Tabletim şarj olmuyor yardım eder misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

L

Lannn

SDN Okuru
Tabletim ilk önce şarjı %50 iken birden kapandı. Daha sonra ki günlerde bu durum 70, 80'i gördü. Her defasında power (açma, kapama tuşu)'a bassamda tabletim açılmadı. İlla şarja takmam lazımdı. Şu an ki tabletimin durumu ise şarj aletini pirizden çıkaramıyorum. Şarjı pirizden çektiğim an ekran kapanıyor. Bu durum beni sinir etti. (Reset atmama rağmen sorun çözülmedi)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying::crying::crying::crying:
benim tabletim şarz almıyo (everpad dc 709) napabilirimmmmmmmmmmmmmmmm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim tabletim markası concord şarzım %1 kalmıştı şarza kodum ama açılmadı sonra baktım ki %0 kalmış o yüzden tabletimi şarzan çıkardım bidahada açılmadı ne yapmam lazım

S

SDN Okuru 68

SDN Okuru
Arkadaşlar benim tabletim samsung tab 3 tabletimin şarj yeri bozuk garantiye göndercem göndermeli miyim göndermemeli miyim

A

Alprrlrr

SDN Okuru
Arkadaşlar tablitim şarz oluyo gösteriyo %5 de kaliyo şarzdayken bile yükselmiyo

G

gülzehra

SDN Okuru
tabletimin şarj alma yeri bozulmuş bunun için ne yapmalıyım

Y

yud7eudu

SDN Okuru
tabletim asus k010 modeli bir tablet çok yavaş sarj oluyo ne yapmam gerekiyor

K

kücük123

SDN Okuru
selam arkadaşlar tabletimin şarjı yok şarjada takdıgımda şarj olyo işareti gelip gidyo ne yapmam gerek acil yardım lazım

U

user1900

SDN Okuru
Arkadaşlar ben aşağıdaki sorundan müzdaripim yardımcı olacak varmı?

Arkadaşlar sizlerden bu konuda fikirlerinizi istiyorum. Kısa süre önce bilgisayarım bozuldu ve bende kenara attım. Kendime bir laptop almaya karar verdim. Ancak birkaç gün önce bir markette indirimde bir 2'si 1 arada gördüm, ben bilgisayar donanımından iyi anlarım. Dolayısıyla bu tableti yeni laptop alana kadar idareten internette gezinmek, film ve dizi izlemek için aldım. Oyunlarda performans göstermesini göz önünde bulundurmadım. Ama canım bazı eski oyunları oynamak istedi. Önce Age of Empires 3 kurdum en yükseğin bir altında ayarlarda akıcı oynadım. Ardından mount & blade warband yükledim. Orta ayarlarda oynayabildim ama zaman zaman takılmalar olduğu için düşük ayarlara aldım. Çok sevdiğim eskilerden 2008 yapım Left 4 Dead'i kurdum. Ama tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşadım. Ben en azından düşük ayarlarda kasmadan oynamasını umuyordum ama oyunda herşeyi en dibe çektiğim halde 20-30 FPS arası takılmalar ile oynadım. Bu takılmalar arasında bazen 1-2 sn oyun akıcı oluyordu sanırım o arada FPS 30'u görüyordu. Ondan sonra 30 altı düşüyordu. Aslında aklıma gelen bazı yöntemler var ama daha denemedim. Sizlere de bir danışmak istedim belki aynı yöntemleri düşünmüş olabiliriz veya daha parlak bir fikriniz olabilir.
Ayrıca minecraft 1.8.9 sürümünde düşük ayarlarda da kasmadan oynadım.

Left 4 dead sistem gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, Vista64
İşlemci: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 ya da AMD64X2 (ya da daha yükseği)
RAM: XPiçin 1 GB / Vista için 2 GB
Sürücü: DVD-ROM S
Sabit Disk: En az 7.5 GB boş alan
Ekran Kartı: Direct X 9 desteği- 128 MB ya da daha yükseği, pixel shader 2.0 destekli DirectX 9 (ATI 9600 ya da daha yükseği veya Nvidia 6600 ya da daha yükseği)
Ses Kartı: Direct X9.0c destekli ses kartı..

