Tamir mi yeni telefon mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Normanci05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar saygılar. Note 5 kullanıyordum bir talihsizlik yaşadım ve telefonun ön ekrana sert bir cisim çarptı.Görünür de çok bişe olmasa da garanti ye gönderdim ve ekranın komple değişmesi gerektiğini söylediler.Araştırdım biraz ve telefonun yapımı biraz sıkıntılı ve maliyetli. Sizce yeni bir telefon mu almalıyım riske girip ekranı mı yaptırayım.Çok memnundum telefonumdan ayrıca belirteyim.Şimdiden herkese teşekkürler.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ekran değişimin de genellikle telefonun eski düzeni kalmıyor çevrem de gördüğüm yaşanılan olaylarda hep aynısı oldu yine siz bilirsiniz isterseniz o şekil de satın hesap edin isterseniz yaptırıp satın ama tavsiyem yaptırsanız bile eliniz den çıkartın

Normanci05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran değişimin de genellikle telefonun eski düzeni kalmıyor çevrem de gördüğüm yaşanılan olaylarda hep aynısı oldu yine siz bilirsiniz isterseniz o şekil de satın hesap edin isterseniz yaptırıp satın ama tavsiyem yaptırsanız bile eliniz den çıkartın

bende o şekilde duydum.Garanti veriyorlar 12 aya kadar ama çok güvenemiyorum 600 tl yapım ücreti.Bozuk halini de 300 tl ye alıyor telefoncu.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Sen bilirsin güzel kardeşim peki yapınca ne kadar veriyorlar. Ben tavsiye etmem ekran değişimini

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sana başım dan geçen birşey anlatayım sonra sen karar ver. LG g3 staylus vardı biz de bunun ekranı kırıldı servis bir telefon parası istedi resmen dışardan yaptırdık telefon kapanıp açılmaya başladı tekrar yaptırdığım yere götürdüm ana kart zarar görmüş dedi. Yani direk çöpe atsam ekran masrafı yapmazdım en azından

Son düzenleme:

Normanci05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sen bilirsin güzel kardeşim peki yapınca ne kadar veriyorlar. Ben tavsiye etmem ekran değişimini

Sana başım dan geçen birşey anlatayım sonra sen karar ver. LG g3 staylus vardı biz de bunun ekranı kırıldı servis bir telefon parası istedi resmen dışardan yaptırdık telefon kapanıp açılmaya başladı tekrar yaptırdığım yere götürdüm ana kart zarar görmüş dedi. Yani direk çöpe atsam ekran masrafı yapmazdım en azından
teşekkürler kardeşim saolasın yeni telefona çok para vermek istemiyorum o yüzden biraz kafam karışık

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bence uğraşma, telefonun ömrünü biraz uzatırsın ama sonra ekran değişti diye satarken sorun yaşarsın söylediğinde adama illaki fiyat düşürecektir. Bence direk 300 e sat yeni teelfona geç.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Makineden memnunsanız bence yaptırın. Bir telefoncuya değil de yetkili servise verirseniz parça sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ne kadar iyi gibi dursalar da yetkili servis dışındaki çoğu yer 3.parti parçalar kullanıyor. Ayrıca 300 lira çok az bir meblağ, sattığınıza değmez. Yetkili servise vermeye karar verirseniz de Teleservice'e yollamanızı tavsiye ederim. Benim gözümde KVK'ye göre çok daha iyi bir servis. Spesifik bir hasar ile yolladığım her cihazı 1 haftada sorunsuzca elim ulaştırdılar.

Son düzenleme:

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ekranı yaptıranlar genelde memnun kalmıyorlar. Ekranı tam takamıyorlarmış, çerçevenin üst tarafında hava kabarcıkları filan oluşuyormuş. Bir de Note 5'in pek ömrü kalmadı bence, ben de kullanıyorum Note 5, en fazla 1 sene daha gider. 600 TL verip de yaptırmaya değmez bence.

emirardagumus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Eğer ki çalışır durumda olacaksa ve daha az masraflı olacaksa tamir ettirin. Ekonomi de daralma var, ilerde sıkıntılar çıkabilir. Para cebinizde kalsın.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Biraz pazarlık yapın yaptırın derim. Yeni cihazlar ciddi pahalı. Note 5'ten sonra lite cihazlar felan kesmez sizi.

Normanci05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Biraz pazarlık yapın yaptırın derim. Yeni cihazlar ciddi pahalı. Note 5'ten sonra lite cihazlar felan kesmez sizi.
fiyatlar uçuk bende para vermek istemiyorum zaten durumum da fazla müsait değil.S7 lere baktım alınabilir gibi duruyor eğer yaptırmaz isem ki şu an öyle düşünüyorum

Ekranı yaptıranlar genelde memnun kalmıyorlar. Ekranı tam takamıyorlarmış, çerçevenin üst tarafında hava kabarcıkları filan oluşuyormuş. Bir de Note 5'in pek ömrü kalmadı bence, ben de kullanıyorum Note 5, en fazla 1 sene daha gider. 600 TL verip de yaptırmaya değmez bence.
aldığım firmanın teknik servisi 210 dolar istedi.600 tl dediğim benim internetten gördüğüm fiyat

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
222
Yan sanayi cam taktırabilirsiniz note 5 hala kullanılabilir makul fiyat verirlerse telefonculara sorabilirsin kadıköy çarşıda falan var nerde oturuyosun bilmiyorum. 600 tl çok

