Survivor Adem Kılıççı Diskalifiye Edildi!

Konusu 'Survivor' forumundadır ve Hakan Göçmez tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.


 1. Hakan Göçmez

  Hakan Göçmez Editör Editor

  Katılım:
  11 Ocak 2017
  Mesajlar:
  344
  Beğenileri:
  24
  Ödül Puanları:
  18
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  Balıkesir

  - Survivor Adem Kılıççı Diskalifiye Edildi!

  [​IMG]

  Survivor yarışmasına katılan ve ünlüler grubunda yer alan Türk boksör Adem Kılıççı için Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden olumsuz bir haber karar geldi.

  2012 Londra olimpiyat oyunlarına katılan Türk boksör Adem Kılıççı için yapılan testler sonrasında yasaklı madde kullandığını tespit edildiği ve bu nedenle de ceza verilmesine karar verildiği açıklandı. Olimpiyat Komitesi tarafından alınan bu kararın ardından Adem Adem Kılıççı’nın olimpiyat oyunlarında aldığı derecesi de iptal edilirken boksörün hem Uluslararası Boks Federasyonu’na hem de Türkiye'deki Boks Federasyonu'na sevk edildiği belirtildi.

  Survivor’da Yarışıyor!

  Şu anda Survivor'da olduğu için hakkında resmi olarak işlemler uygun bir şekilde yürütülemiyen yarışmacının özellikle yarışma sonrasında ifadesinin alınacağı ve tüm resmi prosedürlerin yerine getirileceği belirtildi. Özellikle daha önceki örneklerine bakıldığında Türkiye Boks Federasyonu tarafından sporcunun boks sporundan men edilmesi bekleniyor. Yapılan resmi açıklamalarda özellikle test sonuçları paylaşılan Adem Kılıççı’nın turinabol adı verilen yasaklı madde kullandığı, yapılan testlerde de bu maddenin tespit edildiği belirtildi.

  Olimpiyatlarda Milli Sporcumuz Olmuştu

  2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılan Adem Kılıççı çeyrek finale kadar yükselme başarısı gösterirken çeyrek final karşılaşmasında elenmiş ve turnuvayı beşinci olarak bitirmişti. Komite tarafından yapılan açıklamalarda farklı ülkelerdeki sporculara yönelik de benzer kararların alındığı belirtilirken özellikle yarışma sonrasında Adem Kılıççı’nın bu duruma nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

  Milli sporcu olarak yarışmaya katılan ve özellikle milli olduğu yönünde övgüler alan Adem Kılıççı’nın yasaklı madde kullanmasının tespit edilmesi de büyük bir hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

  8
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş