Tarife Arayanlara Samimi Öneri

Bu konuyu okuyanlar

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Uzun süredir Vodafone kullanıyorum son fiyat güncellemesinden sonra 19 Liraya katıldığım 600 dakika, 1000 sms ve 3 gb'lık mega yeni tarifesi 29 Lira oldu. Ekstradan doldur özelliğini kullanıyordum bu da 10 lira ek oluyordu. (Doldur paketlerinin de fiyatı güncellendi 12 TL oldu 3 gb doldur paketi.) Yeni fiyat güncellemesi ile 29 + 12 = 41 TL + vergiler derken 35 liraya yetersiz gelen bir tarife kullanmak yerine. Yine faturasız Saçma Güzel 14 Tarifesin geçtim. 43 TL karşılığında. Bu tarife 750 dakika , 250 adet sms ve 7 gb'ı seçeceğin uygulamada geçerli 7 GB'ı ise bütün uygulamalarda geçerli interneti olan bu tarifeye geçtim.

Önerme sebebi:

9 gün sonra tarife yenilenecek kalan kullanım hakları şu şekilde;

4,84 gb heryöne internet
6,03 youtube uygulamasında geçerli internet
646 dakika
190 adet sms
3 GB'lık tarifem bitmeden bu pakete geçiş yapmıştım , muhtemelen 1 ya da 2 gb ondan kullandım diye bu kadar gb hakkı kaldı. Ama yinede bana hemen hemen herkese yetebilecek bir paket gibi geliyor.

Not:Sporda vs youtube'dan müzik dinliyorum video kalitesini 144p düşürüyorum seste pek kalite eksikliği hissetmiyorum. Ek olarak wifi olmayan yerlerde de youtube kullanırken yine 144p formatını kullanıyorum. (Genelde uyurken 20 - 30 dk lık belgeseller açıp uyuya kaldığımdan görüntü kalitesi pek umrumda olmuyor)

Hat taşıyacak olanlara ise şunu önerebilirim:

Yenilenen 7 GB Tarifesi , 7 gb interneti bütün uygulamalarda kullanırsınız. Ek olarak freeZone'lu olursanız sınırsız youtube paketini de 20 tl'ye alabiliyorsunuz. Tarife fiyatı 27 TL + 20 TL'de youtube uygulaması sınırsız özelliği Toplamda 47 TL yapar. Kıyaslama yapacak olursak bana her türlü mantıklı olan bu paket geliyor.

Son düzenleyen moderatör:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bende kullanıyorum aylık 6 GB int. 1000 Dk. 1000 SMS + Sınırsız instagram var 45 tl ye falan denk geliyor doldur paketi yapmadıkça çokta sorun olmuyor ama bazen internet yetmiyor :D

Son düzenleyen moderatör:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
İzmir'liler varsa bilir Carrera Fitness salonu var Folkart'ların yanında. Bazı arkadaşlar çok met etti, gittim. İşte yaptım sporu döneceğim, telefon lazım oldu. O zamanlar tam da Vodafone'luyum. Telefon önünde çekmiyor, çıldırdım. Bir kaç kere denedim yok. Kıyıya doğru bi 100m felan yürüdüm, öyle böyle çekti. 2 gün geçti tekrar gittim. Bu seferde önünde full çekiyor. Aynı şey bağ evinde de oluyordu. 300m uzağımda baz istasyonu var. İnternet H+ çekiyor, SDN'ye giremiyorum. 5dk. sonra bir bakıyorum, internet uçuyor. Sonra TT'ye geçtim. Daha çekmediğini görmedim. Üstüne üstlük daha hesaplı geldi bana fiyatlar.

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ben samimi öneriyorum bana göre en hesaplısı TT heryerde çekiyor bide hediyeleri çok güzel 10 gb internet,sınırsız dakika vb. (TT Mobile uygulamasının sil süpür kampanyası)

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Aynı paketin 10 gb versiyonu bende var. 5 gb'ı istediğim yerde kullanıyorum. Kalan 5 gb ise WhatsApp'ta geçerli ve bunu ben seçmedim, aldığımdan beri öyle. Ben bu 5 gb'ı nerede kullanmak istediğimi nasıl değiştirebilirim?

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Aynı paketin 10 gb versiyonu bende var. 5 gb'ı istediğim yerde kullanıyorum. Kalan 5 gb ise WhatsApp'ta geçerli ve bunu ben seçmedim, aldığımdan beri öyle. Ben bu 5 gb'ı nerede kullanmak istediğimi nasıl değiştirebilirim?

