Taekwando'ya yeni başladım

Bu konuyu okuyanlar

T1G3R

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Taekwondo ya başlayalı 1 hafta oldu.Hafta sonları gidiyorum.14 yaşındayım.Arkadaşım süngeri tutuyor ben süngere tekme atıyorum ama attığımda ayağım çok acıyor.Yardım ederseniz sevinirim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yanlış noktayla süngere temas ediyorsun. Hocana sor, sana doğru öğretsin. Acı her zaman biraz olur tabii. Sonuçta şiddet uyguluyorsun. Ateşli silahlarda da mermi çarptığı cismi deler ama mermi de hasar görür.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ayrıca;
ısınma hareketleri olur o çalışmalar öncesinde, vücudu terletmiş olman, ısınmış olman daha esnek ve düzgün hareket etmeni sağlar.
Ani, kontrolsüz hareketlerden kaçınmanı önerebilirim; hocanın öğrettiklerini iyice dinle ve gösterdiği şekilde çalışmaları yap.
Spor ile alakanı bilmiyorum ama ilk etapta ağrı sızı olur, doğru şekilde doğru noktaya temas etmek çoğu zaman güçten daha önemlidir.
Kolay gelsin, genç dostum. :)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Taekwondo ya başlayalı 1 hafta oldu.Hafta sonları gidiyorum.14 yaşındayım.Arkadaşım süngeri tutuyor ben süngere tekme atıyorum ama attığımda ayağım çok acıyor.Yardım ederseniz sevinirim.
merhaba
hangı tekmeyı calısıyorsun bılemıyorum ama ap cagı olması lazım,ılk asamada bu teknık gelır
yenı basladıgın ıcın,ister istemez hırsa kapılıyorsun,sanırım farkında olamadıgın icinde tum gucunle vuruyorsun,ee halıyle canınında yanması gayet normal,vucudunda bu tur darbeyı ılk defa gordugu ıcınde sınırler sok etkısı verıyor,bu asamada bu sertlıgı bırak,sakın ol,tekmeyıde sungere sert sekılde vurma,tekmenın yerıne oturması ıcın agır hareketlerde bulun,sunger senın dusmanında değil,
belırttıgım gıbı ,sakın ol hırslanma,tekmeyıde vururken sayarak yap
1 dizi kaldır
2 hedefe dokundur(sert vurma)
3 cek

ılerleyıp gelısmen ıcın zamana ıhtıyacın olacaktır,bu sende fazlasıyla var,sabırlı ol,herkes anıden gelişmıyor
verdıgım vıdoyu ızle ,kademelı vurus yapılıyor,teknık yerlesene kadar bu şekılde devam et
ılk sevıyelerde hızlı,sertlık ılerdekı gelısecek olan teknıklerınıde etkıler,acemı oldugun ıcın bozuk teknıkle
baslarsan oylede gıder,duzeltmen zorlasır

cok yazdım ama ılerde devam edersen ne demek ıstedıgımı anlarsın