Symbian yüklü telefona Android yüklemek mümkün müdür?

Bu konuyu okuyanlar

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Benim telefonum N79 büyük ihtimalle yüklenmez diye düşünüyorum öncelikle benim telefonuma yüklenir mi yada başka bir nokia akıllı telefona yüklemek mümkünmüdür?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İmkansız diye bir şey yoktur lakin uğraşmaya değmeyecek kadar zahmetli işler vardır...

Aynı markanın bir birinin neredeyse tıpa tıp aynı olan iki ayrı model cihazlarına aynı rom yüklenemezken daha önce hiç o cihaz için rom üretilmemiş bir cihaza android yüklemek deveye hendek atlatmaktan zor olur...

senin cihazının donanımlarına uygun olacak şekilde android rom oluşturmak gerekiyor ki sanmam kimse bununla uğraşsın...

Yani imkansız değil ama hayal :)

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
daha önce de açılmıştı böyle bir konu.elbette ki yüklenir androidli telefonlar işletim sistemleri gaipten inmiyor :D ama driver sorunu nasıl çözülür bilinmez.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
:D Biraz düşünürsek Androidli telefonların donanımı farklı Symbianlı telefonun donanımı farklı uyuşmaz. Hayal kurma bence. :)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
n900'ee yüklemeleri normal çünkü o telefonda linux tabanlı meego işletim sistemi.N95 te ki android değil :)

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
ya kuracağımdan değil ama sorayım olabiliyorsa belki yüklerim dedim :)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Youtube de gördüğünüz çoğu videoya inanmayın hepsi mod cfw yada sbp mobile shell tarzlarrı.

Razorstan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben nokia n8 kullanıyorum onu android yapmak istiyorumda nasıl olacağını bilmiyorum hatta böyle birşey mümkünmü ?

aysoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar donanımı yeterli telefonlara android yüklenebilir ancak driverları bulma şansınız olmaz. Ben oturur driver yazarım diyecek cesaretiniz varsa tabi kurabilirsiniz.
Driver'ları eksik olursa da ya wifi çalışmaz ya şebeke çalışmaz bir bakarsın kamera çalışmaz. Bütün bunları göze alan yükleyebilir. Sadece ben yükledim demek için yüklenir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a bende n8 var şu driver konusunu çözebılcek bırı varsa wifi çalışmaz ya şebeke çalışmaz bir bakarsın kamera çalışmaz gibi düşünceleri belki kırabiliriz ben telefonunda deneyecegim arıza cıkarda elımde kalırsada sağlık olsun en azından n8 e androıd yuklemek ısteyenler aydınlanmıs olurlar ...

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Sen uğraşırsan yapabiliyorsan yaparsın, yoksa sanmam ki kimse uğraşsın. N79 da developerlar arasında ne kadar popülerdir ona bakmak lazım.
Bugüne kadar bu konuda en çok kurcalanan cihaz HTC HD2. çalıştırdığı işletim sistemleri:

Windows Mobile 6.1
Windows Mobile 6.5 (bu ikisi resmi)
Android (2.2-4.0)
Linux
Meego
Windows 95
Windows 98

Vardı daha bişeyler sanırım :D

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Aslında port edilirse yapılabilir... Ancak bunun için sağlam bir developer olmak şart...

[engin]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
n9'a android yüklenebiliyor bu arada fruit ninja ve angry birds meego'da çok stabil bir şekilde oynanıyor developer'lerin geliştirdigi bir uygulama sayesinde :D

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
n95 pek inandırıcı gelmedi açıkcası

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sağlam developer değil amam sınavlarımdan sonra yapmaya çalışacağım hedefim 5800 yapmak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cool:yha söle anlatıyım size ve murata benim bilgisayarım xp ve ben bunu istedim zaman formatla windows 7 yapabilirim telefona android yüklemekte buna benzer bilgisayarla telefon aynı sey deil diyenler için cewaplayım telefona format atmak diye bisey war:dil:. yani atılabilir!!!!:clap:

81AHMERT61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Naptın kardeş yuklenırmı oldu olacak 3310ada yukleyın

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Yahu o cihazlara android yüklemek için kimse uğraşmaz yüklense bile kasmaktan kullanılmaz android isteyenler android telefon alsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung s8300 a atlırmı varmı öyle bişey varsa söyleyin varzaten android telefonum o bozulsada sorunolmaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim merak ettiğim de şu, android yüklü olarak gelen cihaza (Samsung Wonder GT I8150) Cihaza symbian işletim sistemi yüklenebilir mi ?