Bazı tarifelerde seçimi her ay yenileyebiliyorsunuz, bazılarında ise seçtiğiniz uygulamada kalıyor diye biliyorum. Tarife adını biliyorsanız ona göre cevap verebilirim .
Mesaj otomatik birleştirildi:

İzmir'liler varsa bilir Carrera Fitness salonu var Folkart'ların yanında. Bazı arkadaşlar çok met etti, gittim. İşte yaptım sporu döneceğim, telefon lazım oldu. O zamanlar tam da Vodafone'luyum. Telefon önünde çekmiyor, çıldırdım. Bir kaç kere denedim yok. Kıyıya doğru bi 100m felan yürüdüm, öyle böyle çekti. 2 gün geçti tekrar gittim. Bu seferde önünde full çekiyor. Aynı şey bağ evinde de oluyordu. 300m uzağımda baz istasyonu var. İnternet H+ çekiyor, SDN'ye giremiyorum. 5dk. sonra bir bakıyorum, internet uçuyor. Sonra TT'ye geçtim. Daha çekmediğini görmedim. Üstüne üstlük daha hesaplı geldi bana fiyatlar.

Daha önce TT kullanmadım ama kullanan çok arkadaşım oldu. Şebeke konusunda TT'da oldukça iyi diye biliyorum. Bazı paketleri ise cidden oldukça avantajlı. Vodafone'un en çok beğendiğim yönü; Sınırsız Youtube paketi olması

Son düzenleme:

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
12 ay boyunca Sacma Güzel 10 tarifesine ek 5GB geçerli Müzik,Sosyal ya da Gamer Video paketlerinden sadece bir tanesi seçilebilir. Seçim yapılmadan ücretsiz haklardan faydalanılamaz. . 12 ay boyunca Sacma Güzel 10 tarifesine ek 5GB Müzik,Sosyal ya da Gamer Video paketlerinden herhangi bir tanesi seçildikten sonra seçilen ücretsiz paket değiştirilemez. Ben Sosyal paketten youtube'a geçtim ama. Sanırım sistem hatası işime yaradı :)

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Vallaha sisteme bir lafım yok ama dediğim gibi benim önüme seçmek için bir seçenek konulmadı, bu duruma var. Ben bu tarifeye geçtim bir baktım ki 5 gb Wp için geçerli öyle söyleyeyim.

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Vallaha sisteme bir lafım yok ama dediğim gibi benim önüme seçmek için bir seçenek konulmadı, bu duruma var. Ben bu tarifeye geçtim bir baktım ki 5 gb Wp için geçerli öyle söyleyeyim.

Hocam talebiniz olmadığını söylüyosunuz. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtin ve konu ile alakalı düzeltme için şikayet kaydı oluşturmasını söyleyin. İnternet Paketleri Şikayet kaydı alması gerekiyor. Otomatik kapanan bir kayıt (bilgi kaydı, bilgi aktarıldı gibi bir kayıt var) almamasını, aksi durumda btk ve cimer e şikayet edeceğinizi de belirtin ki işlerini düzgün yapsınlar :) Daha sonrasında da şikayet kaydınızın kayıt numarasını isteyin ki ciddi olduğunuzu anlasınlar.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Evet, aramayı ben de düşünüyordum gerçekten. Son çare bu gibi duruyor sizde haklısınız. Aradığımda aldığım cevaba göre konu üzerinden buraya yazarım. Aynı durumda olan varsa bir faydası olur belki, teşekkür ederim size.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Uzun süredir Vodafone kullanıyorum son fiyat güncellemesinden sonra 19 Liraya katıldığım 600 dakika, 1000 sms ve 3 gb'lık mega yeni tarifesi 29 Lira oldu. Ekstradan doldur özelliğini kullanıyordum bu da 10 lira ek oluyordu. (Doldur paketlerinin de fiyatı güncellendi 12 TL oldu 3 gb doldur paketi.) Yeni fiyat güncellemesi ile 29 + 12 = 41 TL + vergiler derken 35 liraya yetersiz gelen bir tarife kullanmak yerine. Yine faturasız Saçma Güzel 14 Tarifesin geçtim. 43 TL karşılığında. Bu tarife 750 dakika , 250 adet sms ve 7 gb'ı seçeceğin uygulamada geçerli 7 GB'ı ise bütün uygulamalarda geçerli interneti olan bu tarifeye geçtim.