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Astarı yüzünden büyük çıkabilir. Bence yeni telefon al 2000tl civarında Xiaomi Mi6'lar var bu telefonu almanızı öneririm.
Üstelik çoğu zaman ekran değişimi tutmayabiliyor. Sıkıntılı bir işlem.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Birisinin Xiaomi önereceğini biliyordum. Yanlış anlamayın herkesin fikrine saygım var ama forumlarda Xiaomi, OnePlus gibi firmaların herkese önerilmesi abes geliyor bana. Sar değeri yüksek, satış sonrası desteğin ne türlü olacağı bilinmeyen firmalar neden öneriliyor anlayamıyorum. Bugün Delta kapatıp gitse bu markalara kim bakacak? Delta'nın orijinal parça tedarik ettiğinin garantisi var mı? Telefonda hiç bir sıkıntı olmasa bir süre sonra bataryasının değişmesi gerekecek mesela. Adamların yan sanayi batarya takıp bizi hayatı tehlikeye atmasına değer mi 3-5 kuruş az vermek? Samsung, HTC, Sony, Huawei... Bunlar Türkiye'de yüzlerce insan çalıştıran, anlaşmalı servislere parça tedarik eden firmalar. Makinelerin 3-5 kuruş pahalı olması bundan kaynaklı. Ama hiç değilse bir şeyler yanlış gitse bile muhatap olabileceği kişiler var insanın. Benim fikrim bu şekilde. Konuyu açan arkadaş değerlendirsin diye yazdım yoksa belirttiğim gibi herkesin fikrine saygılıyım.

Normanci05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Birisinin Xiaomi önereceğini biliyordum. Yanlış anlamayın herkesin fikrine saygım var ama forumlarda Xiaomi, OnePlus gibi firmaların herkese önerilmesi abes geliyor bana. Sar değeri yüksek, satış sonrası desteğin ne türlü olacağı bilinmeyen firmalar neden öneriliyor anlayamıyorum. Bugün Delta kapatıp gitse bu markalara kim bakacak? Delta'nın orijinal parça tedarik ettiğinin garantisi var mı? Telefonda hiç bir sıkıntı olmasa bir süre sonra bataryasının değişmesi gerekecek mesela. Adamların yan sanayi batarya takıp bizi hayatı tehlikeye atmasına değer mi 3-5 kuruş az vermek? Samsung, HTC, Sony, Huawei... Bunlar Türkiye'de yüzlerce insan çalıştıran, anlaşmalı servislere parça tedarik eden firmalar. Makinelerin 3-5 kuruş pahalı olması bundan kaynaklı. Ama hiç değilse bir şeyler yanlış gitse bile muhatap olabileceği kişiler var insanın. Benim fikrim bu şekilde. Konuyu açan arkadaş değerlendirsin diye yazdım yoksa belirttiğim gibi herkesin fikrine saygılıyım.

Aynı fikirdeyim o yüzden büyük ihtimal samsungdan vazgeçmeyip limitimi biraz artırıp s7 edge ye yönelicem sanırım

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Aynı fikirdeyim o yüzden büyük ihtimal samsungdan vazgeçmeyip limitimi biraz artırıp s7 edge ye yönelicem sanırım

S7 Edge tasarımsal olarak harika bir telefondur. Bir yakınım kullandığı için biliyorum. O dönemde Türkiye'ye verilen Exynos işlemcili model rakip Snapdragon'lu telefonlara göre daha performanslıdır. Üstelik Oreo güncellemesini aldıktan sonra 1 yıl da güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek. Pişman olacağınızı sanmıyorum.

Normanci05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S7 Edge tasarımsal olarak harika bir telefondur. Bir yakınım kullandığı için biliyorum. O dönemde Türkiye'ye verilen Exynos işlemcili model rakip Snapdragon'lu telefonlara göre daha performanslıdır. Üstelik Oreo güncellemesini aldıktan sonra 1 yıl da güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek. Pişman olacağınızı sanmıyorum.
içimi rahatlattın kardeşim saolasın ama muhtemelen ithalatçı garantili alıcam inşallah bi sıkıntı olmaz.Gerçi note 5 i de aynı şekilde ithalatçı garantili almıştım.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
içimi rahatlattın kardeşim saolasın ama muhtemelen ithalatçı garantili alıcam inşallah bi sıkıntı olmaz.Gerçi note 5 i de aynı şekilde ithalatçı garantili almıştım.
Ben ithalatçı garantili ürünlerden hoşlanmıyorum. Ama sağlam bir ithalatçıdan aldığınız taktirde sorun olacağını da sanmıyorum. Baktığınızda Media Markt bile ithalatçı garantili satıyor.

Yağız.1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence asla parça değişimine gitmeyin uzun vadeli bir çözüm olmuyor

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Huawei bence de çok güzel ürünler yapıyor ama S7 Edge fiyat bandındaki ürünler benim kanaatimce S7 Edge kadar başarılı değil.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Telefoncuda çalıştım az çok biliyorum değiştirilen parça orjinal olmuyor ve fabrikada makinanın monte ettiği gibi olmuyor serviste çalışan bazı insanlar bile iyi beceremiyor o yüzden bulaşmayın bence değiştirin yeni bir cihaz alın note fe alabilirsin ithalat a güvenirseniz

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
camı kırıldı diye telefon değiştirilir mi yav. 2 bin tl lik telefonu 300 liraya vereceğine denizde sektirmeyi denesen daha iyi. en azından güzel bi anı kalır. çevremde ekran camı değiştirip de pişman olan görmedim. ben de 4 senelik s4 telefonumun camını 250 liraya değiştirip eşime verdim, 2 senedir kullanıyor. para kolay kazanılmıyor hocam.