Taşınabilir harddisk alacağım öneri verir msiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Redheart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar benim HP marka 2 gb ram'i ve yaklaşık 30 gb harddiski olan minik bir notebookum var. Aldığım günden beri depolama konusunda çok sıkıntı çekiyorum. (Zaten o 30gb'ın 15-20gb'ı yazlımın kendi programlarına gidiyor.) Oyun, program, film, dizi vs. yüklemek istiyorum ama depolama alanı çok az olduğu için bir türlü yükleyemiyorum. En sonunda biraz para biriktirme imkanı buldum fiyatı maksimum 400 TL olan güzel bir taşınabilir USB harddisk istiyorum. Bayan olduğum için bu bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum o yüzden sormak istedim önerilerinizi bekliyorum :)
Not: Acaba harddisk alsam da ayriyeten bir harddisk kutusu alıp harddiski içine koysam olur mu? Daha ucuza gelr mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Harici bir hard diske program veya oyun yükleyemezsiniz sadece depolama alanı olarak kullanabilirsiniz bunun sebebi hard diskler ile bu disklerin biraz farklı olmasındandır. Sürekli çalışamazlar. Eğer normal bir hard disk alıp bunu çalıştırmayı düşünüyorsanız o zaman da bilgisayarın içinde Sata kablosunu uzatmanız gerekmekte ki bu durumda bilgisayar kapağı açık kalır. Eğer bilgisayarın içinde bir hard disk yuvası varsa buraya hard disk takmak çok daha mantıklı olacaktır veya bunlarla uğraşmayıp dizi, film ve fotoğraflarınızı depolayacağınız harici bir disk alabilirsiniz.