Taşınabilir Modem ile Normal Modem Arasındaki Fark

Bu konuyu okuyanlar

arslanmucahit60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba değerli arkadaşlar.
Sizlere merak ettiğim ve başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum.
Türk Telekomun yeni nesil taşınabilir bir modemini aldık. Bunu arsamızda bulunan kameralara bağladık.
İlk etapta sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etti. Belirli bir süre sonunda cihaz prize takılı olduğu halde kapanmaya başladı.
Yaklaşık 5 ay gibi bir süre geçti cihazı alalı. Sizce bunun nedeni nedir ve nasıl çözüme gidilebilir ?
Teşekkürler..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Elektrik voltajınız değişken ise ve cihazın çalışma voltajın aşıyorsa bu durumda cihaz kendini kapatıyor olabilir ya voltaj regülatörü kullanın yada komplike çözüm olarak 1kVAlık ups alıp onun üzerinden çalıştırın

arslanmucahit60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Elektrik voltajınız değişken ise ve cihazın çalışma voltajın aşıyorsa bu durumda cihaz kendini kapatıyor olabilir ya voltaj regülatörü kullanın yada komplike çözüm olarak 1kVAlık ups alıp onun üzerinden çalıştırın

Haklı olabilirsiniz ama bu öyle bir şey değil. Yani bunda ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Kablosuz cihaz olduğu için sürekli prize bağlı olmak zorunda. Zaten gücü çokta yetmiyor açıkçası. Bir iki saat gibi bir süre götürüyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Haklı olabilirsiniz ama bu öyle bir şey değil. Yani bunda ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Kablosuz cihaz olduğu için sürekli prize bağlı olmak zorunda. Zaten gücü çokta yetmiyor açıkçası. Bir iki saat gibi bir süre götürüyor.
bu modemin linki varsa paylaşabilirmisin?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Isınma problemi mi var acaba?