Taranan Resimleri Parçalayıp Kaydetme ?

Bu konuyu okuyanlar

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar elimde aileme ait bir çok fotoğraf var. Bunları scanner ile taramak istiyorum. Ancak resimler çok olduğu için 3-4 tanesini bir arada taramak istiyorum.

Yalnız bunları daha sonra nasıl teker teker dosya haline getirebilirim.

Photoshop ile resmi alıp iiçinden teker teker croplamak taramakdan daha çok vakit alıyor. Resimler taranacak 4 ü bir aradan program resimleri alıp farklı dosyalar halinde kaydedecek

Cevaplar için teşekkürler

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar elimde aileme ait bir çok fotoğraf var. Bunları scanner ile taramak istiyorum. Ancak resimler çok olduğu için 3-4 tanesini bir arada taramak istiyorum.

Yalnız bunları daha sonra nasıl teker teker dosya haline getirebilirim.

Photoshop ile resmi alıp iiçinden teker teker croplamak taramakdan daha çok vakit alıyor. Resimler taranacak 4 ü bir aradan program resimleri alıp farklı dosyalar halinde kaydedecek

Cevaplar için teşekkürler

photoshop ile yapabilirsin.

fotoğrafları tarayıcıya koyup tarattıktan sonra oluşan jpeg dosyasını photoshop ile açtıktan sonra "file-automate-crop and straighten photo" seçeneği ile görüntüdeki fotoğrafları ayıklayıp ayrı ayrı kaydedebilirsin.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
3-4 resmi sağlı sollu bir sayfaya uyacak şekilde çekebilirsin sonra artık kesmek kalır.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Tarayıcadan çıkan resmi Slicetool ile kesip save for web & device kısmına gireceksin sağ tarafta gif var onu jpeg yapıp kaydeteceksin.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Tarayıcının markası ne bilmiyorum ama HP de çoklu resim tarama diye bi özellik vardı sen bir defada aralarda boşluklar bırakıp 4 resim tarayabiliyorsun ben bi zamanlar dükkandaki kartvizitleri bu yöntemle yapmıştım 8er 8er taramıştı tarayınca farklı isimlerle tek tek kaydediyordu

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
en kötü 4ünü tarat çıktı al kes

remeus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çoklu taratırsanız hem resimlerin çözünürlükleri azalır hem de kesmek için uğraşırsınız. Bu işi tek tek yapan profesyonel makineler mevcut ama siz tek tek yaparsanız daha iyi olur.