Tasarımı ile büyüleyen bir televizyon: Sony KDL-46HX850 Fiyatı&Özellikleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

angel75

Dekan
Onursal Üye
Neden böyle bir marka takıntısı vardır anlamıyorum Sony LCD, LED vs. panel üreten bir firma değil
Fiyatları Türkiye de çok yüksek Tv den tutunda, notebook, oyun konsoluna kadar
sony'nin görüntü kalitesi hangi panel üreten bir firmada var?
fiyatlarının yüksek olmasının sebebi; yazılımlarının, satış sonrası desteğinin süper olmasından kaynaklanıyor bence
.. ayrıca aldığın bir ürünü senelerce sorunsuz kullanabiliyorsun..

REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
Neden böyle bir marka takıntısı vardır anlamıyorum Sony LCD, LED vs. panel üreten bir firma değil
Fiyatları Türkiye de çok yüksek Tv den tutunda, notebook, oyun konsoluna kadar
Kendi adıma çocukluğumdan beri Sony'e karşı sempatim var ama notebook konusunda her zaman ilk tercihim Dell olur.Bu gün konsol alacak olsam xbox alırım. Tv konusunda bir çok markanın çok güzel ürünleri var son dönemde Lg'nin 3D tvleri çok başarılı mesela ama birde gerçek var genel sony ürünlerinin tasarımları gerçekten başarılı (beğenmeyenlerde olabilir) telefon,tv,pc vs. keza bence bu üründe tasarım olarak gerçekten güzel.

Demem o ki bunun marka takıntısı ile alakası yok. Ürünü beğendim ve bunu dile getirdim.

oxelara

Asistan
4.041 TL'ye gordum internette... 4.490 TL'den dusmus..

bunu da gordum ama istanbul bilisime guvenmedigim icin yazmadim...

evet sonucta Sony.. tek eksisi aktif 3d teknolojisini kullanmasi.. pasife ne zaman gececek belli degil :(
aktif 3d teknolojisi ile pasif 3d teknolojisinin farkı nedir?

REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
aktif 3d teknolojisi ile pasif 3d teknolojisinin farkı nedir?
Görüntü kalitesi olarak pek bir fark yok aralarında aktif olanda her iki gözede 1080p çözünürlük sunar ama gözlükleri kaba,pilli olduğundan kullanışsız.

exantric

Doçent
sony'nin görüntü kalitesi hangi panel üreten bir firmada var?
fiyatlarının yüksek olmasının sebebi; yazılımlarının, satış sonrası desteğinin süper olmasından kaynaklanıyor bence
.. ayrıca aldığın bir ürünü senelerce sorunsuz kullanabiliyorsun..
Sony görüntü kalitesini şuanda LG, samsung vs. firmalar verebiliyor hatta arçelik bile :) içerisinde kullanılan malzeme farklıdır ona laf yok:flowers:
Açıkcası sony nin ürünlerini kullanmıyorum, belkide daha uygun fiyata aynı özelliklerde bir ürün bulabildiğim içindir.
Bir ürünü var bende oda ps3 onuda arkadaş zoruyla aldım yoksa xbox kullanıyordum

Kendi adıma çocukluğumdan beri Sony'e karşı sempatim var ama notebook konusunda her zaman ilk tercihim Dell olur.Bu gün konsol alacak olsam xbox alırım. Tv konusunda bir çok markanın çok güzel ürünleri var son dönemde Lg'nin 3D tvleri çok başarılı mesela ama birde gerçek var genel sony ürünlerinin tasarımları gerçekten başarılı (beğenmeyenlerde olabilir) telefon,tv,pc vs. keza bence bu üründe tasarım olarak gerçekten güzel.

Demem o ki bunun marka takıntısı ile alakası yok. Ürünü beğendim ve bunu dile getirdim.
Benimde tam tersi sony karşı fiyatlarından ötürü antipatim var Özellikle Sony notebooklara verilen paraya acırım arkadaşım Amerika dan aldı 550$ TR fiyatı 1700-1900TL
tasarım olarak evet başarılı olabiliyor ama aynı özelliklerde daha uygunu olanı var iken kazıklanıyorum hissi yaratıyor.
ilk mesajınızda Sony olması yeterliyi görünce marka fanatiği olarak izlenim yaratıyor.:flowers:

