falan filan palavralarıyla değil gereken cezaların verilmemesidir.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Hoşgeldin siyaset... Bir bu konuda eksiktin. Hoşgeldin :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Çağdaşlık modern toplumun kültürel,siyasal,hukuksal ve bilimsel bir çok eylemi barındıran yapıya verilen bir anlamdır. Çağdaşlık için tecavüzlü dizi yayınlamayı düşünen bir medya grubu böyle düşünecek ola bileceğini hiç sanmıyorum bu çok ucuz bir düşünce öyle düşünceli insanların ve medya grubununda Türkiyede olmadığındanda eminim hiç bi kanal bunu düşünmez ne kadar sevmediğim kanallarda olsa onlardanda eminim.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kumanda diye bir şey var, beğenmiyorsanız izlemezsiniz.O kanalda izlenmeyince yayını kendiliğinden kaldırır.talep var ki her dizide tecavüz olayı oluyor.. Spartacus izlemeyi biliyorsunuz ama :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Siyasetle ilgili bir cümle kullanmadım kullanmamda alakası yok ama her tartışmada siyasete birleştirmelerine şaşırıyorum.

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adı geçen dizilerde devamlı içki içiliyor...sadece adı geçen tecavüzlü dizide 12 içki sahnesi vardı
Çok düşündürücü .....

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Ya memleket "çağdaş" dolu, (Maalesef, çağdaş olmayı, modern olmayı, şimdi yazamayacağım bir yerlerinden anlamışlar.) ya da, bu kendisi ile övünen yobazlar çoğunlukta. Her ikisi için de sorun aynı. Birçoğu bu dizileri izliyor ve reyting manyağı yapıyor. Ama suçlu dizi, yayıncı. :D :D Şaka gibisiniz. :D

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bence bu senaryoları yazan her kimse onun başından tecavüzle ilgili bir olay geçmiş olabilir oda bu şekilde kendini kendini mi rahatlatıyor acaba :)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu olayların çağdaşlıkla alakası yok. bence kanal d Türk aile yapısını bozmaya çalışıyor. Türk aile yapısı bozulduğunda Türk dna'sıda bozulacaktır bunların istediği bu. ilk okuldaki çocuk arkadaşına geceliğin ne kadar diye sormayı ailesinden öğrenmez dizilerden öğrenir. haa sizde diyeceksiniz ailesi izletmesin, ee ailesi çocuğa nasıl bir etki yapacağını bilmiyorsa ne olacak.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bu tür olaylara tepkiyi İşine gelmiyorsa izlemessin gibi söyleyene kimse kusura bakmasın çocuk gözüyle bakıyorum. Saçmalamayın. TOPLUM BOZULUYOR BUNU ANLAMIYORMUSUNUZ? Hiçmi umrunuzda değil?????. Yarın öbür gün sizde çoluğa çocuğa karışacaksınız. O sahnede senin gördüğün sevişme yada tecavüz sahnesini 5 yaşındaki çocukta görüyor. Hiç ummadığın, hatta haberlerde "way bee" ne insanlar varmış dediğin, "buda yapılırmı" dediğin olayların senin başına geldiği zamanmı bu ahlaksız tehlikelerin farkında olacaksın. Madem önemsemiyorsunuz, bari saçmalamayında bu ahlaksızlıklar sebebiyle canı yananlara saygınız olsun.... Kayseride kaybedilen 3 çocuk, Erzurumda geçen gün başına kötü olaylar gelen öğretmen ve belki her gün adını duymadığımız yüzlerce olayın mayasını bu tür dizilerle, filmlerle dirhem dirhem aklımıza sokulduğunu anlayın artık. Siz hala işin dalgasındasınız.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
bu olayların çağdaşlıkla alakası yok. bence kanal d Türk aile yapısını bozmaya çalışıyor. Türk aile yapısı bozulduğunda Türk dna'sıda bozulacaktır bunların istediği bu. ilk okuldaki çocuk arkadaşına geceliğin ne kadar diye sormayı ailesinden öğrenmez dizilerden öğrenir. haa sizde diyeceksiniz ailesi izletmesin, ee ailesi çocuğa nasıl bir etki yapacağını bilmiyorsa ne olacak.

Aile yapısı ile DNA'yı nasıl ilişkilendirdin, hayret! :D

Bu arada Kanal D'nin Türk aile yapısı ile ilgili bir derdi yok ancak bizim milletin aile yapıları ile ilgili dertleri var. Ve ilk fırsatta sanki bozulacakmış gibi davranıyorlar. Eğer bunu izleyip, tecavüze yeltenen varsa, zaten içinde barındırıyordur. Öncelikle, gerekli eğitimi verirsen insana, ve o şekilde içindeki o "şeyi" yok edersen, bunların etkisi olmaz. Çünkü zaten her kimse bunları izlemeyecektir.

Bu tür olaylara tepkiyi İşine gelmiyorsa izlemessin gibi söyleyene kimse kusura bakmasın çocuk gözüyle bakıyorum. Saçmalamayın. TOPLUM BOZULUYOR BUNU ANLAMIYORMUSUNUZ? Hiçmi umrunuzda değil?????. Yarın öbür gün sizde çoluğa çocuğa karışacaksınız. O sahnede senin gördüğün sevişme yada tecavüz sahnesini 5 yaşındaki çocukta görüyor. Hiç ummadığın, hatta haberlerde "way bee" ne insanlar varmış dediğin, "buda yapılırmı" dediğin olayların senin başına geldiği zamanmı bu ahlaksız tehlikelerin farkında olacaksın. Madem önemsemiyorsunuz, bari saçmalamayında bu ahlaksızlıklar sebebiyle canı yananlara saygınız olsun.... Kayseride kaybedilen 3 çocuk, Erzurumda geçen gün başına kötü olaylar gelen öğretmen ve belki her gün adını duymadığımız yüzlerce olayın mayasını bu tür dizilerle, filmlerle dirhem dirhem aklımıza sokulduğunu anlayın artık. Siz hala işin dalgasındasınız.
O sahneyi ben görmeyeceğim için 5 yaşındaki çocuğum da göremeyecek. Benim çocuğum internet ve TV'de kendi başına bir şeyler izlediğinde/görüntülediğinde ise zaten belirli karar mekanizmaları öğretilmiş olacak. Ve böyle bir "vahşet"i izlemek yerine, onu yok saymayı seçecektir.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Umarım dediğin gibi olur. Umarım 24 saat çocuğunu takip edebiliyorsundur. Ama dikkat et.. 4 yaşındaki bir çocuk sen işyerinde çalışırken, yada annesi mutfakta yemek yaparken izlediği Çizgi filmlerdeki sözleri bile kendi hayatına aksettirip evde ailesine öyle hitap ediyor. Reklamları baştan sona ezberliyor. Çocuk yetiştiriyorsan ve evinde televizyon ve bilgisayar varsa karşılaştığın zaman " birisi demişti dersin"

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Umarım dediğin gibi olur. Umarım 24 saat çocuğunu takip edebiliyorsundur. Ama dikkat et.. 4 yaşındaki bir çocuk sen işyerinde çalışırken, yada annesi mutfakta yemek yaparken izlediği Çizgi filmlerdeki sözleri bile kendi hayatına aksettirip evde ailesine öyle hitap ediyor. Reklamları baştan sona ezberliyor. Çocuk yetiştiriyorsan ve evinde televizyon ve bilgisayar varsa "dediydi dersin"

O yaştaki çocuğu öyle TV/bilgisayar başına koyamazsın hocam. Çünkü o yaşlarda hiçbir karar mekanizması geliştirmemiştir ve bu yüzden ilgisini çeken her şeyi izler. Zaten ailenin rolü de buradadır. Karar mekanizması oluştururken, aynı zamanda ailenin mantıklı seçtiği programları izleyebilir halde olmalıdır ve yavaş yavaş mekanizmalar yüklenirken aile ortadan çekilmelidir. Eğer mekanizmalar yüklenmemiş ve aile ortadan çekilmiyorsa, bu bi yanlıştır ve bu zamanda engellenen bir şey ona daha cazip geleceğinden ona yönlenir.

Memlekette üreyen çok ama "çocuk geliştiren" o kadar değil ne yazık ki. Umarım insanlar çocuk gelişimi hakkında bilgiler aldıktan sonra üremeye başlar.

Saygılar.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Aile yapısı ile DNA'yı nasıl ilişkilendirdin, hayret! :D

Bu arada Kanal D'nin Türk aile yapısı ile ilgili bir derdi yok ancak bizim milletin aile yapıları ile ilgili dertleri var. Ve ilk fırsatta sanki bozulacakmış gibi davranıyorlar. Eğer bunu izleyip, tecavüze yeltenen varsa, zaten içinde barındırıyordur. Öncelikle, gerekli eğitimi verirsen insana, ve o şekilde içindeki o "şeyi" yok edersen, bunların etkisi olmaz. Çünkü zaten her kimse bunları izlemeyecektir.
mecazi anlamda ilişkilendirdim ama sen bunu anlayamadıysan seninle konuşmanın anlamı yok.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çocuğunu Tv başınada Koyarsın, PC başınada koyarsın. Hadi soyutlada göreyim. Hadi başar ellerinden öpeyim. Sen 20-30 lu yaşlardaki karar mekanizmasının en uç seviyelerde olduğu kişilere sahip olamıyorsunki, 5 yaşında, yada ilk okul çağında, arkadaşlarının sürekli PC oyunlarından, filmlerden bahsettiği bir ortamda uzak tutacaksın haa :) Hepsini geçtim, yolda giderken baldırı çıplak bilbordları tersinemi çevireceksin, Dekolte giyinen Sindy bebekleri piyasadanmı kaldırtacaksın? 10 yaşında çocukların çevrelerinden gördüğü makyaj modasını hayal mahsulümü sayacaksın? Senin söylediğin benim en başında mücadelesini verdiğim şey.. Olması gereken en doğru şey. Hayalini kurduğum şey. Ama olamayan şey. Yaşayacaksın ve göreceksin. Sen şu toplumda tecavüz sahnelerinin, ahlaksızlıkların yanlışlığını savunamadığın bir devirde yaşıyorsun. Sen kendini çok akıllı sanıyorsun ama :) Hani bizede diyorsunya, çocuk yetiştirmeyi bilmeden çocuk yapmayın diye.. Göreceksin bu dahada ayyuka çıkacak ve sen ne kadar bilirsen bil, o korkuyla üreyemeyeceksin...

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
mecazi anlamda ilişkilendirdim ama sen bunu anlayamadıysan seninle konuşmanın anlamı yok.

Kusura bakma, bilimi işlerine geldikleri gibi kullanan insanlar sebebiyle gereksiz bi çıkış yaptım. Mecaz kullandığını anlamam gerekirdi.

Çocuğunu Tv başınada Koyarsın, PC başınada koyarsın. Hadi soyutlada göreyim. Hadi başar ellerinden öpeyim. Sen 20-30 lu yaşlardaki karar mekanizmasının en uç seviyelerde olduğu kişilere sahip olamıyorsunki, 5 yaşında, yada ilk okul çağında, arkadaşlarının sürekli PC oyunlarından, filmlerden bahsettiği bir ortamda uzak tutacaksın haa :) Hepsini geçtim, yolda giderken baldırı çıplak bilbordları tersinemi çevireceksin, Dekolte giyinen Sindy bebekleri piyasadanmı kaldırtacaksın? 10 yaşında çocukların çevrelerinden gördüğü makyaj modasını hayal mahsulümü sayacaksın? Senin söylediğin benim en başında mücadelesini verdiğim şey.. Olması gereken en doğru şey. Hayalini kurduğum şey. Ama olamayan şey. Yaşayacaksın ve göreceksin. Sen şu toplumda tecavüz sahnelerinin, ahlaksızlıkların yanlışlığını savunamadığın bir devirde yaşıyorsun. Sen kendini çok akıllı sanıyorsun ama :) Hani bizede diyorsunya, çocuk yetiştirmeyi bilmeden çocuk yapmayın diye.. Göreceksin bu dahada ayyuka çıkacak ve sen ne kadar bilirsen bil, o korkuyla üreyemeyeceksin...