Benim sistemin özellikleri
Hometech wi101 2 in 1 tablet PC
10.1 inç 1280x800 HD ekran
İntel Atom baytrail z3735f quad core 1.33 GHz up to 1.83 GHz
İntel HD Grapichs (baytrail) Directx 11.2
2GB DDR3 RAM
32 GB arttırılabilir hafıza.
Windows 10 home 32 bit işletim sistemi.

Bana göre sorun işlemci hızından kaynaklanıyor çünkü ekran kartı Left 4 Dead açacak ve en azından düşük ayarlarda açabilecek düzeyde. İşlemci hızı maksimum 1.83 GHz oluyor belki 2 GHz olsaydı kasmayabilirdi diye düşünüyorum.

Görüşlerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Belki bir çözüm yolu bulabilme umuduyla buraya yazdım bunları olmassa mecbur laptop alınca oynayacağım

H

humeyraBaday

SDN Okuru
Ya tabletım yere düştü daha açılmıyor. Aslında eskıdende düşüyordu ama bısı olmamıştı sımdı kalıbıyla çıktı ve açılmıyor lütfen en azından tamire götürdüğümüzde sıfırlancak mı tek onu söyleyın

Z

zcakssna

SDN Okuru
Arkadaşlar benim tabletim tab 4 ve kardeşim sinirlendi kapıya attı kapıdan yere düştü ve jarz dolmuyir napabilirim

A

azra_yonet

SDN Okuru
kablo da sorun olabilir aynı tablet başkasında varsa bi dene usb kablosunu ve sarj aletini
benim tabletim şarj olmuyor. markası vestel v tab3. şu anda kapalı. şarj cihazı bozuk olamaz, çünkü aynı şarj aleti telefonumu şarj ediyor. ne yapmalıyım.??

btenekeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy tab 4 sm-t230 tabletim var bir gece tabletimi şarja koydum ama elektrik gitti bende 5-10 dk sonra hatırlayıp şarjdan çıkardım. Elektrik geldikten sonra tekrar şarja koydum ve yattım ama sabah tabletimi açtığımda şarjın akşamki gibi hala %5 olduğunu gördüm adaptörü değiştirdim ama yine olmadı. Ne yapmam lazım arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

red_coder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar tableti şarja taktığınız zaman ünlem işareti vb. işaretler çıkıyorsa piliniz uzun zaman şarjsız veya tamamen boşalmış anlamına geliyor. Amatör elektronikçiyim genelde yakın çevrmdeki sevdiğim kişilerin işlerini yaparım bi kahve ısmarlamasına :) Neyse bu tür bir sorunla karşılaştığım zaman pili şokluyarak düzeltiyorum .İnternette pil şoklamayla ilgili bir çok yazı , video var ama ben tehlikesi olmayan başka bir yöntem kullanıyorum şoklama yapmak isteyen olursa daha sonra detaylı bir şekilde resimli olarak açıklamasını yapabilirim. Şoklama yöntemi her nekadar uygun görünmesede son çare olarak hep işime yaramıştır.Yavaş şarj sorunu yaşayan arkadaşlar polipad marka cihazda başıma geldi şarj soketi arızalıydı değiştirdim sonra şarja takınca ünlem işareti çıktı pili şokladım düzeldi ama saatler geçmesine rağmen yüzde 5/10 dan yukarı çıkmadı ilk etapta yazılım attım düzelmedi sonra şarj soketini tekrar değiştrdim düzelmedi sorunun pilde olduğuna karar vererek pil üzerinde inceleme yaptıktan sonra pilde bulunan koruma devresinden kaynaklandığını tespit ettim burdan gelen voltaja göre anakart pile voltaj değeri gönderiyor buraya mudahale etmeden önce 2 volt kadar çıkış vardır pinde pinde şarj devresinin olduğu yerde kablonun kopuk olduğunu gördüm tabi üzerindeki bandı söktükten sonra oradaki kabloyu yeiledikten sonra düzeldi bu kadar detaylı yazmamın sebebi en azından bir fikir sahibi olursunuz diye