Tavsiye ettiğiniz Chrome eklentileri

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
uBlock'un desteği bitirildi diye biliyorum ben. Şu anda uBlock Origin adında güncel hali var.
Yok, ikisi de farklı ürünler, nitekim uBlock'un sitesinde uBlock Origin'e de link verilmiş.
Bu iki ürün için bir takım teoriler var ama net bir açıklama yok sanırım.
Ürün (uBlock) güncelleniyor. bkz1. bkz2.
Ama her zaman bu eklenti bende aktif değil, rahatsız edici reklamların olduğu takip ettiğim bazı site/bloglar'da aktif olarak kullanıyorum. :)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
uBlock'un desteği bitirildi diye biliyorum ben. Şu anda uBlock Origin adında güncel hali var.
Yok, ikisi de farklı ürünler, nitekim uBlock'un sitesinde uBlock Origin'e de link verilmiş.
Bu iki ürün için bir takım teoriler var ama net bir açıklama yok sanırım.
Ürün (uBlock) güncelleniyor. bkz1. bkz2.
Ama her zaman bu eklenti bende aktif değil, rahatsız edici reklamların olduğu takip ettiğim bazı site/bloglar'da aktif olarak kullanıyorum. :)
Uzun zamandır güncelleme almıyordu. Nisan ayından itibaren yeniden güncelleme almaya başlamış:
µBlock :: Versions :: Add-ons for Firefox
@Halktan Biri, doğru biliyordu. Hâlen Firefox Quantum ile uyumlu değil galiba.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

mobiluzman26

Asistan
Reaksiyon puanı
94
abp ve ıdm var
yetiyo zaten az daha eklenti kursam pc çökücek

netassemly17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adblocker Ultimate
Onetab
Windows Defender Protector
Free.Vpn

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
No Mining şiddetle tavsiye ediyorum. Tabiri caiz ise, bazı sitelerin CPU'nuzu emcüklemesini engeller.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Video Blocker. İstemediğiniz YouTube kanallarını engelleyebileceğiniz bir eklenti. (SDN'yi engellemeyin. :) )

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
AdBlock Plus (reklam engelleme)
Tampermonkey (script çalıştırıyor sayfa üzerinde)

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Volume Booster : Sesi arttırır

Vidiq : Youtube için daha çok özellik sağlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu eklenti güvenli mi? Bir de nasıl özellikler eklenebiliyor?
Evet. Eklentinin güvenli olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca açık kaynak kodlu bir eklenti.
Hazır scriptler var. Onlara dikkat etmek gerek. Her önümüze çıkan scripti eklersek güvenlik sorunuyla karşılaşabiliriz.

Tampermonkey'e script eklemek için şu oynatma listesini öneririm.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Evet. Eklentinin güvenli olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca açık kaynak kodlu bir eklenti.
Hazır scriptler var. Onlara dikkat etmek gerek. Her önümüze çıkan scripti eklersek güvenlik sorunuyla karşılaşabiliriz.

Hayran kaldım hocam hemen indiriyorum yoksa pişmannnnn olurum çok teşekkürler iyiki varsınız!

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hocam, uygulama script çalıştıran bir araç. Kendin de script yazabilirsin, ya da greasyfork gibi sitelerden script bulabilirsin. Ben io oyunları ek özellikler açmak, hile için kullanıyorum, yalan söylemeyeceğim.
Tampermonkey'i ben de kullanıyorum. Tampermonkey'e script ekleyerek bazı özellikler eklenebiliyor tarayıcıya.
Bu eklenti güvenli mi? Bir de nasıl özellikler eklenebiliyor?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Tampermonkey'e eklediğim bir script ile bc.vc vb link kısaltma sitelerinde linke tıklayınca beklemeden geçebiliyordum.
Yalnız son zamanlarda script işe yaramıyor gibi. Adını söyleyeyim. Belki daha iyisini ya da daha güncelini biliyorsunuzdur
Scriptin adı AdsBypasser.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Yanlış kaynak vermeyi sevmem ama yanlış çevirmediysem böyle yazıyor.
Bu depo, 2.9 sürümüne kadar Tampermonkey uzantısının kaynağını içerir. Tüm yeni sürümler tescilli bir lisans altında dağıtılmaktadır.
Kaynak: Tampermonkey/tampermonkey

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Yaklaşık bir buçuk aydır Chrome ikinci tarayıcım. Opera GX ile Chrome'un ayar ve özelleştirmelerini karşılaştırma yaparken Chrome'da "Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğunun seçilemediğini fark ettim.

