Tablet ne işe yarar ?

Konusu 'Tablet Bilgisayarlar' forumundadır ve Jubei tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Jubei

Jubei Asistan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul

- Tablet ne işe yarar ?

Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi soru gayet açık,Tablet ne işe yarar ?

Tablet kullananlar kullanıcı görüşlerini-deneyimlerini-neden tablet kullandıkları ve yaşlarını+mesleklerinide yazarlarsa bir çok arkadaş için referans olur düşüncesindeyim ?

2. oslun

oslun Dekan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    48
    telefonların büyütülmüş hali gibi düşünün.. dizi film izlemek , mobil uygulamalar kullanmak, 3g, wifi ile internete girebilmek için kullanılır.. öğrenciyim ve ainol aurora II kullanıyorum, öğrenciler için fiyat - performans ürünü :)

3. Merty24

Merty24 Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    daha önceden iphone kullanıyordum (3g) ve en son çıkan iphone olan 4slere baktığımda fiyatının 2500tl olduğunu öğrendim fiyatı 1300tl olan ipad2 aldım hem fiyat hem özellik olarak en iyisi

4. Jubei

Jubei Asistan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Yani tablet aslında gezinti insanlar için ideal diyebilirmiyiz ?

5. çaylakemo

çaylakemo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de laptop var ainol elf tablet aldım taşıması çok kolay cebime atıp heryere götürüyorum bilgisayarın yüzüne bakmaz oldum

6. balcis

balcis Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir klavye veya çizim işin yoksa bilgisayarın neredeyse yüzüne bakmıyorsun gibi bir şey. hafif, taşınması kolay, kullanımı rahat.

7. konsept

konsept Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tablet'lerin internet bağlantıları laptop'lar kadar iyi değil, yanılıyor muyum? Bir de 7-inçler hesap makinasına benziyor, en iyisi 10-inç almak.

8. Dorukaan

Dorukaan Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tablet'lerin internet bağlantıları laptop'lar kadar iyi değil, yanılıyor muyum? Bir de 7-inçler hesap makinasına benziyor, en iyisi 10-inç almak.

kişisine göre değişir diye dusunuyorum bana göre 7-8 ideal 10da fena deil ama biraz büyüyk

9. Tekno Çocuk

Tekno Çocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tablet bilgisayar; tablet şeklindeki bilgisayardır işte :) (Ve en başta dokunmatik olması onu diğer bilgisayarlardan ayıran özelliği...)

10. çaylakemo

çaylakemo Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hocam tabletin şarjı internet kullanımında ne kadar gidiyor

11. 008taki

008taki Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben kitap okumak için kullanıyorum. 7" lik ucuz bir tablet. arada internete bağlanıp geziniyorum lakin rezistif olduğu için dokunmatiği zor oluyor. kapastif olaydı süper olacaktı. kitap okuduğum için şarjı epey uzun gidiyor. bekleme konumunda 4-5 gün kadar rahat gidiyor

12. Ümitt

Ümitt Profesör

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    48
    Bende tablet düşünüyorum amacım parkta misafirlikte müzik,dizi,oyun,ebook,internet bide biryere gitti mi net paketim alırım sınırsz süper olur diye düşünüyorum :)

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

merhaba nasıl kitap okuyabiliyorsunuz...pdf uzantılı kitaplarm var harici diskimde tablette acmadı?

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

:w00t: peki tabletleri telefon gibi kullana biliyomuyuz ?

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Eğer android cihazınız varsa Adobe Reader indirmeniz gerek başka türlü pdf açamazsınız ipad için böyle bir şey var mı bilmiyorum ama appstore da vardır elbet. Mesela ben bu cevabı Android tabletimden yazıyorum internet ve sosyal medya takibi için gayet hafif ve hızlı bir cihaz. Concord smartpad 8 kullanıyorum ve kapasitif ekran ayrica fiyati da 300-500 tl arasında gayet uygun.

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

mrb arkadaşlar acaba tableti tlfn niyetinde kullan ma şansımız var mı hani tablet almayı düşünüyoru da o açıda

17. erhannnnn

erhannnnn SDN Okuru

hediye alacaklardı ne istersin dediler tablet istedim. seyahatte kullanmak için özel bi şirkette çalışıyorum. yaşım 37 fakat 10 inch 16 gb casper nirvana ctm modeline bir türlü cihaza uygun kılıf bulamadım... bulan olursa mesaj atarsa sevinirimm

18. Kadir Sekme

Kadir Sekme Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tablette sadece wi-fi nin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka sim kartla desteklenmesi gerekiyor. Bilakis bulunduğunuz konumda bir wi-fi ağı olmayabilir..

Hariçten 7 inç tabletler ile yapılabilecekler 10 inç lere oranla zordur. Çünkü 10 inç tabletler ekran açısından büyük olduğundan kullanımı daha rahattır.

Sonuç olarak 10 inç ve sim kart destekli bir tablet her şeyi yapmanıza yetecektir.

19. kpln04

kpln04 Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    galaxy tab 10.1 de telefon özelliği var

20. Witcher

Witcher Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bence çok da gerekli olmayan bir cihazdır lükstür. Onun yerine 4-4.5'' ekranlı bir akıllı telefon daha iyi iş yapacaktır. Not: iPad 3 kullanıcısıyım :)

Sayfayı Paylaş