Tartışma Konusu: Eğitim Sistemi Değişmelimi ?

Bu konuyu okuyanlar

tah(x)sin(y)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar, aramızda kesinlikle yakınan vardır okulda öğretilenlerin gerçek hayatla ilişkisi olmadığından aynı zamanda sınavlarda sorulan birkaç sorunun bizim potansiyeli ölçmediğini düşünüp hine bu nedenle yakınan. Benim şahsi fikrime göre bütün eğitim sistemi sadece sınav üzerine inşa edilmemeli hayatın gerçeğinide anlatmalı ve aynı zamanda sade bildiğimiz sınav sistemi ile değil alternatif yöntemler ile de üniversiteye alım vardır; Buna örnek olarak Türkiyede yalnızca BAÜ'nün applybau sistemi var fakat dediğim gibi alternatif sistemler olmalı mesela isteyen kendini lisede kanıtlayabilmeli isteyende klasik,1968'den beri devam sınav sistemiylede girebilmeli (ki başka yöntemlerde olabilir). Birde anlayamadığım şey şu;İnsanlar bıkmadımı ikide bir değişen sitemlerden, dershane sömürgesi olmaktan yada çalınan sorulardan ?
Evet arkadaşlar, benim düşüncem bu sizinkileri merak ediyorum.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Güzel yazı benim cevabım ise bir türlü doğru bir mantığa oturtulamayan eğitim sistemi hakkında.Değişmeyen bir tarafı kaldıysa değişmeli mesela öğrenciler dersi sıra olmadan ayakta dinleyebilirler.Bir fikir sadece .

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
28 Şubat’ta bir genaral geldi eğitimin anasını ağlattı. O gün bu gündür sistem tepetaklak.

Sistem 28 Şubat öncesine dönsün.
İlkokuldan başlayarak sınıf tekrarı ve okuldan atılma geri gelsin.
Disiplin kuralları sorgusuz işletilsin.

Çocuklarını tanrı gibi gören velilerin sıradan normal zekaya sahip çocuğunu Einstein zannederek öğretmen ile kavga etmesinin önüne geçilsin.

Öğretmenlere çocuk avutma işi değil eğitim ce öğretimde çocuğa rehber olma misyonu getirilsin bakın bakalım 15-20 yıl sonra nasıl canavar gibi bir gençliğe sahip oluyoruz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Değişsin çok saçma bir sistemimiz var

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Eğitimin bir sistemi olduğunu düşünmediğim için eğitimin bir sisteme oturtulması gerektiğini söylemem gerekiyor. Mevcut durumda ortada eğitim, disiplin yok. Evrim ve mutasyondan bahsetmeye korkan biyoloji kitapları var, Şeyma'nın rüyası hikayesini konu olarak işleten fizik kitapları var, tarih ve diğer ders kitaplarına değinmiyorum bile... evladını işlenmeyi bekleyen mükemmel bir cevher zanneden veliler ve her türlü olumsuzlukta topu direk öğretmene atan öğrenciler var.

Eğitim bir sisteme sokulmalı.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
4 4 4 düzeninin 5 3 4 olması lazım. Çocukların 3. Sınıftan önce sınavlara girmemesi lazım. Rehber öğretmenlerin çocuklara karşı daha duyarlı olması lazım(bazılarının)... Müdürden korkulması, ama aynı anda sevilmesi lazım..

tah(x)sin(y)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğitimin bir sistemi olduğunu düşünmediğim için eğitimin bir sisteme oturtulması gerektiğini söylemem gerekiyor. Mevcut durumda ortada eğitim, disiplin yok. Evrim ve mutasyondan bahsetmeye korkan biyoloji kitapları var, Şeyma'nın rüyası hikayesini konu olarak işleten fizik kitapları var, tarih ve diğer ders kitaplarına değinmiyorum bile... evladını işlenmeyi bekleyen mükemmel bir cevher zanneden veliler ve her türlü olumsuzlukta topu direk öğretmene atan öğrenciler var.

Eğitim bir sisteme sokulmalı.
Aslında mantıklı bir kere sistemden bahsetmek için o sistemde bir süreklilik olması lazım ama buna baktığımız zaman bu yapılan şeyler denebilecek tek şey "kararsız uygulamalar bütünü".