Tebrikler PARDUS, Başardın !..

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Daha önce çok konuştuk, pardus cd'lerinin evimize kadar gelme konusunu.. Yalnız çoğu kişinin inatla, "ubuntu bize bütün sürümlerini ücretsiz yolluyor pardus neden kargo parası alıyor, tüh yazıklar olsun bi işi beceremedi" gibi cümleleri olmuştu.

Bugün Pardus CD'si elime ulaştı ve kargoya tek bir kuruş bile ödemedim. Tebrikler Pardus ekibi, başardın.

cd-gobegi.png

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Helal olsun valla.

Windows da bize bedavaya verse ya. :D

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
peki bişi sorcam bu pardusun kazancı ne ,her isteyene yolluyolar,o kadar ugraşıp geliştiriyolar da niye? sırf mikrosofta gıcıklık olsun diye mi?:confused1::biggrin:

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Ücretsiz nasıl gönderiyorlar ki? Kim karşılıyor masrafları?

peki bişi sorcam bu pardusun kazancı ne ,her isteyene yolluyolar,o kadar ugraşıp geliştiriyolar da niye? sırf mikrosofta gıcıklık olsun diye mi?:confused1::biggrin:

Bir de bu var.

RealCeday

Asistan
Reaksiyon puanı
2
acaba pazar payı %50 - %60 olsa yine de ücretsiz olacak mı acaba ???

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Tüm bunlar microzort'a gıcıklık olsun diye yapılmıyor tabi ki. Linux dünya insanlarının malıdır. Birçok ülkeden onbinlerce kişinin emeği ile ortaya çıkmıştır. Bu sistemi Türkçeleştirerek ve farklı bir paket yönetim sistemi entegre ederek dağıtmak, sözde iyi diye bilinen win sistemlere alternatif oluşturması bakımından harikadır. Pazar payı her ne olursa olsun Linux, diğer ücretli işletim sistemleri gibi ticari çıkarlar peşinde koşularak dağıtılmayacaktır. Öyle sanıyorum ki bu proje için ayrılan finansal kaynağın bir kısmı, ücretsiz dağıtım yapmak amacıyla kullanılmıştır. (Bunda varsa sponsorların payı ne kadar emin değilim.) Bu hem kullanıma teşvik etmesi bakımından hem de reklam olması açısından güzel bir düşünce.

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ubuntu teeee çek cumhuriyetinden yollamıştı bana ücretsiz onlara ne diyeceksiniz :D
adamlar sponsorluk anlaşmasıyla dağıtımı yapıyor işte karıştırmayın :D

kahweci_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önce çok konuştuk, pardus cd'lerinin evimize kadar gelme konusunu.. Yalnız çoğu kişinin inatla, "ubuntu bize bütün sürümlerini ücretsiz yolluyor pardus neden kargo parası alıyor, tüh yazıklar olsun bi işi beceremedi" gibi cümleleri olmuştu.

Bugün Pardus CD'si elime ulaştı ve kargoya tek bir kuruş bile ödemedim. Tebrikler Pardus ekibi, başardın.

cd-gobegi.png

iyi de pardusun sitesinde hala kargo bedelınden bahsediliyor linkde burda
CD Gönderimi İlkeleri - Özgürlük için...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
ubuntu teeee çek cumhuriyetinden yollamıştı bana ücretsiz onlara ne diyeceksiniz :D
adamlar sponsorluk anlaşmasıyla dağıtımı yapıyor işte karıştırmayın :D

Başlık mesajımı okursan senin gibiler için açtım zaten bu konuyu. Hala saçmalamaya devam ediyorsunuz. Adamlar yaptı işte, tebrik edin.

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
pesimist benim bidliğim ve yöneticilere sorduğum fiyat olarak sadece 2,36TL kargo ücretinin olması. Yani sen nasıl olupda tamamen ücretsiz aldın?

