Tabi Ki Evet Referandum Şarkısının Sözleri Nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
AK Parti tarafından referandumda evet oyu verilmesi konusunda çalışmalar yapılırken özellikle Tabi Ki Evet adlı şarkı dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Aksaray'da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım bu açılışta önemli açıklamalar yaparken referanduma da değinildi.

Tabi Ki Evet Şarkısı Tanıtıldı

Toplu açılış töreninde özellikle yeni müziğin tanıtımı da yapılırken Tabi Ki Evet adlı referandum şarkısı dikkati çekti. Açılışta konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliğinin gelmeden önce onayladığını ve 16 Nisan tarihinde referanduma gidileceğini söyledi.

Türk milletinin prangalarından kurtulmak adına 16 Nisan tarihinde gerekli cevabı vereceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda vatandaşlara güvendiğini söyledi.

Dün yapılan açılış sonrasında özellikle internet üzerinden çektik en çok dikkat çeken içeriklerden bir tanesi AK Parti tarafından hazırlanan referandum şarkısı olurken, referandum şarkısı ve sözleri şöyle;

Büyük bir millet güçlü bir devlet

Son güne kadar biz varız elbet

Haydi büyük ülkem haydi tam gayret

Gelecek nesiller için tabii ki evet

Tek millet tek vatan için toprağında yatan için

Tüm ecdanın vatan için tabii ki evet

Temmuza şahitler için kahraman yiğitler için gaziyer şehitler için tabii ki evet

Tarafsız bir yargı için

Her görüşe saygı için

Tarihinin hatrı için tabii ki evet

Göklerden gelen bir karar vardır

Yüce milletini bekası için

Sanma başka bir kurtuluş vardır

Tam özgürlük için

Tabii ki evet

Tek millet tek vatan için toprağında yatan için

Tüm ecdanın vatan için tabii ki evet