Taşınabilir disk tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
arkadaşlar merhaba;

Önce HDD ve SSD arasında ne tip farklar var bilmiyorum o yüzden istediklerimi yazayım siz bana ona göre model önerin lütfen. konuyu da taşınabilir disk alanı bulamadığımdan buraya açtım kusura bakmayın

1-) 1 TB gibi büyük boyutlarla işim yok fotoğrafçılığa merak saldım, çektiğim fotoğrafları taşınabilir! bir hdd veya ssd de depolamak istiyorum malum hafıza kartları aşırı uçuk fiyatlarda
2-) sağlam olsun. uzun süre beni idare etsin. Çekeceğim fotoğrafları depolayacağım için sağlamlık ve bozulma riski az olması şart

yukarıdakilere göre bana uygun fiyatlı 200 300 gb artık ne kadar varsa ve sağlamlık açısından bildiğiniz taşınabilir disk diyim artık neyse önerirseniz sevinirim

yardım eden herkese şimdiden teşekkürler

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Paran varsa taşınabilir SSD tavisye ederim. Uzun yıllar boyunca kullanabilirsin. Taşınabilir harddiskleri düşürdüğün zaman bozulma ihtimalleri çok yüksek. Ayrıca SSD kadar dayanıklı değiller. Bütçen yoksa 1 TB WD Elements öneririm.

Sandisk 480GB Taşınabilir SSD Disk 415/340 SDSSDEXT-480G-G25 Fiyatı
SSD ler ile aralarında büyük fiyat farkı var doğru. Sağlam olması bana yeter de artar biraz tuzluymuş fiyatı ama mecbur... hafıza kartından sildikten sonra geri dönüşü olmaz olan giden hatıralara olur