Tanıtım Yazısı ve Link Alımı İpuçlarını Açıklıyoruz

Konusu 'Google Optimizasyon' forumundadır ve seosefi tarafından 30 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Etiket:
 1. seosefi

  seosefi Üyecik

  Katılım:
  25 Kasım 2015
  Mesajlar:
  14
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  seo uzmanı
  Yer:
  Malatya

  - Tanıtım Yazısı ve Link Alımı İpuçlarını Açıklıyoruz

  Sizlerden gelen genel sorulara göre konu açmaya çalışıyoruz. Yoğunluk durumuna göre değişiyor konu açmamız.

  Tanıtım yazısı konusunu ele alalım bugün

  Öncelikle tanıtım yazısı devri bitmedi bunu kesin olarak söylemek isterim. Halen piyasa tanıtımlarla dönmektedir. Diğer konu ise fouter yada sidebar link devri bitti diyen kendinden haberi olmayan seo firmalarına sözümüz, bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınmayın ve insanları yanlış yönlendirmeyin. Hiç bir şeyin bittiği yok arkadaşlar. Bir seo firması olarak forumda bazı konuları okuyoruz, seo firmaları bilgilerini yazmaktan çekiniyorlar diye. Bugün bu tezi çürütelim.

  Tanıtım yazısı nasıl alınmalı ve Link Alımı Nasıl yapılmalı?
  Öncelikle tanıtım yazısı için bazı şartlardan bahsedelim.

  * Tanıtım yazısı alınacak sitenin indexlerini kontrol ediniz. Site cezaya girmiş olabilir.
  * Tanıtım yazısı alınacak sitenin son konularına bakalım, eğer 10 veya 20 haberde bir tanıtım giriyorsa normaldir çekinmeden tanıtım yazısı alabilirsiniz. Lakin her 3 haberinden biri tanıtım ise kesinlikle uzak durmanız gerekiyor ki, genelde sürekli konu açan tanıtım siteleridir bunlar. Sitelerini güncel tutmayıp sadece para odaklı tuzaklar hazırlarlar.
  * Tanıtım yazınızı hiç bir şekilde ajansa yazdırmayın, tecrübelerimizden yola çıkarak bunu söylemekteyiz. Genellikle aynı kalıplarda yer değiştirerek yazılarınızı yazarlar. Neredeyse birbirinin aynısı olan içerikler demektir. Böyle bir içeriklede etki görmeniz söz konusu dahi değildir. Kendi içeriklerinizi kendiniz yazmalısınız. Görsel kullanmaya dikkat edin lütfen. 1 anahtar kelimede link verin ve site adınızı konu içerisinde geçirerek açık linkinizide paylaşmayı unutmayın.
  * Çok büyük haber sitelerinden tanıtım almanıza gerek yok evet biraz şaşırtıcı gelecektir. Hem maddi olarak yıpranırsınız hemde süreklilik arz etmediği sürece, yükseldiğiniz gibi geri düşersiniz. Bunun yerine sitenizin içerikleri ile aynı olan sitelerden tanıtım yazısı almaya dikkat edin.
  * Domain otoritesi, önemli bir konudur. Mozrank kullanarak tanıtım yazısı alınacak sitenin domain otoritesine mutlaka bakınız. Sitenizin otoritesinden düşük yerlerden almamaya özen göstermeniz gerekiyor.
  * Site altı veya sidebar link alımı bitti deniyor. Sadece bir saçmalık, alakalı yerlerden link alımı yapmanız gerekiyor. Bir oran verecek olursak her hafta 1 adet 3 aylık link alabilirsiniz. Tüm anahtar kelimeler eşit şekilde dağıtılarak alınmalıdır. Aynı anahtar kelime için sürekli link alımı yaparsanız evet ters etki görürsünüz. Bazı seo firmaları da link alımı bitti diyorlar lakin, zamanında aldıkları linklerle ayakta durduklarının farkında dahi değiller. Güncellenmeyen, içerik girmeyen ve kopya içerik yayınlayan sitelerden link alımı yapmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Link alımı yapılacak ise, daha önceden link çıkışı yapmamış yerlerden link alımı yapabilirsiniz. Son zamanlarda aldığımız link çeşidini araştırarak öğrenebilirsiniz.
  * Toplu tanıtım satanlardan uzak durmanız gerekiyor. Genellikle her gün defalarca tanıtım yayınlanan sitelerde linklerinizi paylaşırlar ki bu sadece zaman kayıbı olacaktır.
  * Tanıtım yazısı alırken diğer dikkat edilmesi gereken unsur, sürekli ana domaine veya aynı anahtar kelimeye alınmamasıdır. Genel başarısızlık nedeni budur. Öncelikle ahrefs, moz, majestic gibi online yazılımlar ile tespit yaparız ve müşterilerimizin hangi makalesi ilerleme göstermiş ise, makale içerisinde anahtar kelimesi geçiyor ise, yani top5 konusuna odaklanarak link alımları yaparız. Sonuç her zaman kaçınılmaz olur.
  * Gereğinden fazla alınan tanıtım evet zararlıdır. Alınan tanıtımları haftalık sıklıklarla almaya özen göstermeniz gerekiyor. 10 adet tanıtım alındı ise, tamamını aynı gün yapmamalısınız. Maksimum 2 adet günlük yayınlamanız gerekiyor. Rekabet oranına göre değişkenlik göstermektedir.

  Umarım yararlı bilgiler vermişizdir. Sağlıcakla kalmanız dileği ile bol trafikli günler dileriz.
   
  nihalyildiz bunu beğendi.
 2. ismailözkan

  ismailözkan Üyecik

  Katılım:
  17 Mart 2017
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  istanbul
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş