Takipçi Kasma Siteleri Kapatılıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
2 May 2017
Mesajlar
9
Beğeniler
0
Puanları
1
Konum
sivas
#1
Instagram uygulamasının hepimizin bildiği üzere pek çok yan uygulaması bulunuyor. Bu yan uygulamalar, gerek takipçi kazanmak için gerek beğeni kazanmak kullanılıyor.


Bu uygulamalar sayesinde bireyler kendi takipçilerini arttırabiliyorlar veya yeni beğeniler kazanabiliyorlar. Hatta bu uygulamalar üzerinden uygulama yöneticileri para bile kazanıyor. Instagram takipçi kasma siteleri şimdi büyük bir tehlike ile karşı karşıya.

Yan Uygulamalar Kapatılacak
Instagram uygulaması
, açılan yan uygulamalara tepki gösteriyor. Bu uygulamaların akıbetinden rahatsızlık duyan Instagram yönetimi şimdi bu uygulamaların kapatılmaları için uğraşıyor. Devamlı yen takipçi için tonlarca para döken kullanıcıların yaşadıkları mağduriyetlerin üzerine uygulama yöneticileri harekete geçti. Instagram takipçi kasma siteleri bir bir kapanacak gibi görünüyor. Instagress adlı uygulama yaklaşık 10 dolarlık bir ücret karşılığı üyelerine takipçi satıyordu. Organik olmayan bu takipçiler ise kullanıcıların takipçilerinin daha çok görünmesini sağlıyordu. Son yıllarda popülerlik artık takipçi ve beğeni sayısı ile ölçülmeye başlandığından beri bu tip uygulamalar da çoğalmıştı. Instagress sitesinde yeni yayımlanan bir makaleye göre site, Instagram’ın isteği üzerine kapatılmıştı. Instagram’ın sunduğu gerekçe ise Instagram takipçi kasma sitelerinin bireylerin şahsi bilgilerinin üçüncü taraflarca ele geçirilmesiydi. Instagram’ın bu atılımının devam edeceği ve diğer Instagram takipçi kasma siteleri için de uygulanacağı düşünülüyor. Bu tip yan uygulamalar bireylerden hesap bilgilerinin tamamını istiyorlar. Şifreler ve kullanıcı bilgilerinin hepsi bu siteler ile paylaşılıyor ve bireylerin hesapları tehlikeye giriyor.
 
stat counter