Symbian cihazlarınız için sertifika sorununa kesin çözüm! [Symbian]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Symbian cihazların yeni sürümlerinde bütün arkadaşların ortak sorunu sertifika problemi.
Küçük anlık bir işiniz için bir program yüklemeye çalışırsınız, ancak sertifika hatası şeklinde telefonunuzdan gelen uyarıyla bütün moraliniz altüst olur.

İşte bu gibi durumların için Çinli kardeşlerimiz tarafından bir takım yöntemler geliştirilmiş. Sanki Symbian tarafından geliştirilmiş hiç bir güvenlik önlemi yokmul gibi unsigned uygulamaları tıklayıp yükleyebilirsiniz.

Şimdi bunun için önünüzde aslında sadece bir engel var o da sertifika. Yalnız sadece 1 kerelik buna ihtiyaç duyacağız o da tüm hack işlemini tek bir tıklamayla gerçekleştirecek olan aşağıda vereceğim uygulama için.

Sertifika için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ancak 24 ile 48 saat arasında sertifikanız kullanıma hazır hale geliyor.
http://andy.ehandysoft.com/devcert.php

NOT: Symbian hack işlemi s60 v3 Pre FP1, FP1,FP2 ve Nokia5800XM cihazlarda çalışmaktadır.

http://rapidshare.com/files/207699455/HelloOX.1.04.Unsigned.sis

Üstteki dosya ile işlemi gerçekleştiremediğiniz takdirde bu dosya ile deneyiniz. Bazı sürümlerde yukarıdaki dosya hata verebiliyor.
http://rapidshare.com/files/207942988/HelloOX_v1.03_Unsigned.sis

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Zamanında cok ugrasmıstım bu sertifika olayı için 6 ay önce acsaydın bu konuyu cok işime yarardı :happy:

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Şans işte diyelim.:)
Bu yöntem şu andaki en güncel yöntemdir. Ve ayrıca hiç bir ekstra programla uğraşmadan tek sis dosyasında tüm sorunları hallede biliyorsunuz.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sertifika için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ancak 24 ile 48 saat arasında sertifikanız kullanıma hazır hale geliyor.
http://andy.ehandysoft.com/devcert.php

bu sitenin işlem yapyığı sayfa aslında s603rd.cn ve artık sertifika vermiyor ne yazıkki :(
şu anda OPDA sertifika veriyor ve orasıda sertifika vermeyi kesmeden almak lazım geç olmadan

ozell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten acayip işime yarıyor saolun valla

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bir çeşit hack yöntemidir.
SDN'de bulunması biraz tehlikeli.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Duruma hakimiz arkadaşım. Sorun yok:)

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
işin komik tarafı verdiğin programda unsigned :D:D:D

ayrıca sertifika neden zorlasın ki gidin OPDA alın sonra bi daha işiniz düşmez neden bu kadar taktınız ki anlamıyorum ?

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
işin komik tarafı verdiğin programda unsigned :D:D:D

ayrıca sertifika neden zorlasın ki gidin OPDA alın sonra bi daha işiniz düşmez neden bu kadar taktınız ki anlamıyorum ?

Komik olan nedir anlayamadım?
Tek bir programı sertifikalandırarak sisteminizde tam manasıyla yetkin hale geleceksiniz. Ki şu anda bundan daha kolay bir yöntemi yok bu işin.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Pek gerek yok bence bu programa

Pek gerek yok diyerek ifade etmek istediğiniz; programdan faydalanacak olan diğer arkadaşları yanlış yönlendirmemesi açısından fikrinizin yanlışlığını dile getirmek istiyorum.
System klasörlerine tam olarak erişim sağlanamamış ve sertifika sorunu aşılamamış bir Symbian cihaz kullanmak bazı uygulamaları yüklemek için büyük bir zahmetin altına girmek, bazılarını ise hiç yükleyememek manasına geleceğinden bu uygulamanın ne derece gerekli olduğunu varın siz düşünün.

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Niyeki eğer .cer varsa bilgisayarda imzala gönder bazen imzalayıp gönderdiğin program çalışmamazlıkmı yapıyor bende şu ana hiç yapmadı ama imzalanmasına rağmen yapıyorsa bu program epey işe yarar ama .cer olduktan sonra gereksiz

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Niyeki eğer .cer varsa bilgisayarda imzala gönder bazen imzalayıp gönderdiğin program çalışmamazlıkmı yapıyor bende şu ana hiç yapmadı ama imzalanmasına rağmen yapıyorsa bu program epey işe yarar ama .cer olduktan sonra gereksiz

Her defasında porgram sertifikalandırmaktan bıkmıyorsanız bu son derece zahmetsiz işlem sizin için gerekli değildir tabi ki.
Bunun yanı sıra bazen sistem klasörlerine erişmeniz gerekir. Program erişim izni olmadan ya hiç kurulmaz ya da gerekli dosyayı atamadığı için kurulur ama çalışmaz. Tabi bunlar ileri düzey kullanıcılar içindir.

