"Tamam" dünya birincisi! T A M A M Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AKP’nin grup toplantısında “Şayet bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” ifadesini kullandı. Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası çok sayıda Twitter kullanıcısı Erdoğan’a “Tamam” mesajı gönderdi.

Twitter'da "T A M A M" etiketine 346 bin tweet atıldı. "T A M A M" etiketi dünya gündeminde de birinci sıraya yükseldi.

1525797627152.png

Erdoğan'a "tamam" dünya birincisi

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
tvitdan falan anlamam ama herkes istediği kadar hesap açabiliyor.pek bir önemi yok

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bilgi notu:

TAMAM ve DEVAM tweetlerinin yurtdışından atıldığını gösterdiği iddiaları yanlış.

4a7220.jpg

bkz.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
1 Milyondan fazla tamam Tweet i Amerikadan, bir kısmı Brezilya dan atılmış.Çok ilginç değil mi. Her neyse önemli olan sandıktan çıkan sonuçtur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Üstte haber var. Senin yorumunun üzerinde bkz. Diye geçmiş.

Sandıkta yenemeyince tivit atarak algı operasyonları yapılıyor... içler acısı gerçekten bu abd nin içine düştüğü acizlik. bu kaçıncı yenilgileri hala şeytanlık peşindeler :D yine yenemeyeceksiniz, yine başaramayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, ülkemizi işgal edemeyeceksiniz ! :p
Oha oha oha.
Akp hükümetk üniversitemi bölüyor. Neden biliyor musunuz? Sakarya için konuşursak buradaki esnafa yaranip oy toplamak. Kısacası rant diyorlar sanırım buna. Sırf oy toplamak için benim eğitimimi çöp ediyor. Benim haklarımı elimden alıyor beni yeni kurulmuş hiç bir olanağı olmayan çöp bir üniversiteye koyacaklar. Üniversitenin kampüsü bile olmayacak. Yüksek okul şeklinde ilçelere dagitacaklar Sakarya iki tane üniversite olacak. Hem olanaklı güçlü belirli yerlerle anlaşmaları olan konfreanslarin düzenlendiği vb. Şekilde güçlü bir Sakarya üniversitesi(bu üniversiteden kovuluyorum bildiğiniz. ) Bir de ilcelere dağıtılmış bırakın kampüsü kütüphanesi(Sakarya üniversitesi değil de Sakarya uygulamalı bilimleri öğrencisi olacağım için saü'nün kampüsüne gidip oradan kitap ödünç alamayacağım) bile olup olmayacağı meçhul dimdizlak mi derler ne derler bilemem çöp desek daha doğru olur bir Sakarya uygulamalı bilimler üniversitesinde secmedigim halde okutulacagim.
Ben teknoloji fakültesinde okuyorum. Teknoloji fakültesi elektrik elektronik mühendisliği. SAÜde birde mühendislik fakültesi var. Teknoloji fakültesi elektrik elektronik muhendisligindehim (şuan İngilizce hazırlık) teknoloji fakültesi E-E MF4 100binle alınıyor mühendislik fakültesi 73 binle ben MF4de 86bin yapmıştım YGS sayisalim 55bindi hatta puanimi lysde kotulestirdim. Ben YGS'de 10 Bin yapar LYS'de daha da iyilestirirdim diyen bir öğrenciydim fakat olmayınca olmuyor 12. Sınıfta çok bosladim bu üniversite bölünmesi meselesi gelince neden daha yüksek alıp başka yeri secmedim diye pişmanım.
Teknoloji fakültesi proje yapma gibi şeylerde mühendisliğe göre üstün üniversite bölünürse benim teknoloji fakültesinde aynı labarotuvarlari bulacağım meçhul bunun yanında mühendislik fakültesi bize karşı SAÜ'nun anlaşmaları ile desteklenecekken bir yeni kurulan bir üniversitenin acizliği ile ezilecegiz.

Ben dediğim gibi şuan İngilizce hazırlık okuyorum. Ne kalacak kadar düşük not aldım. Ne de universitemden kovulmama sebep olacak disiplinlik bir davranış izledim. Bu konuda hiçbir suçum ve günahım yok.
Şimdi beni küçük veya büyük ne olursa olsun emek vererek girdiğim üniversiteden adeta kovuyorlar diye mutsuzum forumdaki konusmalarimdan hafiften mizacimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum doğuştan sinirliyim bu haberler çıktıkça sinirden deliricek konuma geliyorum. Bana bu stresi yasattiklari, beni universitemden koydukları, bana bu zulmü reva gördükleri için onlara OY VERMEYECEĞİM.

