Süperonline Kullanıyorum 8 Mbps Oyun oynarken yavaş nasıl düzeltirim ?

Bu konuyu okuyanlar

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Metin2 oynuyorum internetten sıkıntı yaşıyorum ama tarayıcıda falan idare eder hızı var ama oyunda aşırı internette sıkıntı çekiyorum

Altta speedtestte ki ölçüm var

PING ms
73

DOWNLOAD Mbps
6.80

UPLOAD Mbps
0.56

Tsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ping değeri internet hızınızla alakalı bir durum değil. Normalde online oyunlar için 512 kbps hız bile yeterli ancak; altyapınızın, kullanılan kabloların ve servera olan uzaklığınız önemlidir. Değerlere bakılırsa bağlantınız adsl yada wifi ile bağlantı sağlamışsınız. Düşük ping için yapabilecekleriniz;
  • Kablo ile internete bağlantı sağlayın
  • Oyun oynarken, interneti kullanan diğer uygulamaları kapatın.

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Ping değeri internet hızınızla alakalı bir durum değil. Normalde online oyunlar için 512 kbps hız bile yeterli ancak; altyapınızın, kullanılan kabloların ve servera olan uzaklığınız önemlidir. Değerlere bakılırsa bağlantınız adsl yada wifi ile bağlantı sağlamışsınız. Düşük ping için yapabilecekleriniz;
  • Kablo ile internete bağlantı sağlayın
  • Oyun oynarken, interneti kullanan diğer uygulamaları kapatın.
Masaüstü kablo ile bağlı ping şuanda 15 değişiyor bazen ama Superonline dedi en fazla 12 verebiliriz hızı alt yapı yokmuş yalanda olabilir nerden doğru olanı öğrenicez o da yok

BaranKoçovalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çünki İnternet yetmez çünki büyük olasılıkla arka odadan oynuyorsun (modeme uzaktan)

Tsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Burdan sorgulayabilirsin. Sende büyük ihtimal "Adsl / Yalın Adsl kullanabilirsiniz" uyarı verecektir.