Takıntılarınız ve uğurlarınız var mı? Varsa nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Hemen hemen herkesin yaşadığı bir durum bu..
Işığa karşı hassasiyet gösterip ışıkları kapatması gibi yada çok şık giyinip dikkatleri üzerine çekmek istememek gibi yada duvarda yamuk asılı duran bir tabloyu düzeltme ihtiyacı gibi türlü türlü şeyler...

Yada günlük hayatta bize uğurlu olduğunu düşündüğümüz sayı gibi...

Mesela benim favori uğurlu sayım 7'dir hayatımda tesadüfi önemli yere sahip :)

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Var mı takıntı ve uğurlarınız :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Uğurlu gün olarak cuma günü ritüelim vardır, diğer günlere nazaran işlerimin daha rast gittiğini ve modumun yüksek derecelerde olduğunu düşünürüm. Hatta bazen çok yüksek... Aynı zamanda burcumda da uğurlu günüm olarak haftanın 5. günü yani cuma görünüyor. Bilemiyorum belkide psikolojik, ama tesadüfler bitmiyor gibi. En sevdiğim sayıda 5 :)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Gece yatmadan önce tüm ışıkların kapalı olduğunu kontrol etme rahatsızlığım vardır çocukluğumdan beri :)
Telefonumda hiç bir zaman mesaj-mail birikmez anında silerim orada bildirim görmek rahatsız ediyor beni ve bu durum bir çok kez başımı ağrıttı.
Uğurlu sayımda 4 dür.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
İlk okulda iken, bir dönem hatırlıyorum, kaldırım taşlarındaki çizgilere basmadan yürümeye çalışırdım.
Çizgilere basmak hata yapmak ile eşdeğerdi, bu sanırım benim takıntımdı.
Gel zaman git zaman ben hata yapmasam da hatanın benden bağımsız dışarıdan gelebileceğimi anladım.
Uğur mu? Sevdiğim şeylerin bana yakın olması, benim uğurum olabilir. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Elektronik cihazlarda takıntım var. Laptop kapağı hep kapalı kalmalı. Elektronik cihazlarla işim bitince muhakkak kapatırım ve fişini çekerim yoksa aşırı rahatsız oluyorum. Monitör veya televizyon gibi aletleri fişte bırakmam ışıklarının yanması aşırı sinir ediyor. Laptop adaptör kablosunu katlamadan koyamam kesinlikle. Şarj aletlerinin laptopa veya telefona giriş kısmı kesinlikle yamuk olamaz düz bir alanda olması şart hatta bunun için laptop şarj girişinin altına kitap koyuyorum düz dursun diye. Birde kullandığım aletler kesinlikle tozlu olmamalı rutin temizliği her zaman yaparım. Bilgisayarda klasör açtıysam her kelimenin baş harfi kesinlikle büyük harf olmalı. İnternetten dizi veya film indirdiysem kesinlikle sadece dizinin veya filmin ismi yazmalı yanında abidik gubidik site isimleri olmamalı. Bu tarz elektronik aletlere karşı çok daha fazla takıntılarım varda daha aklıma gelmedi :D

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
İlginç şeyler duyuyoruz devamı var sanırım :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Elektronik cihazlarda takıntım var. Laptop kapağı hep kapalı kalmalı. Elektronik cihazlarla işim bitince muhakkak kapatırım ve fişini çekerim yoksa aşırı rahatsız oluyorum. Monitör veya televizyon gibi aletleri fişte bırakmam ışıklarının yanması aşırı sinir ediyor. Laptop adaptör kablosunu katlamadan koyamam kesinlikle. Şarj aletlerinin laptopa veya telefona giriş kısmı kesinlikle yamuk olamaz düz bir alanda olması şart hatta bunun için laptop şarj girişinin altına kitap koyuyorum düz dursun diye. Birde kullandığım aletler kesinlikle tozlu olmamalı rutin temizliği her zaman yaparım. Bilgisayarda klasör açtıysam her kelimenin baş harfi kesinlikle büyük harf olmalı. İnternetten dizi veya film indirdiysem kesinlikle sadece dizinin veya filmin ismi yazmalı yanında abidik gubidik site isimleri olmamalı. Bu tarz elektronik aletlere karşı çok daha fazla takıntılarım varda daha aklıma gelmedi :D
Muhakkak vardır; bu duruma "düz-en" kelimesi uygun sanırım. :)

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Gelen mesajlara anında cevap veririm, gece uyurken kesinlikle bir kolumu yastığın altına koyar uyurum yoksa kesinlikle uykum gelmez :D. Simetri hastalığım var galiba yamuk olan her şeyi düzeltiyorum. Birisi yapmam gereken işi birden fazla arka arkaya tekrarlarsa direkt sinir olduğum için o işi kesinlikle yapmıyorum :D Uğurlu günüm var kutsal cuma diyorum ben ona, uğurlu sayım da 5. Halısahada da hep 10 numara giyerim :D

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Akşamları telefon, bilgisayar gibi teknolojik ürünlerle uğraşırken oda ışıklarının açık olmasından efsane rahatsız olurum.

Televizyon izlerken görüş açımı engelleyecek herhangi bir şey sinirimi bozar, örneğin koskoca televizyonun önüne birisi geçse ama sadece sağ altta 1 mm2'lik yerini göremesem "şeytan ayrıntıda gizlidir"i kaçırıyormuşum gibi hissedip rahatsız olurum.

Sabah uyandıktan sonra 3. alarma kadar tek tek ertelerim 3. alarmdan önceki bir alarmda yataktan kalkarsam tüm gün yorgun hissederim.

Bir de bu aralar yeni bir takıntı daha geliştirdim. Her 10 dakikada bir Google Amca'ya "1 USD" yazıp kapatıyorum. Bazen refleks olarak yapmaya başladım.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Güneşli günlerden nefret ediyorum güneşsiz soğuk ve yağmurlu günlerde dışarı çıkmaya bayılıyorum. Telefon duvar kağıdım kesinlikle düz renk olacak ve ikonların büyüklüğü ve küçüklüğü birbirine uyacak ilk sayfada kesinlikle 2 satır uygulama ve üstünde google ve hava durumu widgeti olmalı.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,265
Simetri sorunum var yamuk olduğunu fark ettiğim her şeyi düzeltiyorum en kötü takıntım bu.
Yağmur yağarken genelde dışarıda olurum sırılsıklam olmadan asla eve gelmem, özellikle toprak kokusunu buram buram almalıyım.
Bir şeyler dinlemeden asla uyuyamıyorum, hatta sadece uyurken müzik dinlemiyorum desem yeri var.
Elektronik cihazlarda takıntım var, işi bittiğinde mutlaka fişini çekerim. Kablosunu düzeltirim asla yamuk olmamalı.
Her hangi bir şeyi 2 kez kontrol etmeden rahat edemiyorum, Özellikle gece yatmadan önce tüm kapıların kapalı ve kiritli olması gerekiyor.
Ve en kötüsü de şu karşımdaki insanların yakası veya herhangi bir kısmı düzgün değilse mutlaka düzeltmem gerekiyor yoksa rahat edemiyorum.
Titizim de ayrıca temizliği çok seviyorum, temizlik ürünlerinin kokularını çok seviyorum kilorak özellikle :D:D:D