Survivor Adem Kılıççı Diskalifiye Edildi!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hakan Göçmez

Editör
Editor
Katılım
11 Ocak 2017
Mesajlar
344
Beğeniler
24
Puanları
18
Konum
Balıkesir
#1


Survivor yarışmasına katılan ve ünlüler grubunda yer alan Türk boksör Adem Kılıççı için Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden olumsuz bir haber karar geldi.

2012 Londra olimpiyat oyunlarına katılan Türk boksör Adem Kılıççı için yapılan testler sonrasında yasaklı madde kullandığını tespit edildiği ve bu nedenle de ceza verilmesine karar verildiği açıklandı. Olimpiyat Komitesi tarafından alınan bu kararın ardından Adem Adem Kılıççı’nın olimpiyat oyunlarında aldığı derecesi de iptal edilirken boksörün hem Uluslararası Boks Federasyonu’na hem de Türkiye'deki Boks Federasyonu'na sevk edildiği belirtildi.

Survivor’da Yarışıyor!

Şu anda Survivor'da olduğu için hakkında resmi olarak işlemler uygun bir şekilde yürütülemiyen yarışmacının özellikle yarışma sonrasında ifadesinin alınacağı ve tüm resmi prosedürlerin yerine getirileceği belirtildi. Özellikle daha önceki örneklerine bakıldığında Türkiye Boks Federasyonu tarafından sporcunun boks sporundan men edilmesi bekleniyor. Yapılan resmi açıklamalarda özellikle test sonuçları paylaşılan Adem Kılıççı’nın turinabol adı verilen yasaklı madde kullandığı, yapılan testlerde de bu maddenin tespit edildiği belirtildi.

Olimpiyatlarda Milli Sporcumuz Olmuştu

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılan Adem Kılıççı çeyrek finale kadar yükselme başarısı gösterirken çeyrek final karşılaşmasında elenmiş ve turnuvayı beşinci olarak bitirmişti. Komite tarafından yapılan açıklamalarda farklı ülkelerdeki sporculara yönelik de benzer kararların alındığı belirtilirken özellikle yarışma sonrasında Adem Kılıççı’nın bu duruma nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

Milli sporcu olarak yarışmaya katılan ve özellikle milli olduğu yönünde övgüler alan Adem Kılıççı’nın yasaklı madde kullanmasının tespit edilmesi de büyük bir hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

8
 
stat counter