Önerme sebebi:

9 gün sonra tarife yenilenecek kalan kullanım hakları şu şekilde;

4,84 gb heryöne internet
6,03 youtube uygulamasında geçerli internet
646 dakika
190 adet sms
3 GB'lık tarifem bitmeden bu pakete geçiş yapmıştım , muhtemelen 1 ya da 2 gb ondan kullandım diye bu kadar gb hakkı kaldı. Ama yinede bana hemen hemen herkese yetebilecek bir paket gibi geliyor.

Not:Sporda vs youtube'dan müzik dinliyorum video kalitesini 144p düşürüyorum seste pek kalite eksikliği hissetmiyorum. Ek olarak wifi olmayan yerlerde de youtube kullanırken yine 144p formatını kullanıyorum. (Genelde uyurken 20 - 30 dk lık belgeseller açıp uyuya kaldığımdan görüntü kalitesi pek umrumda olmuyor)

Hat taşıyacak olanlara ise şunu önerebilirim:

Yenilenen 7 GB Tarifesi , 7 gb interneti bütün uygulamalarda kullanırsınız. Ek olarak freeZone'lu olursanız sınırsız youtube paketini de 20 tl'ye alabiliyorsunuz. Tarife fiyatı 27 TL + 20 TL'de youtube uygulaması sınırsız özelliği Toplamda 47 TL yapar. Kıyaslama yapacak olursak bana her türlü mantıklı olan bu paket geliyor.
Dostum vodofone ile internete girebilrisen güzel, mesele vodofone ile stabil bir internete girmek...

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Dostum vodofone ile internete girebilrisen güzel, mesele vodofone ile stabil bir internete girmek...

Sanırım bulunduğunuz Lokasyonda vodafone şebekesi cidden kötü. Çünkü ben yıllardır kullanıyorum, şehir değişikliği vs yaptım tatil amaçlı, öyle şebeke ile alakalı büyük bir sorun yaşadım diyemem.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sanırım bulunduğunuz Lokasyonda vodafone şebekesi cidden kötü. Çünkü ben yıllardır kullanıyorum, şehir değişikliği vs yaptım tatil amaçlı, öyle şebeke ile alakalı büyük bir sorun yaşadım diyemem.
Dostum İstanbul'da Ataşehir, Beylikdüzü, Üsküdar, Kadıköy, genel olarak bu lokasyonların hepsinde kullandım 2 yıl ara ile denedim. 2 yıl önce vodofone kullanıyordum telefon full çektıgı halde ınternet hızı aşırı yavaştı, müşteri hizmetlerini arayıp bağırıp çağırınca düzeltiyorlardı. Bu yüzden farklı operatörlere yönelmiştim, neyse dedım 2 yıl sonra yıne vodofone geçtim bu sefer tekirdağ da kullandım, adamlar beni arayıp ulaşamıyordu şehir merkezinde, bu yüzden vodofone ye karşıyım. Hiç memnun kalmadım. Tavsiye de etmem.

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Dostum İstanbul'da Ataşehir, Beylikdüzü, Üsküdar, Kadıköy, genel olarak bu lokasyonların hepsinde kullandım 2 yıl ara ile denedim. 2 yıl önce vodofone kullanıyordum telefon full çektıgı halde ınternet hızı aşırı yavaştı, müşteri hizmetlerini arayıp bağırıp çağırınca düzeltiyorlardı. Bu yüzden farklı operatörlere yönelmiştim, neyse dedım 2 yıl sonra yıne vodofone geçtim bu sefer tekirdağ da kullandım, adamlar beni arayıp ulaşamıyordu şehir merkezinde, bu yüzden vodofone ye karşıyım. Hiç memnun kalmadım. Tavsiye de etmem.
Kötü bir deneyim olmuş anladığım kadarıyla. Hani şöyle söyleyeyim benim internetten beklentim öyle ille de %100 uçsun değil. Ondan işime yarıyor. Ama anlattıklarınıza baktığımda şebeke vs sıkıntıları yaşamışsınız o nedenle birşey diyemiyorum. Ama benim deneyimim genelde iyi Vodafone ile. Sanırım liseden beri Vodafone kullanıyorum, o zamanlar sınırsız internet paketleri vardı. Şuanda hala kullanıyorum, hep faturasız tarifelerini kullandım, Sıkıntım sadece " müşteri temsilcilerinin, bilgisiz ve aman göndereyim gitsin de ne olursa olsun kafasında olmaları"