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
pesimist benim bidliğim ve yöneticilere sorduğum fiyat olarak sadece 2,36TL kargo ücretinin olması. Yani sen nasıl olupda tamamen ücretsiz aldın?
Aynen katılıyorum.Özgürlükiçin.com'da şöyle belirtiyor:
3- CD'ler tarafınıza karşı ödemeli kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Bu kapsamda CD isteğinde bulunurken kargo ücretini ödeyeceğinizi kabul ve taahhüt etmiş bulunmaktasınız. Ortalama kargo ücreti yaptığımız anlaşma kapsamında sizlere ulaşabilecek en optimum ücret olacaktır.
4- Tarafınıza ulaşacak CD'ler için kargo ücreti haricinde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Bu yüzden herhangi bir şekilde CD'yi size para karşılığında vermek isteyen herhangi bir kişiyi bize bildirmekten lütfen çekinmeyiniz.
:confused1::confused1:

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Valla bilmiyorum orasını arkadaşlar. Ben de konuyu açmadan önce sitesinden araştırma yaptım ama dediğiniz gibi ücretlidir yazıyordu. Para vermedim. Bakalım bir açıklama gelir elbet pardus ekibinden.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Pesi bi öncülük yap da bana da göndersinler yaa :(
daha önce Ubuntu 8.10 siparişi vermiştim ama heralde Pursaklar'ı bilmiyor elemanlar, en azından bi Pardus'umuz olsun :)

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Özgürlükiçin.com forumunda da tartışılıyor. Yöneticiler bunun sadece kargo firmasının hatası olduğunu söylüyor ama hata en kısa zamanda giderilecek. Yani bundan sonra 2,36 TL para alınacak.
Ben sipariş verdim. Herkes versin 2,36 TL para değil 1 boş cd bile 50 kuruş.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
2.36 TL fazla bişey değil arkadaşlar yaw :) ben arkadaşa kimliğini yollarken 6tl ödemiştim :) lisans parası ödemiyoruz siz ona dua edin :) eğer onu bile ödemiyecekseniz indirin internetten :)

crazymafya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir de Bilim ve Teknik dergisine koyup göndermişler derginin ücreti de aynı. İsterseniz 3.5 TL'ye alır derginizi de okursunuz.

Saygılar.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Huzur bozmaktan başka işe yaramıyordu bunu söyleyen arkadaş, uçtu sonra :D

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Benim ki de kargoya verilmiş. Büyük ihtimal kuramayacağım ama yine de CD'si elimde olsun istedim.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Geçmedim ama ilk çıktığından beri bütün sürümlerini indirip denedim. Seviyorum Pardus'u

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben de sipariş verdim ama hâlâ elime geçmedi. Biraz geç verdim siparişi ondandır herhalde :)

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pardus CD'leri Adresinizde!

17 Temmuz, Cuma
Pardus 2009 CD'lerini sadece kargo ücretini ödeyerek edinebileceksiniz. Bu yeni projeye ilişkin ayrıntılara topluluk portalımız olan Özgürlükİçin üstünden ulaşabilirsiniz.

Pardus 2009 sürümü, yarın akşam saatlerinde kullanıcılarımızla buluşacak. Yarın, Pardus 2009'un duyurulduğu akşam saatlerinde, Özgürlükiçin'de de bazı güzel sürprizlerle karşılaşacaksınız. Bu sürprizlerimizin ilki: CD Gönder

Bu yeni bileşenimizle isteyen herkes özel baskılı Pardus 2009 CD'sine sahip olabilecek. Bunun için tek yapmanız gereken, yakında hizmete girecek olan Pardus CD'si İstek Formu'nu doldurmak.
İstek formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize, bilgilerinizi onaylamanız için bir e-posta gönderilecek. Gönderilen e-postada bulunan onay linkine tıkladıktan sonra CD'niz makul bir süre içinde kargoya verilecek. Kargonuza ait takip numarası daha sonra e-posta adresinize gönderilecek. Bu sayede kargonuzun nerede olduğunu an be an takip edebileceksiniz.
CD'ler kargoya "alıcı ödemeli" olarak verilecek. Böylece uygun bir kargo ücreti dışında CD temini için hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. CD'nin size en ucuz şekilde ulaşması için kargo firmalarıyla görüşmemiz sürüyor.
CD Gönder projesiyle birlikte özellikle kotalı İnternet kullanıcıları ve ilgililer Pardus CD'lerine daha kısa süre içinde ulaşacak. Bu kapsamda dağıtılan CD'ler, Pardus 2009'un Türkçe kurulum CD'leri olacak.
Sürümün çıkmasının ardından, CD istek formuna Özgürlükiçin ve Pardus Projesi'nin ana sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu nedir Peki :D