Benim bir çocuğum yok ancak bi kardeşim var. Kendisi senin bahsettiğin, arkadaşlarının oynadığı PC oyunlarını oynanamaktan şikayetçiydi. Gerçi oynuyor ancak, onların seviyesinde değil. Yavaş yavaş bunu aşıyoruz, bilgisayar başında oyun oynayarak zaman geçirmenin yanlış olduğunu göstermeye çalışıyorum, anlıyor da. :)

Baldırı çıplak kızlarla, dekolteli bebeklerle kafayı bozmaya gerek yok. Bunların bir çocuğa net olarak etkisini bilmiyorum ama sonuçta biri model, diğer oyuncak bebek. :) Eğer çocuğun oyuncak bebeği model alıyorsa, bi sıkıntı var demektir. :D

Sen tecavüz sahnesinin yanlışlığını savunmadan önce, başka şeylerden de bahsetmen gerekiyor. Yoksa ben anlamam arkadaş. Eğer o noktayı göstereceksen, sonra beraber bu sahnelerin yanlışlığını savunabiliriz. Ben buradayım.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bende evlenmeden önce kardeşimi, yiğenimi, komşumun çocuğunu görüp hareketlerini yorumlarken aynı senin gibi düşünüyordum. Şuan burada onlarca sayfada yazsam sana söylemek istediklerimi anlatamam :) Zaten annen baban kadar o işi burada yazdığın kadar ciddi takip ettiğinide düşünmüyorum. Umarım dediğin gibi yapmayı başarabilirsin.. Çocukların neleri model alıp almadığını o zaman göreceksin :)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kusura bakma, bilimi işlerine geldikleri gibi kullanan insanlar sebebiyle gereksiz bi çıkış yaptım. Mecaz kullandığını anlamam gerekirdi.

Benim bir çocuğum yok ancak bi kardeşim var. Kendisi senin bahsettiğin, arkadaşlarının oynadığı PC oyunlarını oynanamaktan şikayetçiydi. Gerçi oynuyor ancak, onların seviyesinde değil. Yavaş yavaş bunu aşıyoruz, bilgisayar başında oyun oynayarak zaman geçirmenin yanlış olduğunu göstermeye çalışıyorum, anlıyor da. :)

Baldırı çıplak kızlarla, dekolteli bebeklerle kafayı bozmaya gerek yok. Bunların bir çocuğa net olarak etkisini bilmiyorum ama sonuçta biri model, diğer oyuncak bebek. :) Eğer çocuğun oyuncak bebeği model alıyorsa, bi sıkıntı var demektir. :D

Sen tecavüz sahnesinin yanlışlığını savunmadan önce, başka şeylerden de bahsetmen gerekiyor. Yoksa ben anlamam arkadaş. Eğer o noktayı göstereceksen, sonra beraber bu sahnelerin yanlışlığını savunabiliriz. Ben buradayım.

Bak kardeş, senin bu dediklerini ben yaparım sen yaparsın bizim için sıkıntı yok ama çocuğun ne düşündügünü önemsemeyen veya hiç bilmeyen aileler var(hemde çok var) onların çocukları tehlikede. benim söylemek istediğim o. adama diyorsun ki bu proğramlar çocuğun psikolojisini bozar adamın verdiği cevap bizim zamanımızda psikoloji mi vardı. sen bu insanlarla nasıl irtibata geçip durumu anlatacaksın? bunların hepsini çözmenin en kısa yolu düzgün proğramlar yapmaktan geçiyor.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Bende evlenmeden önce kardeşimi, yiğenimi, komşumun çocuğunu görüp hareketlerini yorumlarken aynı senin gibi düşünüyordum. Şuan burada onlarca sayfada yazsam sana söylemek istediklerimi anlatamam :) Zaten annen baban kadar o işi burada yazdığın kadar ciddi takip ettiğinide düşünmüyorum. Umarım dediğin gibi yapmayı başarabilirsin.. Çocukların neleri model alıp almadığını o zaman göreceksin :)