Google Chrome yardım sayfalarında bu gizlilik ayarı ile ilgili açıklama ise aynen şu şekilde:

• Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle: Tarayıcılar web sayfalarını yüklemek için IP adreslerini kullanır. Bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde Chrome, sayfadaki tüm bağlantıların IP adreslerini arayabilir ve gitmek isteyebileceğiniz sonraki bağlantıları önceden yükleyebilir. Bu ayarı etkinleştirirseniz, önceden oluşturulan web siteleri ve onların yerleşik içerikleri, siz onları hiç ziyaret etmemiş olsanız da daha önce ziyaret etmişsiniz gibi kendi çerezlerini ayarlayabilir ve okuyabilirler.

Varsayılan olarak açık konumda yüklü gelen ayar kapalıydı ve bu değiştirilemiyordu. Meğersem buna uBlock Origin eklentisi engel oluyormuş; eklentiyi devre dışı bırakırsanız,"Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğu yeniden aktif oluyor. Hızlı ve kaliteli bir internet bağlantınız varsa, büyük bir fark muhtemelen görmeyeceksiniz. Aksi durumda, bu ayarı aktif edip web tarayıcınızı kullanabilirsiniz. ;)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Yaklaşık bir buçuk aydır Chrome ikinci tarayıcım. Opera GX ile Chrome'un ayar ve özelleştirmelerini karşılaştırma yaparken Chrome'da "Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğunun seçilemediğini fark ettim.

Google Chrome yardım sayfalarında bu gizlilik ayarı ile ilgili açıklama ise aynen şu şekilde:

Varsayılan olarak açık konumda yüklü gelen ayar kapalıydı ve bu değiştirilemiyordu. Meğersem buna uBlock Origin eklentisi engel oluyormuş; eklentiyi devre dışı bırakırsanız,"Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğu yeniden aktif oluyor. Hızlı ve kaliteli bir internet bağlantınız varsa, büyük bir fark muhtemelen görmeyeceksiniz. Aksi durumda, bu ayarı aktif edip web tarayıcınızı kullanabilirsiniz. ;)

Yanındaki simgeyi de mi görmedin?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Arkadaşlar bir soru da ben sorayım. Ben ücretsiz Kaspersky indirdim. Yanında da eklentisi geldi Google'a. Onun faydası olur mu? Virüsleri felan tutar mı? Ne iş yapar? Yoksa tek yaptığı ağırlık mı?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Çok fazla TAB ile çalışanlar için

The Great Suspender öneririm. Chrome'un aşırı ram yemesini engelliyor. Tabları uykuya alabiliyor...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Arkadaşlar bir soru da ben sorayım. Ben ücretsiz Kaspersky indirdim. Yanında da eklentisi geldi Google'a. Onun faydası olur mu? Virüsleri felan tutar mı? Ne iş yapar? Yoksa tek yaptığı ağırlık mı?
Google'a derken? Google arama sonuçlarında çıkan renkli simgeleri kastediyor olmalısın. Söz konusu eklenti, Web'de güvenli bir şekilde gezinmeni sağlar, zararlı içerikleri engeller, tracker'ları ve reklamları tutar. Bir de, sitelerde form, şifre girişlerinde aktif olan Ekran Klavyesi olması lazım. Şu an Kaspersky kullanmıyorum ama güvenlik yazılımlarının çoğunda tarayıcıya entegre olan bir güvenlik aparatı/eklentisi vardır.
Tarayıcıya bir nebze yük bindirebilir belki ama çok fark edilebilir olacağını sanmıyorum. Sürekli bildiğin sitelere giriş yapıyorsan, eklentiyi kullanmayabilirsin. Arama motorunda çıkan aramalardan bilmediğin sitelere bakıyorsan, bence dursun, kullan, faydası olur.

ReXulEc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
VidIQ Vision Youtube ~ Bir videonun istatisliklerini gösterir. (TIKLA)
Adblock For Youtube ~ Adı Üstünde :D (TIKLA1)
WhatFont ~ Bir Sitedeki Fontları Bulur. (TIKLA2)
-------
Netflix Eklentileri
Never Ending Netflix + Netflix te Kesintisiz Video İzlemeni Sağlar. (TIKLA3)
IMDb Ratings For Netflix + Netflix deki dizilerin IMDb Puanlarını Gösterir. (TIKLA4)
Netflix Party + Netflix görüntülerini paylaşmanı sağlar. (TIKLA5)
Search Netflix With FindFlix - Sevceğin Dizi Türlerini Verir. (TIKLA6)
~-~
ReXulEc ~ UpsetGang

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Ekran Alıntısı.PNG

Mesaj otomatik birleştirildi:

adquardsız pc fansız işlemciye benzer.