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Her defasında porgram sertifikalandırmaktan bıkmıyorsanız bu son derece zahmetsiz işlem sizin için gerekli değildir tabi ki.
Bunun yanı sıra bazen sistem klasörlerine erişmeniz gerekir. Program erişim izni olmadan ya hiç kurulmaz ya da gerekli dosyayı atamadığı için kurulur ama çalışmaz. Tabi bunlar ileri düzey kullanıcılar içindir.

Firmware üzerinde oynama yapmak yani herhangi bi yöntemle sistem klasörüne erişmeye çalışmak gibi işlemleri yapan programlar garantiyi devre dışı bırakıyormuş bana kvk'da çalışan biri söylemişti bunu .

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Firmware üzerinde oynama yapmak yani herhangi bi yöntemle sistem klasörüne erişmeye çalışmak gibi işlemleri yapan programlar garantiyi devre dışı bırakıyormuş bana kvk'da çalışan biri söylemişti bunu .

Kurallar bu şekilde ancak uygulama bu şekilde değil.
Cihazınız servise gittiğinde servisteki teknik elemanlar sorun neyse ona bakarlar oturup da sizin firmware modifiye edilmiş mi diye buna bakmazlar. Ki zaten servise vermeden önce cihazınıza hard format atarak ilk aldığınız günkü haline döndürmeniz mümkündür.

Ayrıca size şöyle bir anımı da anlatayım.
Siemens'in efsane telefonu SX1 vardı. Bunun için geliştirilen bir Linux sürümü mevcuttu. Belki hatırlayanlar vardır. Garanti kapsamındaki SX1'imi servise bu şekilde vermiştim. Hiç bir sorun olmadan halledildi.

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Kurallar bu şekilde ancak uygulama bu şekilde değil.
Cihazınız servise gittiğinde servisteki teknik elemanlar sorun neyse ona bakarlar oturup da sizin firmware modifiye edilmiş mi diye buna bakmazlar. Ki zaten servise vermeden önce cihazınıza hard format atarak ilk aldığınız günkü haline döndürmeniz mümkündür.

Ayrıca size şöyle bir anımı da anlatayım.
Siemens'in efsane telefonu SX1 vardı. Bunun için geliştirilen bir Linux sürümü mevcuttu. Belki hatırlayanlar vardır. Garanti kapsamındaki SX1'imi servise bu şekilde vermiştim. Hiç bir sorun olmadan halledildi.

peki o zaman programı gönül rahatlıyla kullanabiliriz benimde bildiğim bi kaç tane hack yöntemi vardı ama çok teferruatlıydılar bu kısa yolu olmuş teşekürler

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
ilk başta verdiğiniz site için kapandı mesajı var arada ancak simdi yeniden sertifika dağıtmaya başladı yine aynı siteden sertifikanızı alabilirsiniz =)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Sertifika sorunu bulunan tüm Symbian cihazlarda kullanabilirsin.

webhaluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek bir program için nasıl sertifika alabiliriz. Çünkü arkadaşın burda symbian hacklemek için verdiği programda sertifika istiyor bu iş nasıl olacak anlayabilmiş değilim

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
unsigned hatası verdi program, daha hack programını kuramadık :helpsmilie:

yardımcı olabilecek var mı?

Tarama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda bahsettiğiniz tüm adımları yaptım ve her iki hellox programını imzaladım ikiside sertifika hatası verdi. Telefonum N79 versiyon 11.049. Lütfen yardım. Teşekkürler.

Hatta başka programlar içinde imzalayarak denedim sonuç yine aynı

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Yukarıda bahsettiğiniz tüm adımları yaptım ve her iki hellox programını imzaladım ikiside sertifika hatası verdi. Telefonum N79 versiyon 11.049. Lütfen yardım. Teşekkürler.

Hatta başka programlar içinde imzalayarak denedim sonuç yine aynı

Uygulamaları sertifikalandırıp öyle kurmalısınız.

Tarama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğiniz gibi sertifika işlemleri yaptım, sonuç aynı. Sertifikayı başka bir yerden mi almalı?

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
cep telefonumun seri numarasını bu siteye yazmam gerekiyorda bu site ne kadar güvenilir ki

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İki dosyayı da denedim. Kurduktan sonra çalıştırdığımda her ikisinde de sertifaka yükleniyor deyip takılıyor. yaklaşık onar dakika beklememe rağmen öyle kalıyor.

Telefon 5800