Tayvan Menşeili Teknoloji Şirketleri

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Benim en büyük hayal ve hedeflerimden biri bir gün Tayvan'da bilgisayar mühendisi olarak çalışmaktır. Bunu dediğim zaman genelde "napacan yauvv Tayvan'da aids olursun aids" tarzı cevaplar alıyorum :D Tayland ile Tayvan biraz karıştırılıyor sanırsam :D Hangi firma olduğu fark etmez zaten o kadar çok marka var ki hepsi birbirinden müthüş :) Adamlar artık bu işin zirvesini temsil ediyor diyebilirim. Haydı bakalım onlar neymiş :)

Taiwan-1.jpg

1. HTC
  2. MSI
  3. ASUS
  4. Asrock
  5. BenQ
  6. Acer
  7. A4Tech
  8. ADATA
  9. AOC
  10. Biostar
  11. Cooler Master
  12. Delta Electronics
  13. D-Link
  14. FaceVision
  15. Foxconn
  16. G-Skill
  17. Gigabyte
  18. Mediatek
  19. JMicron
  20. Realtek
  21. SeaSonic
  22. SilverStone
  23. Thermaltake
  24. ZyXel
  25. TrendMicro
  26. Transcent
  27. Cybrlink
Arkadaş say say bitmiyor var da var maşallah :D Buradaki markaların bir çoğunu zaten biliyorsunuz. Özellikle bilgisayarcılar hemen ilginizi çekmiştir bazı markalar. Adamlar yememiş içmemiş teknoloji şirketi açmış ve üretmiş. Okudukça lan bu da mı Tayvan markasıymış gibi bir cümle kurmanız gayet doğal :) Hani sadece Tayvanlı markalar ile tabiri caizse savaş makinesi gibi bir bilgisayar toplayabilirsiniz o derece :D Boşuna bu ülkeye gitmek istemiyorum anlayacağınız :D Ayrıca insanları da bir o kadar medeni. Yerleşim yerleri de harika diyebilirim. Çok doğa ile iç içe diyemem ama ben mesleğim gereği doğa ile iç içe olamam zaten :D Umarım hoşunuza gitmiştir. Eğer daha fazlasını merak ediyorsanız Google aracılığı ile bakabilirsiniz çünkü çoooook daha fazlası var :p

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Ben de yazayım biraz alakasız tam konuya uygun değil ama evdeki Mitsubishi Inverter klimanın etiketinde Taylanda üretildiği yazıyor oysaki japon firması ama çözemedim ben bu işi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ben de yazayım biraz alakasız tam konuya uygun değil ama evdeki Mitsubishi Inverter klimanın etiketinde Taylanda üretildiği yazıyor oysaki japon firması ama çözemedim ben bu işi.
Üretimi ortaklaşa başka bir firma ile yapıp işim hakkını Mitsubishi kullanıyor olabilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Japonya'da imalatta çalışacak eleman bulamadıklarından Tayland'ta üretiyor Çin'den başı çok ağrıdığından...
Japonya'nın yaş ortalaması yüksek oyüzden eleman sıkıntısı var...

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Tayland'da üretim yaptırmak Japonya'da üretimden daha ucuza maloluyor. Nikon da yıllardır fotoğraf makinalarını Tayland'da üretiyor...