Hocam sen pes etmişsin resmen yahu. Böyle mi olacak yani? Yok mu başka deneme? Ne yani, şimdi çocuk elindeki bebeği model alacak ve senin elinden hiçbir şey gelmeyecek mi (yasaklamaktan başka)? Çocuk durmadan bilgisayar oynuyorsa, ve hatta daha kötüsü iletişiminizi de kaybettiyseniz, hala şansımız olamaz mı? Bence her zaman bi şans var. Eğer bilimi takip ederseniz, her zaman bir şans olduğunu anlarsınız. Biyoloji, Psikoloji, Sosyoloji gibi bilimler araştırıyor ve raporluyor. Bu raporları okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Kolay gelsin, iyi geceler.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sen konuya bireysel yaklaşıyorsun. Ben zaten bu kadar laf konuşuyorsam demekki mücadele veriyorum. Nelerle mücadele verdiğimi anlatıyorum. Mesele benim veya senin düzelmen, veya hataları düzeltmen değil sadece. Toplumun düzelmesi. Forum konusundan bu sebeple çıkıyorsun. Sen diyorsunki çocuğuna sahip olamassan biz ne yapalım diyorsun kısaca. Nasrettin hocanın dediği gibi "Hırsızın Hiç mi suçu yok" :)? Ben tecavüz sahneleri yayınlanmasın diyorum, sen izletme diyorsun. Düşüncen bireysel olarak güzel. Ama eksik. Yanlışta anlama ama Aslında pes eden sensin. Toplumsal mücadeleyi bir kenara bırakmış sadece kendini düşünen bir yaklaşımla hareket ediyorsun. pes eden, mücadeleden kopan, akışına bırakanda yok. Zaten öyle olsa bu kadar laf eden birisi olurmuyum sence. Baksana benden başka sana bir şeyler açıklama gereği hissedende yok :)

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
izleniyor ki konuluyor, konuluyor ki izleniyor. İşin özeti bu.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
izleniyor ki konuluyor, konuluyor ki izleniyor. İşin özeti bu.

Türkiye nin reytingini yanlış hatırlamıyorsam 3000 aile belirliyor... o 3000 ailenin izledikleri Tüm Türkiye tarafından izleniyor olarak kabul ediyor... Bu ailelerin bir kısmı yapımcılar tarafından tespit edilmiş durumda onlara para vererek kendi yapımlarını izlettirerek çok büyük reytinglere ulaşabiliyorlar...

yani İzleniyor İzlenmiyor olayı öyle basit bir şey değil...

TÜrk televizyonları 3000 ailenin zevkine ve yapımcıların 0 3000 aileden tespit edebildiklerine göre şekilleniyor...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Sokakta mikrafon uzatsan halkın %80 i maskesini takıp yasaklanmalı der, ama sonuç ortada. Sınırsız özgürlük insanoğluna sadece zarar getirir (2 dünya içinde). Bir babanın, oğlunu sakıncalardan gerektiğinde zor kullanarak uzak tutuğu gibi, devletinde evlatlarını gerekiyorsa dayatmalarla uzak tutması gerekir. Neden o ki bu evlat çok tehlikeli yetişiyor.

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
rtük denetim ve takipleri biraz gevşetse inanın bu kanal d yi düşünemiyorum....

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Eskiden de vardı diyorsunuz da, eskiden hergün 5-6 dizide ahlâk dışı şeyler olmuyordu. Dizi yoktu zaten, son 10 yılda diziler gelişim gösterdi, 6-7 yıldır da insanları aptal kutusuna daha bağımlı hale getirecek boyuta geldi. Film deseniz o da hergün insanları başına kilitlemiyordu.

Milletimiz dizilere hem tepki gösterir hem izler. Muhteşem Yüzyıl dizisi de öyle olmadı mı? En çok tepki gösterenler bir bölüm kaçırmadan izliyorlar. Görünce şok oldum.