T A M A M yazmadım Twitter'a yazabilirdim üşenmedim burayı bir kenara bırakalım. Şimdi ben oy vermiyorum diye haşa Ezanları susturmak, Vatanı işgal ettirmek, Bayrağı indirmek vb. işleri mi amaçlıyorum?

Buradan sonraki yazılar önemli

Klasik AKP tabani olaraktan İslam'a bağlı olduğunuzu ve AKP'yi onun koruyucusu olarak görüp onu savunarak İslam'ı savunduğunu düşünüyorsunuz. Dinimiz olarak İslam'ı savunmak 1. görevimiz.

T A M A M diyenleri dolaylı olarak AKP'ye oy vermeyecek olan kitleyi ezanları susturmak gibi ağır bir suçla sucluyorsunuz. Ezanı susturmak isteyen adam bir nevi dini yıkmak istiyor. Bu ağır bir suçlama bir nevi o kişiye kâfir demek. Müslüman olan birine küfür alametlerinden birini taşımadığı sürece kâfir demek maşallah diyen kişiyi kafirlige kadar götürebilir deniliyor. Bundan önce nikahın da düşeceğini ifade edenler var.

Bunun yanında bunun kul hakkı meselesi var ki internet üzerinden işlenen kul hakları çok kişi gördüğü için işin öbür tarafta daha zor olabileceği kanaatindeyim.

Ben sırf universitem bölünüyor diye oy vermedigim için (ve oraya tamam yazsayim) beni ve bazı kitleye böyle genellemelerle böyle ağır suçları yüklediğiniz için ben kendi adıma size hakkımı helal etmiyorum. Öbür tarafta hesaplaşacagız.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Muhalefet ve iktidar arasında karşılıklı olarak TAMAM ve DEVAM iddiaları var;
yukarıdaki mesajımda, paylaştığım görselin altında link verdim (bkz.) TAMAM ve DEVAM tweetlerinin yurtdışından atıldığı iddiaları ile ilgili sitede incelenmesi/açıklaması yapılmış ve her iki iddia da çürütülmüş.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

T A M A M yazmadım Twitter'a yazabilirdim üşenmedim burayı bir kenara bırakalım. Şimdi ben oy vermiyorum diye haşa Ezanları susturmak, Vatanı işgal ettirmek, Bayrağı indirmek vb. işleri mi amaçlıyorum?

Klasik AKP tabani olaraktan İslam'a bağlı olduğunuzu ve AKP'yi onun koruyucusu olarak görüp onu savunarak İslam'ı savunduğunu düşünüyorsunuz. Dinimiz olarak İslam'ı savunmak 1. görevimiz.

T A M A M diyenleri dolaylı olarak AKP'ye oy vermeyecek olan kitleyi ezanları susturmak gibi ağır bir suçla sucluyorsunuz. Ezanı susturmak isteyen adam bir nevi dini yıkmak istiyor. Bu ağır bir suçlama bir nevi o kişiye kâfir demek. Müslüman olan birine küfür alametlerinden birini taşımadığı sürece kâfir demek maşallah diyen kişiyi kafirlige kadar götürebilir deniliyor. Bundan önce nikahın da düşeceğini ifade edenler var.

Bunun yanında bunun kul hakkı meselesi var ki internet üzerinden işlenen kul hakları çok kişi gördüğü için işin öbür tarafta daha zor olabileceği kanaatindeyim.

Ben sırf universitem bölünüyor diye oy vermedigim için (ve oraya tamam yazsayim) beni ve bazı kitleye böyle genellemelerle böyle ağır suçları yüklediğiniz için ben kendi adıma size hakkımı helal etmiyorum. Öbür tarafta hesaplaşacagız.

değerli dostum ben tüm tamam diyenleri değil abd ve dış ülkelerden bot mesajları atıp onca algı operasyonlarına kalkışanları kastettim. sizin konuyla alakanız yok yani... ne demişim :

içler acısı gerçekten bu abd nin içine düştüğü acizlik. bu kaçıncı yenilgileri hala şeytanlık peşindeler :D sözüm vatanseverlere milletimize değil, böyle bir kanıya nasıl vardınız anlamadım!

yanlış bir kanıdan dolayı bu kadar ağır sonuçlardan beni kınamanız ve hatta hakkınızı helal etmemeniz gerçekten beni üzdü. ben abd ve şirketlerine, siyonizm ve kapitalizm sömürge güçlerine, para baronlarına, uyuşturucu baronlarına... vs yazdığım halde ve açıkca bunu yazdığım halde nasıl oluyor da tamam diye düşünen her insanımızı kafirlikle suçlamış oluyorum, pes, gerçekten pes diyorum size!

