Tamamen Mozilla Firefox Kullanmaya Başladım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator
Uzun zamandır telefon ile senkronizasyonu çok kolay olması ve hızı sebebiyle Chrome tercih ediyordum bugün itibari ile Mozilla ya geçme kararı aldım.Sadece Mozilla değil taracıyımı da DuckDuckGo yapma kararı aldım.Bakalım bir süre böyle devam edeceğim şuanlık memnunum ama insan alışkanlıklarını değiştirince biraz zorlanıyor :D.Aslında bu kararın temelinde yatan neden internette gezerken biraz daha gizli olmaktı.Umarım memnun kalırım.Bu arada Mozillada yazım hatalarının altını kırmızı ile çizmiyor Chromeda bu çok işime yarıyordu bunun için bir eklenti bilen varsa çok iyi olur.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Mozilla'da ve Opera'da sevmediğim bir şey var. O da arama motorlarına tam müdahale (bakın altını çiziyorum tam müdahale) edilememesi. Tabi bu her kullanıcıyı etkiler mi? Bence etkilemez. :)

Halbuki Google Chrome'da arama motorlarını kendime göre düzenleyebiliyorum.

Bu arada ben hem Opera, hem Firefox hem de Chrome kullanıyorum.

Opera'nın yer imleri özelliğini, Firefox'un az RAM tüketmesini ve Google Chrome'un arama motorlarına tam müdahale edebilme özelliğini seviyorum. :)

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Mozilla'da ve Opera'da sevmediğim bir şey var. O da arama motorlarına tam müdahale (bakın altını çiziyorum tam müdahale) edilememesi. Tabi bu her kullanıcıyı etkiler mi? Bence etkilemez. :)

Halbuki Google Chrome'da arama motorlarını kendime göre düzenleyebiliyorum.

Bu arada ben hem Opera, hem Firefox hem de Chrome kullanıyorum.

Opera'nın yer imleri özelliğini, Firefox'un az RAM tüketmesini ve Google Chrome'un arama motorlarına tam müdahale edebilme özelliğini seviyorum. :)
Hocam bakalım alışmak biraz zaman alacak.İlla ki Chrome un daha iyi olduğu yönler olacaktır ama bir şans verelim dedim.Bu arada bu yazım yanlışlarının gösterilmemesi olayı canımı çok sıktı forumda çok yardımcı oluyordu :)Siz bunun için bir eklenti biliyor musunuz?Bu arada bende Operayı VPN ihtiyacım olduğum zaman kullanıyorum.

Teşekkürler :)

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
Bence çok yerinde bir karar olmuş. Şahsen bende gerekmedikçe Chrome'dan uzağım... Yazım denetimi için yapman gereken ise, ''Preferences'' (Tercihler)'e girerek ''Dil'' altında >Yazım denetimi yap'ı işaretli bırakmak.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Bence çok yerinde bir karar olmuş. Şahsen bende gerekmedikçe Chrome'dan uzağım... Yazım denetimi için yapman gereken ise, ''Preferences'' (Tercihler)'e girerek ''Dil'' altında >Yazım denetimi yap'ı işaretli bırakmak.
Seçili olmasına rağmen herhangi bir denetim yok :(

Yazım yanlışını göstermesi özelliği derken? Telefonda mı oluyor bu?
Mesela birine cevap yazarken yazım hatası yaptığım yerler Chromeda kırmızı çizilirdi burda öyle bir şey olmuyor.Bu arada eyyy ShiftDelete bizden habersiz neler yapıyorsun :D

ss.png

_Zaur_

Profesör
Tam gizli olmak derken Tor Browser iyi gelir ama Telefonda değil. Çünkü bazen Browser açılamaz oluyor+ İlave VPN değiştirici program yüklemeni istiyor.

Tor en iyi PC`de kullanılıyor. Telefon için Şuanlık VİA browser baya hafif ve hızlı. Bir defa olsun deneyin bence. :)

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Şimdi 58.0 Quantum'dan yazıyorum denemek için girdim, önüne gelen her şeyi kırmızılıyor... sen hangi sürümü kullanıyordun Yardım > Firefox hakkında'ya tıklayarak sürüm kontrolü yap bir bakalım tekrar.
58.0 sürümünü kullanıyorum bende.

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
58.0 sürümünü kullanıyorum bende.
Adres satırına about:config yazarak enterla çıkan uyarıya izin ver diyerek pencereye ulaş. Arama kısmına ''layout.spellcheckDefault'' (tırnaksız) yazarak arat iki seçenek görmen lazım, bahsettiğim parametrenin değeri 1, ''services.sync.prefs.sync.layout.spellcheckDefault;true'' bunun ise değeri true olsun. ''spellchecker.dictionary'' parametresi'de true olsun.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Adres satırına about:config yazarak enterla çıkan uyarıya izin ver diyerek pencereye ulaş. Arama kısmına ''layout.spellcheckDefault'' (tırnaksız) yazarak arat iki seçenek görmen lazım, bahsettiğim parametrenin değeri 1, ''services.sync.prefs.sync.layout.spellcheckDefault;true'' bunun ise değeri true olsun. ''spellchecker.dictionary'' parametresi'de true olsun.
Hepsi dediğiniz gibi zaten

onurturan78

Asistan
Kendimi bildim bileli Mozilla Firefox kullanmaktayım. Neredeyse 7-8 Yıllık Senkroze hesabım mevcut telefonumda ev bilgisayarımda iş bilgisayarımda heryerde mozilla.. :)

stat counter