Tansiyon Aleti Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba sağlık konu başlığı bulamadığım için buraya açtım uygun değilse taşıyabilirim.
Yaklaşık 1 haftadır yüksek tansiyon sıkıntısı çekiyorum evdeki tansiyon aletimiz manuel ama ibresi bozuldu yenisini almamız lazım maneul almayı düşünüyorum daha güvenilir olduğu için uzun süre gitcek tansiyon aleti tavsiyesi olan var mı acaba? Forumun yaş ortalaması genç biliyorum ama anneniz babanız için almış olduğunuz memnun olduğunuz ürünler varsa önerilere açığım ayrıca gençkende benim gibi sıkıntılar çekebiliyorsunuz tuz tüketimine dikkat edin derim:)

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Manuel tansiyon aleti olarak Erka tansiyon aletini şiddetle tavsiye ederim, medikal malzeme satışı işinde çalışmış olduğumdan dolayı biliyorum bu aleti.
Otomatik tansiyon aleti olarakta omron m6 öneririm eğer düşünürseniz.

Son düzenleme:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Yıllardır omron kullanıyoruz annem için, annemin ölçerken tüm ailenin tansiyonu da ölçülmüş oluyor tabi :) Çok sağlam bende almaya karar verdiğimde arkadaşım öyle bilekten ölçen braun falan filan alma dedi sağlıkçıların kullandığı marka omron al demişti halen kullanıyoruz.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
AND tavsiye ederim. Bizde AND tansiyon makinesi var 7 yıldan beri ve hala fıstık gibi çalışıyor. Kullandığımız model A&D UD-201. Sana bunu tavsiye edebilirim:

Yıllardır omron kullanıyoruz annem için, annemin ölçerken tüm ailenin tansiyonu da ölçülmüş oluyor tabi :) Çok sağlam bende almaya karar verdiğimde arkadaşım öyle bilekten ölçen braun falan filan alma dedi sağlıkçıların kullandığı marka omron al demişti halen kullanıyoruz.
Omron da çok sağlamdır.

Son düzenleme:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Manuel tansiyon aleti olarak Erka tansiyon aletini şiddetle tavsiye ederim, medikal malzeme satışı işinde çalışmış olduğumdan dolayı biliyorum bu aleti.
Otomatik tansiyon aleti olarakta omron m6 öneririm eğer düşünürseniz.
Teşekkürler tavsiye için aslında erka biraz tuzlu geldi o yüzden daha orta seviye bir şey düşünüyorum:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet omron öneriliyor genelde dijital almak istersem onu alıcam.Bilekten olanlar genelde pek doğru ölçmüyor onlardan almayın derim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

AND tavsiye ederim. Bizde AND tansiyon makinesi var 7 yıldan beri ve hala fıstık gibi çalışıyor. Kullandığımız model A&D UD-201. Sana bunu tavsiye edebilirim:

Teşekkürler ama acaba koldan ölçeni var mıdır bilekten ölçenlere pek güvenemiyorum yanlış gibi geliyor komşudan istedik bilekten ölçen verdi ama çok alakasız şekilde düşük ölçüyor
Omron da çok sağlamdır.
Teşekkürler ama acaba koldan ölçeni var mıdır bilekten ölçenlere pek güvenemiyorum yanlış gibi geliyor komşudan istedik bilekten ölçen verdi ama çok alakasız şekilde düşük ölçüyor