Shockxx

Asistan
Televizyonların hepsi aynı o televizyona 4000 TL vereceğime 1000 TL den 4 Televizyon alıp 4 odaya montelerim. Daha hesaplı ;)

angel75

Dekan
Onursal Üye
exantric; sony'nin görüntü kalitesinin lg, samsung veya diğerlerinin verdiğine katılmıyorum..
bir tekno markete girdiğinde yanyana dursalar farkı anlayabiliyorsun.. yani ben fark edebiliyorum..

görüntü aynı değil demem lg veya samsung'un görüntüsünün kötü olduğu anlamına gelmiyor yanlış anlaşılmasın.. onlar da iyi.. özellikle lg'nin pasif 3d teknolojisi gerçekten televizyonu almak için yeterli...

ama dediğin gibi sony pahalı.. buna katılıyorum..

promidal

Profesör
bildiğim kadarıyla sony tv ler usb den .mkv video oynatmıyor. bu tv yi alacaksan mkv oynatıp oynatmadığını öğrenin. bunun dışında hiçbir eksi yanı olmadığı gibi mükemmel ötesi bir tv.

angel75

Dekan
Onursal Üye
bildiğim kadarıyla sony tv ler usb den .mkv video oynatmıyor. bu tv yi alacaksan mkv oynatıp oynatmadığını öğrenin. bunun dışında hiçbir eksi yanı olmadığı gibi mükemmel ötesi bir tv.
mkv oynatmıyor bildiğim kadarı ile... sadece bu değil eksik yanı... aktif 3d teknolojiside (-) bence...

Proton

Doçent
Televizyon dediğiniz nedirki gülüm :D O değilde 4 bin lira az para değil yani,onun yerine lg nin televizyonlarına bak bi istersen hoşuna giden olabilir bu donanıma sahip.

promidal

Profesör
mkv oynatmıyor bildiğim kadarı ile... sadece bu değil eksik yanı... aktif 3d teknolojiside (-) bence...
sony active shutter teknolojisinde ısrarcı çünkü lg lerdeki sistemin tam iki katı piksel kullanımına izin veriyor ki bu da 2 kat daha net görüntü demek. aktif 3d görüntüde ekrandaki piksellerin tamamı o an ki görüntü için kullanılır. pasif teknolojide ise bir satır piksel sağ göz için diğer satır sol göz için görüntü oluşturur bu durumda tv sahip olduğu piksellerin yarısı çözünürlükte 3d görüntüye izin verir

angel75

Dekan
Onursal Üye
sony active shutter teknolojisinde ısrarcı çünkü lg lerdeki sistemin tam iki katı piksel kullanımına izin veriyor ki bu da 2 kat daha net görüntü demek. aktif 3d görüntüde ekrandaki piksellerin tamamı o an ki görüntü için kullanılır. pasif teknolojide ise bir satır piksel sağ göz için diğer satır sol göz için görüntü oluşturur bu durumda tv sahip olduğu piksellerin yarısı çözünürlükte 3d görüntüye izin verir
peki sence 1 pikselin 2 göze birden gelmesi mi yoksa ayrı ayrı göze gelmesi mi daha iyi? iyi mi derken göz sağlığını düşünerek sordum bunu..
ben sony'nin yine aynı kalitede fakat daha rahat seyredebileceğimiz bir 3d görüntü sağlamasını isterdim...

3d görüntü kalitesini diğer markalardan ne kadar iyi olduğunun farkındayım.. aslında aktif 3d teknolojisi (-) cümlesi yerine aktif 3d gözlüğü (-) mü demeliydim bilemedim şimdi :)

promidal

Profesör
gözlük tv ile senkronize biçimde saniyede 100 kez göz değiştiriyor. açıkçası baş ağrısı yapabildiği yazsa da bende hiç yapmadı. tek dezavantajı gözlükler ağır ve şarj edilmeli

angel75

Dekan
Onursal Üye
gözlük tv ile senkronize biçimde saniyede 100 kez göz değiştiriyor. açıkçası baş ağrısı yapabildiği yazsa da bende hiç yapmadı. tek dezavantajı gözlükler ağır ve şarj edilmeli
peki şarjları ne kadar gidiyor? filmin yarısında bitmiyordur umarım :)

blackbatuhan

Asistan
televizyon alıcak olursanız sony kesinlikle 1. tercihiniz olsun. bende bi samsung lcd tv var. birde sony. samsungu 2,870 tl ye sony i ise 1799 tl ye aldım fakat sony süper gösteriyor samsung da bulanıklıkları belli oluyor resmen.

stat counter