Son düzenleme:

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Doların Yükselmesini,
Ekonominin Çökmesini,
Üniversitelerin Bölünmesini,
Hukukun 2'nci Plana Atılmasını,
Engellemek istiyorsanız,
T A M A M
Ancak,
Köprü yol yapılsın ülkeden bana ne diyorsanız.
D E V A M
Karar Sizin ;)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Oha oha oha.
Akp hükümetk üniversitemi bölüyor. Neden biliyor musunuz? Sakarya için konuşursak buradaki esnafa yaranip oy toplamak. Kısacası rant diyorlar sanırım buna. Sırf oy toplamak için benim eğitimimi çöp ediyor. Benim haklarımı elimden alıyor beni yeni kurulmuş hiç bir olanağı olmayan çöp bir üniversiteye koyacaklar. Üniversitenin kampüsü bile olmayacak. Yüksek okul şeklinde ilçelere dagitacaklar Sakarya iki tane üniversite olacak. Hem olanaklı güçlü belirli yerlerle anlaşmaları olan konfreanslarin düzenlendiği vb. Şekilde güçlü bir Sakarya üniversitesi(bu üniversiteden kovuluyorum bildiğiniz. ) Bir de ilcelere dağıtılmış bırakın kampüsü kütüphanesi(Sakarya üniversitesi değil de Sakarya uygulamalı bilimleri öğrencisi olacağım için saü'nün kampüsüne gidip oradan kitap ödünç alamayacağım) bile olup olmayacağı meçhul dimdizlak mi derler ne derler bilemem çöp desek daha doğru olur bir Sakarya uygulamalı bilimler üniversitesinde secmedigim halde okutulacagim.
Ben teknoloji fakültesinde okuyorum. Teknoloji fakültesi elektrik elektronik mühendisliği. SAÜde birde mühendislik fakültesi var. Teknoloji fakültesi elektrik elektronik muhendisligindehim (şuan İngilizce hazırlık) teknoloji fakültesi E-E MF4 100binle alınıyor mühendislik fakültesi 73 binle ben MF4de 86bin yapmıştım YGS sayisalim 55bindi hatta puanimi lysde kotulestirdim. Ben YGS'de 10 Bin yapar LYS'de daha da iyilestirirdim diyen bir öğrenciydim fakat olmayınca olmuyor 12. Sınıfta çok bosladim bu üniversite bölünmesi meselesi gelince neden daha yüksek alıp başka yeri secmedim diye pişmanım.
Teknoloji fakültesi proje yapma gibi şeylerde mühendisliğe göre üstün üniversite bölünürse benim teknoloji fakültesinde aynı labarotuvarlari bulacağım meçhul bunun yanında mühendislik fakültesi bize karşı SAÜ'nun anlaşmaları ile desteklenecekken bir yeni kurulan bir üniversitenin acizliği ile ezilecegiz.

Ben dediğim gibi şuan İngilizce hazırlık okuyorum. Ne kalacak kadar düşük not aldım. Ne de universitemden kovulmama sebep olacak disiplinlik bir davranış izledim. Bu konuda hiçbir suçum ve günahım yok.
Şimdi beni küçük veya büyük ne olursa olsun emek vererek girdiğim üniversiteden adeta kovuyorlar diye mutsuzum forumdaki konusmalarimdan hafiften mizacimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum doğuştan sinirliyim bu haberler çıktıkça sinirden deliricek konuma geliyorum. Bana bu stresi yasattiklari, beni universitemden koydukları, bana bu zulmü reva gördükleri için onlara OY VERMEYECEĞİM.

Seni beni düşünen mi var hocam herkes cebini doldurma peşinde. Ben bu çıkarcı kişilikleri Allah'a havale ediyorum.

Son düzenleme:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
herkesin kararı kendine, kimse kimsenin kararına karışamaz. o karar senin bu karar benim... :D anlayana.
abicim açın bakın ne neden yapılıyor, neden kimler rantlarnıyor, yapılanın kime faydası var. At gözlüklerini çıkarın...

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
herkesin kararı kendine, kimse kimsenin kararına karışamaz. o karar senin bu karar benim... :D anlayana.
abicim açın bakın ne neden yapılıyor, neden kimler rantlarnıyor, yapılanın kime faydası var. At gözlüklerini çıkarın...
Herkesin kararına kimse karışamaz :D :p

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Adamın Tweet'i bile play oluyor.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
ABD ve NATO nun tasmasını ilelebet atmak için DEVAM!!!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Suriyelilere karşılıksız maas veren zihniyet öğrencisine kredi veriyor. Kalmaları için bir sebep yok.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Söylemek istediğim çok şey var da neyse susmayı tercih ediyorum. Allah görüyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Umarım hilenin haksızlığın olmadığı bir seçim olur. Benim düşüncem ülke olarak çok yalnızlaştık derin devlet politikamız olduğunu düşünmüyorum tamamıyla insan ilişkilerine yönelik. Dün dostumuz olan Suriye'nin bugün düşmanımızın olması, Rusya ile bir öyle bir böyle ilişkimiz, İran başlı başlına rakibimiz, ABD hiç bir zaman dostumuz olmadı ancak gözümüze soka soka da bize karşı olan grupları desteklemedi. AB den tamamen uzaklaştık aynı zamanda bu hükümet tarih alındığında meydanlarda kutlamışlardı.

