Tavsiye ettiğim Chrome Eklentileri

Bu konuyu okuyanlar

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
kendi kullandığım bazı eklentileri burada paylaşmak istedim

facebook için güzel bir eklenti
Beautify Facebook CR Edit

77401741.jpg

Resimde işaretlediğim yerleri sabitliyor ve sayfada aşağı yukarı gezinsenizde sabit kalıyorlar

Auto-Translate Eklentisi

94819538.jpg

internette gezinirken yabancı kelimeler ingilizce, çince, japonca vb. gibi kelime yada cümleleri CTRL tuşuna basılı tutarak seçiyorsunuz ve eklenti sizin için istediğiniz dile çeviriyor. Eklenti google translate tabanlı çalışıyor

kendi ayarlarım bu şekilde

31321667.jpg

Adblock Eklentisi

52144424.jpg

Bakın Reklamlı ve reklamsız SDN, nette gezdiğiniz sitelerdeki çoğu reklamı engelleyip size göstermiyor ayrıca kotanız içinde hesaplı

sitede benzer konu aradım bulamadım varsa özür dilerim ve doğru yere mi açtım ondan bile emin değilim

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Adblock Plus eklentisi hiç de güzel değil açıkçası. Reklamları, yükledikten sonra görünmez hale getiriyor, tek yaptığı bu. Sayfa tamamen yüklenene kadar bütün reklamları vs. görüyorsunuz, iki saat her şey yükleniyor, sonra görünmez oluyor.

Ben reklamları gözümün önünden kaldıran değil, engelleyen bir eklenti istiyorum. Sırf bu yüzden chrome kullanmıyorum zaten, eklentilerinde saçma sapan sorunlar var.

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adblock Plus eklentisi hiç de güzel değil açıkçası. Reklamları, yükledikten sonra görünmez hale getiriyor, tek yaptığı bu. Sayfa tamamen yüklenene kadar bütün reklamları vs. görüyorsunuz, iki saat her şey yükleniyor, sonra görünmez oluyor.

Ben reklamları gözümün önünden kaldıran değil, engelleyen bir eklenti istiyorum. Sırf bu yüzden chrome kullanmıyorum zaten, eklentilerinde saçma sapan sorunlar var.

Yorumuna katıldığım yerlerde var katılmadığım yerlerde. Örneğin sayfadan reklamların sonradan kaldırılması bile önemli bir artı bunu yabana atmamak lazım diyorum.

Tabi bir taraftanda iş kota durumuna gelince bencede en başta reklam yüklenmeden engellemesi daha iyi olurdu doğrusu. Zire 3G kullanan kişilerin ciddi kota sorunları olduğunu unutmamak lazım.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yorumuna katıldığım yerlerde var katılmadığım yerlerde. Örneğin sayfadan reklamların sonradan kaldırılması bile önemli bir artı bunu yabana atmamak lazım diyorum.

Tabi bir taraftanda iş kota durumuna gelince bencede en başta reklam yüklenmeden engellemesi daha iyi olurdu doğrusu. Zire 3G kullanan kişilerin ciddi kota sorunları olduğunu unutmamak lazım.

Tabi kota tarafı da var ama benim için önemli olan performans. Sistemin aşırı kötü olduğu için ekran reklamlarla dolduğunda bilgisayar çok ağarlaşıyor. Chrome'u simge durumuna küçültüp kendine gelmesini bekliyorum. Demek istediğim bu, sırf bu Adblock Plus doğru düzgün çalışmıyor diye Chrome kullanmıyorum demiştim galiba. :)

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ben uzantılar sitesini açamıyorum ki :D O yüzden bıraktım Google Chrome'u :(

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
herkesin Kullanıp kullanmama sebebleri çok farklı yinede bu eklentileri severek kullanıyorum reklam adblocka gelince siteye ilk girdiğimde 2-3 sn reklamlar gelir gibi olup engelliyor ve daha sonraki girişlerimde reklamları hiç göstermiyor yani önbellekleme gibi birşey yapıyor sanırım ve kota konusunda pek faydası olabileceğini sanmıyorum bu konuda haklısınız. kota konusunda faydalı olabilecek flash block eklentisi var sitedeki flash içeriklerini göstermeden engelliyor gibi geldi denemek isteyenler yükleyip bakabilir

Son mesajlar