Tasarıma yeni başlayanların soruları

Bu konuyu okuyanlar

hhtoraman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba üstatlar. web design konusunda yeniyim. bir sorum olacak. site tasarımlarımı oluştururken bir temel tasarım oluşturabiliyormuyum. bunu kaynak gösterip herhangi bi değişiklik yaptığımda tüm sayfalarda olsun istiyorum.

örneğin; her sayfada bulunacak olan menü kısmına bişe ekler yada silersem her sayfaya otomatik olarak yansısın istiyorum.

bu un nasıl yapabilirim. yardımcı olursanız çok hayra geçecek.

saygılarımla

Ferhat.İbrik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Html ile sayfa yaparken, sayfanın tasarımı için genellikle html yeterli olmaz ve css kullanılır. Css'i html kodları içerisine yazabileceğin gibi, ayrı bir sayfaya yazıp html sayfanda çağırırsın. Bunu yaptığında kaç sayfan olursa olsun tek bir satırla bütün sayfalarına, yazdığın bu css'i çağırabilirsin. Böyle yaparsan css kodlarında yaptığın değişiklikler ya da eklemeler, o css'i çağırdığın tüm sayfalarda geçerli olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

merhaba üstatlar. web design konusunda yeniyim. bir sorum olacak. site tasarımlarımı oluştururken bir temel tasarım oluşturabiliyormuyum. bunu kaynak gösterip herhangi bi değişiklik yaptığımda tüm sayfalarda olsun istiyorum.

örneğin; her sayfada bulunacak olan menü kısmına bişe ekler yada silersem her sayfaya otomatik olarak yansısın istiyorum.

bu un nasıl yapabilirim. yardımcı olursanız çok hayra geçecek.

saygılarımla

vipolivvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeşim bunun en kolay yolu kopyala yapıştır

Son mesajlar