Ekonomik olarak iyi değiliz hane borçları, devlet ve özel sektör borcu sürekli artıyor bu konuda maliye bakanı bile uyardı. Büyüme rakamları yükseliyor ancak bu ürettiğimiz için değil sürekli olarak inşaat ile büyüyoruz. İthalatımız da sürekli artıyor bu zamana kadar almadığımız ürünleri bile alır olduk. Zengin daha fazla zengin fakir daha fazla fakir oldu ve bu kısır döngü bu şekilde devam ediyor.

Sürekli olarak dış güçlerden bahsediliyor ancak bize oyun oynayan bu ülkeler kimdir? Neden açıklanmıyor neden ilişkiler kesilmiyor bu lafın arkası neden doldurulmuyor bu durumdan artık sıkıldım ve bu döngüden kurtulmak istiyorum. Oyumu buna göre vereceğim ve daha iyisi yok mantığına da son derece karşıyım.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
TAMAM da olsa DEVAM da olsa son 15 yılın, hazırdan yeme politikasının acısı çıkacak. Orman satarsınız, dağ satarsınız, olmadı para ederse yurttaşları satarsınız, en fazla birkaç yıl daha idare eder.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Öğrencilere daha fazla burs vermek ve daha fazla öğrenciye burs vermek
Çiftçiye mazotu vergisiz verip kilosu 210 TL olan Antep fıstığıni ucuzlatmak varken biz Suriyelilere maaş verelim et ithal edelim

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Cumhurbaşkanının yaptığı bu politika çok yanlış. İnsanlar artık ikiye bölündü yine sağcı solcu kavgaları başladı, Tamam diyenler Vatan haini oldu devam diyenler en koyu müslüman oldular. Uzaktan izleyince çok komik duruyoruz gerçekten.Bence herkes kendine şunu sormalı, 5 yıl sonra keşke demiyeceğim bir hareket nasıl olur . Anı yaşayın ama geleceğinizi düşünmezseniz kaybımız çok olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kusuru başka yerde değil önce kendimizde aramalı.
Ne kusuru? Neyin kusuru? Kusur bende değil. Yönetenlerde. Daha kendi insanımızı adil bir şekilde besleyemiyorken savaştan kaçan Suriyelilere milyonlar akıtmanın neresi doğru.
Sırf krediden korkup kredi alamayan bursta çıkmayan arkadaşlarım var zar zor geçiniyorlar. Ama biz Suriyelilere maaş verelim milyarlar akitalim. Bizim hiç acimiz yok refah seviyemiz üst seviye her şey ucuz çiftçi isyan etmiyor tabi ki

Yat sahibine 1.5 TL, Çiftçiye 6 TL
Biliyorum deniz kanunu yüzünden denizciliği geliştirmek için getirilen bir uygulama asıl amaç damadın gemicilerin daha rahat yüzsün olsa da
Çiftçilik bitiyor tarım bitiyor saman ithal ediyoruz tarımı bitirdiler hayvancılığı bitirdiler Bizim KUSURUMUZ YOK

Bu klavye 2 hafta önce 360 TL'ydi :D :D
Ekli dosyayı görüntüle 40006

Şuan 410 TL forumun aziligine uğradık yine :D

Son düzenleyen moderatör:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kişiler/partiler gelip geçici; onları ilahlaştırmak ile yerin dibine sokmak arasında pek fark yok; etki tepkiyi doğuruyor. Kim ne yaptı, kim ne vaat ediyor vs. vs. düşünün taşının, araştırın. Yalnızca bir oyunuz var, ama unutmayın sizin dışınızdaki 57 milyon küsur kişiden her birinin de yalnızca bir oyu var, bunun kıymetini bilin. Seçim zamanında gidin kendinize en yakın gördüğünüz adaya/partiye oyunuzu verin, kazanan yine millet olacak, yalnız a, b veya c kişisi yada x, y, z partisi değil, hepimiz kazanmış olacağız.

Son düzenleme:

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Güven veren hiç kimse yok ve başka milli alternatifte yok. Napmalı o halde?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...