Tanzim satışlar birilerini rahatsız etti

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zambaklar

Asistan
Yasaklı
15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkmak yerine ATM ve marketlerde kuyruklar oluşturanlar, tanzim satış kuyruğundan şikayetçi.

65898

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile belediyeler harekete geçti, vatandaşın ucuza sebze ve meyve tüketmesi sağlandı.

Tanzim tezgahlarındaki fiyatlar marketlere oranla yarı yarıya düştü.

Ancak bu durum bazılarında rahatsızlık yarattı. Dün İstanbul ve Ankara'da ucuz meyve ve sebzelere talebin çok olmasıyla kuyruklar oluşması birileri tarafından eleştirilir oldu.

Bu eleştiriyi yapanların hatırlaması gereken şey ise 15 Temmuz gecesi oluşan ATM ve market kuyrukları. Birileri meydanlara koşarak demokrasi mücadelesi verirken, birileri ise ATM'lerden para çekme, marketlerden alışveriş yapma derdine düşmüştü.

İşte o kuyruktan görüntüler:

grezimonk

Profesör
Yasaklı
kim rahatsız olacak sandın ki... sazan.avi olduğu ortada fiyatların hiç bir avantajı yok vergisi cart curtu yok ama marketlerden iyi değil fiyatlar rezalet... halkı salak yerine koyuyorlar...

Emir Timur

Profesör
Kendin sebep ol, kendin nemalan, Kendin sebep ol, kendin nemalan, Kendin sebep ol, kendin nemalan,
diye gidiyor işler.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
"Aklımla dalga geçme." Fatih PORTAKAL

04İbrahim04

Asistan
Nerede serbest piyasa ? Meyve sebze aracılar,dolar amerika,euro avrupa,telefon apple
Eee her şeye bahane bulduk da bu tanzim satış noktaları 3 ay satacak 5 ay satacak biz yine içerden yiyiyoruz üretmedikten sonra gel halka bedava sat ne faydası varki?

zambaklar

Asistan
Yasaklı
Haini dışarıda aramaya gerek yok, içeride fazlasıyla var zaten. İsteyince fiyatlar düşüyormuş demek :D :D Neyse çok güldük

Samet UCA

C# and JS Developer
Ben 15 temmuz gecesi dışarıdaydım. 15 temmuz gecesi atmlerden marketlerden işini gören halk yapılabilecek gayet doğal bir eylemi yerine getiriyorlardı. Darbe zamanı para ve erzak hayati önem taşıyor. Hani diyorsunya atmlerde bekleyenler diye.. Ben bekleyenlerden değilim ama bu tanzim muhabbetinde de rahatsız oluyorum. Ne gerek vardı? Öngörülen bir şeydi sen çiftçiye ananıda al git dersen durum buraya gelir.

grezimonk

Profesör
Yasaklı
geldi yine birilerine iftira atıp karalamaya çakma müslüman, çakma cengaver... tanzim satış göz boyama kandırmacadan başka bir şey değil...

zambaklar

Asistan
Yasaklı
gençler komik olmayın, foya çıktı meydana. samancılar da biraz daha ağlasın

Emir Timur

Profesör
Girdilerin fiyatı arttı (elektrik, su, akaryakıt), ama çıktıların fiyatı artmasın öyle mi? Kafalar pırıl pırıl.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Sayın konu sahibi,
Sizden bir şey istiyorum. Ama cidden bunu yapmanızı istiyorum.
Bu konu'yu pdf'e çevirip yazdırmanızı, sonra da evinizde bir yere saklamanızı istiyorum.
Bilemem ya 3 gün ya 5 gün ya da yıllar sürer...
Ama gerçekleri gördüğünüzde, veya bu işin ucu size dokunmaya başladığında (başka türlü anlamanız mümkün değil) sakladığınız kağıtlara bakıp kafanızı duvarlara vuracaksınız. ;)
Tamam mı canım yap bunları.

spybot

Guru
Onursal Üye
1 kilo patates alayımda yağda kızartıp sdn forumda çıtır çıtır yiyim..:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter