Suriye Facebook'u Yasakladı

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Facebook, kime ait olduğu konusunda tartışmalar süren Golan Tepelerinde yaşayanları İsrail'e dahil edince Suriye buna sessiz kalamadı.

Facebook'un, Golan Tepelerinde yaşayan kullanıcılarının ülkelerini İsrail olarak belierlemesine izin vermesinden sonra Suriye hükümeti siteye erişimi yasakladı.
golan-heightss600x6001253318510.jpg
Golan Tepeleri 1967 yılında yaşanan savaşta İsrail tarafından ele geçirilmiş bir bölge fakat halen Suriye toprağı statüsünde bulunuyor. Ayrıca Lübnan da bölgede hak iddia ediyor. Bu durumdan dolayı bölgenin kimin kontrolünde ya da kime ait olduğu konusunda ülkeler arasında bir fikir birliği yok.
07c1253318523.jpg
Geçtiğimiz günlere kadar bölgede yaşayan Facebook kullanıcılarının ülke olarak İsrail'i seçmesine izin vermiyordu. Sitenin buna izin vermesinin üzerine Suriye'nin tepkisi gecikmedi ve siteye erişimi tüm ülkede yasakladı.
:: Suriye'nin bu hamlesini haklı buluyor musunuz?
Yazan: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Suriyenin hamlesi doğru bence.Bu sorunda da ABD araya girer ve bölge İsrail'in olur.Tıpkı Filistinde olduğu gibi...

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Siyonist zihniyet adım adım hizmet ediyor yahudilere.. Helal olsun suriyeye. sessiz kalmamış. Bizim gibi saçma sapan nedenlerinden dolayı değil, mantıklı gerekçelerle kapatmış..

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Siyonist zihniyet adım adım hizmet ediyor yahudilere.. Helal olsun suriyeye. sessiz kalmamış. Bizim gibi saçma sapan nedenlerinden dolayı değil, mantıklı gerekçelerle kapatmış..

Bizimkiler saçma sapan kapatmıyorlarki.Eğer Youtube'dan bahsediyorsan Atatürk'e hakaret içeren videolar olduğu için kapandı bide Youtube'un o videoları silmemesinden dolayı.

soldier01

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
keşke bizdede kapansa facebook yerli siteler çıkar daha iyi olur

sakallıoğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Mücadele etmek yerine kapatmayı tercih etmek kör bir zihniyetin eseridir. Doğrular ortada dururken, biri birşey yazdı veya yaptı diye, öyle olmuyor. Çık doğrusunu sen yaz olmadı sen yap, nedir bu ürkeklik korkaklık,buna bir anlam veremiyorum.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bizimkiler saçma sapan kapatmıyorlarki.Eğer Youtube'dan bahsediyorsan Atatürk'e hakaret içeren videolar olduğu için kapandı bide Youtube'un o videoları silmemesinden dolayı.

Bizim yaptığımız devekuşu misali, kendi kafamızı kuma sokuyorz ama g..müz dışarıda...en tehlikelisi bu.

Sadece biz izleyemiyoruz o videoları tüm dünya izliyor :)

ommerk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çoluk çocuğa yasaklıyacan facebook'u kimlik gösterip öyle girilmesi lazım bence:D

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
dalga mı geçiyorsunuz bu nedenle kapatılır mı site tüm yurtta işte siz bu zihniyette olduğunuz için youtube da kapatılıyor düşünce aynı mevkiler farklımış inanamadım

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sevmem bu yasakları..:)

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hıc olmasın adamlar kendı topraklarını yedirmemek için savas vermiş (surıye ynı ) engellemiş haklı. turkıyenınde buna benzer dostlarının olayları var ama tr bu kadar cesaretli değil malesef :(

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ortadoğuda Haritayı Herkes Kafasına Göre Çiziyor Valla