1000-2500TL arası tablet önerisi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
iPad Air. Daha yeni olmasına karşın, pili bir günü çıkarmıyor ve temperature hatası veriyor.
Ağır kullanımda 1 günü çıkaramaması normal. Hafif kullanımda rahat bir günü çıkarır. Sıcaklık hatasını da ilk defa senden duydum. Tableti güneş gelen yere falan mı bıraktın?

Son model air 3’ten bahsediyoruz değil mi?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ben ipad'in bu alanda dominasyonuna şapkamı çıkarıyorum ama rakip gelmesi de "Oooh zirvedeyim" dememesi için güzel bir gelişme. S6 belki bir ipad pro değil ama giderek arayı kapatıyor Samsung. Xiaomi'nin de bir tableti çıkacaktı çıkardı mı tam bilmiyorum. Keşke onlar da gelseler bu alana da rekabet artsa...

Ha benim gönlümden hala ipad geçiyor o ayrı.
Apple,işlemci veya tabletler gibi kısımlarda çok rahat. Mesela isteselerdi a13’ü 8 çekirdekli yapıp performans farkını daha çok artırırdı ama neden yapsınlar ki? 1 yıl önceki a12 bile 855’ten daha iyi performans veriyor. Bundan dolayı onlar yapay zekaya ve enerji tüketimine yüklendiler. Applea göre yeni iphonelar eski modellere göre çok daha iyi batarya ömrüne sahip. Bu çok iyi bir şey çünkü batarya ömrü iphoneların en zayıf noktalarından birisi. A13 çok fazla performans gelişmesi yaşamadığı için de snapdragon veya exynos onlara yetişebilir ve rekabet artabilir. Kazan-kazan meselesi!

Tab s ve mediapad serisi donanım olarak ipadlere yaklaşmaya çalışıyor olabilir ama bence asıl faktör yazılım. Google artık tabletleri çok umursamıyor. Bundan dolayı (şahsen) android tabletler donanımda ipadi geçseler bile hala ipadlerle devam ederim.

A12x,performansta 855’e göre neredeyse 2 kat daha güçlü. Murat o kısımda haklı. A12x’in rakibi snapdragon 855 değil,8cx ama 8cx tabletlere daha gelmedi(belki de mobil cihazlara hiç gelmez orasını bilemiyorum)

A serisi sadece applea özel ve snapdragon gibiler ise neredeyse tüm şirketler tarafından kullanılıyor evet ama o zaman da speedtest ve benchmark gibi şeyler ios ve android arasında kıyaslanmasın. Ama maalesef kıyaslanıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Oha nereye 2 kat yakın?

iOS'un kapalı ortamında bulunan ve hiç kimseye verilmeyen A serisi işlemcilerle hemen her manufacturer'a (üretici) verilen SD855 ile kıyaslama yapmanız ne kadar doğru?

Apple'ın tabletlerine laf edemem lakin Tab S6 da Tab S4 de gayet güzel cihazlar.

Ha ben de şu aşamada 5000 TL vermem ama S4 için müthiş bir fırsat S6'nın çıkması. S3'ü sıklıkla kullandım mis gibi cihazdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ipad'in bu alanda dominasyonuna şapkamı çıkarıyorum ama rakip gelmesi de "Oooh zirvedeyim" dememesi için güzel bir gelişme. S6 belki bir ipad pro değil ama giderek arayı kapatıyor Samsung. Xiaomi'nin de bir tableti çıkacaktı çıkardı mı tam bilmiyorum. Keşke onlar da gelseler bu alana da rekabet artsa...

Ha benim gönlümden hala ipad geçiyor o ayrı.
Antutuya bakıyorum ben ne kadar güvenilirliği az olsa da 350 bine 550 bin
Geekbench 5500e 18 bin
3300e 1000
Kalem iddiasındasın hala 60hz ekran kendi sattığı amoled 90hz panel var OnePlusda keza rog phone 2 amoled de Samsung du 120hz.

Çok daha güçlü işlemci ve ona uygun uygulamalar var. Tam Sürüm photoshop diyorum luma fusion diyorum.

TAB s6da dex açsak(kendi içinde açıyor) ona da Linux yüklesek ona da DaVinci Resolve yüklesek a12x çalıştırır 855 şüpheli. Güç olarak diyorum tabi 855in bile uyumluluğu şüpheli. Diğer tarafta lumafusion var.

Uygulama yok. Uygulama androidin tablet kısmı çok sakat.

Samsung yüksek hzli ekrana sahip, ve apple kadar güçlü tablet çıkarmadığı sürece ben samsung savunmam.

Eskiden güç farkı daha azdı Tab s2de sonra ilk ipad pro geldi ara çok açıldı.
Daha büyük alana daha büyük işlemci koyamıyor mu Samsung? Tab s6ya 3000 veririm 3500 veririm daha fazlasını vermem. 5300e ipad pro var.

Samsung biraz daha bekleseydi sd865 koyaydı kendi işlemcisini koyaydı. Kovalayan yoktu arkasından
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adamlar rekabet olsa da olmasa da kendilerini geliştiriyorlar. Fiyatları da normalin bir tık üstü belki

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Arkadaşlar kimse ipad'e laf etmiyor. A işlemciye de laf etmiyorum.

Sentetik testler, ki başka seçenek yok, karşılaştırması iki ayrı ekosistem için ne kadar doğru orası muamma.

Ancak ipad'in yazılımsal olarak daha kaliteli olduğunun ben de farkındayım. Bir rival olarak S6'da geri bile olsa adım adım geliyor demek istediğim o. Belki Tab S7'de kendi işlemcisini kullanır. Ama en azından bir rekabete ittiriyor.

Bu arada

Murat, ipad tarafında büyüüüük bir gelişim yok benim gözümde. iPad 7th generation da Apple A10 işlemci kullandı. Hani A11 kullansaydı ya da 12 kullansaydı keşke diyebiliyoruz. Bu biraz da Apple'ın şımarıklığı bana göre.

5000 TL verilecekse tabii ki Tab S6 kimse olmaz. Samsung da pek yakında fiyatları çok aşağılara ipad 2019 seviyelerine çekecektir. Şu sıralar tablet fırsatı kovalıyorum sene sonu için belki güzel bir seçenek yaratır iki firma da :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar kimse ipad'e laf etmiyor. A işlemciye de laf etmiyorum.

Sentetik testler, ki başka seçenek yok, karşılaştırması iki ayrı ekosistem için ne kadar doğru orası muamma.

Ancak ipad'in yazılımsal olarak daha kaliteli olduğunun ben de farkındayım. Bir rival olarak S6'da geri bile olsa adım adım geliyor demek istediğim o. Belki Tab S7'de kendi işlemcisini kullanır. Ama en azından bir rekabete ittiriyor.

Bu arada

Murat, ipad tarafında büyüüüük bir gelişim yok benim gözümde. iPad 7th generation da Apple A10 işlemci kullandı. Hani A11 kullansaydı ya da 12 kullansaydı keşke diyebiliyoruz. Bu biraz da Apple'ın şımarıklığı bana göre.

5000 TL verilecekse tabii ki Tab S6 kimse olmaz. Samsung da pek yakında fiyatları çok aşağılara ipad 2019 seviyelerine çekecektir. Şu sıralar tablet fırsatı kovalıyorum sene sonu için belki güzel bir seçenek yaratır iki firma da :)
2500-3000r düşmez düşerse ben de alırım Tab s6yı bir ihtimal

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İpad 7’ye hala a10 koymaları appleın cimriliğinden başka birşey değil diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Ekran paneli daha iyiyse a10 koymaları mantıklı olabilir. Nasılsa ipad 7 de 6 gibi 330$.

Yinede şahsen bu yeni ipade a10 yakışmadı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Air 3200r satılıyor A12 ile
Güç isteyen ekran isteyen A12 alır. 700 TL verip. 6. Nesil de 7 nesil de 2000 TL üstü alınmaz zaten.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ah ah 6. nesil bir ara 1450 TL idi tam alacaktım "Dur" dedim "İner belki biraz daha"

Sonra dolar uçtu arşa

Apple zam geçirdi...

Kaldık öyle...

Katılıyorum ipad 6. nesil alınmaz bu fiyata. Air çok daha iyi
Oy 1450₺ nerede satılıyordu? Ben 1800 iken almıştım

Berat_38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Netflix ve youtube için alacak isen ipad 7 2019 serisini al derim 2500 tl lik bir fiyatı var. Ama çok performanslı bir tablet değil yüksek grafikli uygulamalar ve oyunlarda tam verim vermeyebilir onun haricinde işini görecek bir tablet apple pencil desteğide var.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
kullanım ömründe her zaman apple ürünleri önderir emin olun
Tab S2'nin ekranının kalitesi mükemmel. 4K video oynatabiliyor.
Şimdiden marka savaşı çıktı bile. Eğer FullHD ve biraz performans istiyorsan Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 öneririm: