Takip mi ediliyoruz.

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaşlar son bir haftadır farkettiğim bir durumu anlatıcam size.

şöyle başlıyım. direksiyon seti almak istiyordum. bu yüzden çoğu sitede araştırma yapmaya başladım. teknoloji mağazalarının hepsinin sitesine girdim baktım. daha sonra hangi siteye girsem sağda veya solda direksiyon seti reklamları çıkmaya başladı. bişey demedim. indirimde oldukları içindir diye sallamadım. daha sonra dün uydu alıcıları ile ilgili araştırma yaptım ve şimdide her sitede uydu alıcıları reklamları var. sizce bu tesadüf mü yoksa bu derece takip mi ediliyoruz.

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
cookie var, google facebook sitelere bakıyor filan.bi de reklam virüsleri var takip edip gösteriyor.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Aynı durum bende de var. Foto makinem için lens temizleme kitine ve gta5'e bakmıştım. Daha sonra hep altta reklam kutucuklarında aynı şeyler çıkıyor. Şu anda başıma geliyor.

tarikk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
'Ttnet Gezinti' arama sonuclarimizi vb seyleri 'bizim icin' filtreliyor ve yardimcı oluyor

FnlDstntN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer TTNET in gezinti servisi açıksa bu servisin amacı sanırım bu...

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Ben de hayır diyorum ama durum boyle demek ki hayır tuşu safece gönlümüz ü rahat tutmak için
Bu gezinti olayı ne zaman çıksa hayır diyorum.
Aslında hayır tuşu bir işe yaramıyor çünkü altında ufak yazılarla kabul ediyorum yazıyor. Yani hayır deseniz bile kabul etmiş sayılıyorsunuz. Sayfayı kapatırsanız eğer bilgi alamıyorlar. Yapılması gereken sayfayı kapatmak arkadaşlar.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
arkadaşlar şehir dışındayım takip edemedim konuyu. bu gezinti servisi sürekli karşıma çıkıyor. her ay gösterilir diyor haftada bir önüme çıkıyor. hep hayır dedim ama dediğiniz gibi hayır demek pek işe yaramıyor.

Eric Cartman

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Aslında hayır tuşu bir işe yaramıyor çünkü altında ufak yazılarla kabul ediyorum yazıyor. Yani hayır deseniz bile kabul etmiş sayılıyorsunuz. Sayfayı kapatırsanız eğer bilgi alamıyorlar. Yapılması gereken sayfayı kapatmak arkadaşlar.
Vay arkadaş zorla kabul ediyormuşuz öğrendiğim iyi oldu sağolasın .

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Sadece ttnet gezinti değil, sitelerin bilgisayarınızda cookies(kurabiyeler) bırakmasına izin verirseniz böyle şeylerle karşılaşmanız normal.

Reaksiyon puanı
2,146
bende de 2 alakalı ürün (mesela hafıza kartı bakıyordum) 1 tane de araya ilgi çekmek amacıyla heralde tanga iç çamaşırı falan koyuyorlar, şişme karı koydukları da oluyor

zxWaGTo.png

gerçi adblock var pek görmüyorum ama bazı sitelerde devre dışı bıraktığım için gözüme çarpıyor

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bende de 2 alakalı ürün (mesela hafıza kartı bakıyordum) 1 tane de araya ilgi çekmek amacıyla heralde tanga iç çamaşırı falan koyuyorlar, şişme karı koydukları da oluyor

zxWaGTo.png

gerçi adblock var pek görmüyorum ama bazı sitelerde devre dışı bıraktığım için gözüme çarpıyor
:D Aynı sorun bende de var ya. Bende bir şey değil büyük sitelerin de reklamları çıkıyor. Örneğin kliksa turkcell gibi. :D Bunları kapatmanın falan bir yolu yok mudur?

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Adblock ile ghostery eklentisini kullanıyorum, birde tarayıcıda beni takip etme özelliği aktif.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Sitelerdeki bilgi toplayan, takip edilmeyi sağlayan ve bunlar gibi işleri yapan kodları, scriptleri engelliyor. Bazen işe yarar şeyler de engellenebiliyor, siteler de sorun yaşarsan engellemeyi duraklatıp tekrar aktif edersin.

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
[h=2].. Web Dedektif olun[/h]Ghostery size görünmez web gösterir çerezleri, etiketleri, web böcek, piksel ve fenerli ve size üzerinde bir rulo-çağrı verir - 1.900 reklam ağları, davranışsal veri sağlayıcıları, web yayıncıları ve aktivite ile ilgilenen diğer şirketler.

feature1.png

[h=2]2.. Bir Bilgi temel oluşturmak[/h]Sonra bu şirketler hakkında bilgi edinmenize yardımcı, böylece yapabilirsinizbilinçli kararlar size / paylaşmaya istekli 't öyle değil ne hakkında ve online gizlilik kontrol. Her 1,900 + şirketler yardımcı olacaktır Ghostery Bilgi Kütüphane'de bir profile sahip Onların teknoloji, iş, ve kendi gizlilik politikaları hakkında daha fazla bilgi edinmek.

feature2.png

[h=2]3.. Kontrolünde alın ve hızlandırmak[/h]Sizi takip ediyor, ne gördüm sonra, siz karar verebilirsiniz herhangi bir veya tüm engellemek isteyip istemediğinizi Ghostery kütüphanesinde şirketlerin.Güvenebileceğiniz, ama diğerleri oldukça uzakta açmak istediğim bazı pazarlamacılar vardır? Eğer ancak başkalarının, bazı web sitelerinde izleme izin vermek istiyor musunuz? Eğer izleme aşağı sayfa yükleme süreleri yavaşlar buluyor musunuz? Görünür, hem de reklam ve yorumlama sistemleri ve görünmez gibi, analitik komut gibi - Ortalama bir günde, bizim özel panel üyelerinin 100 milyon izci engellemek. Ghostery size bilgi ve daha hızlı tarama deneyimi erişimi üzerinde tam kontrol vererek, ellerinde güç koyar.

feature3.png

Reaksiyon puanı
16,118
avast'ın da chrome için bişeyi varmış da ubuntu14.04'e kurulması çok garip oldu bunda wine yok daha yer yok diye kurmadım pc köfte kokuları çıkartmak üzere...