Superonline Huawei Home Gateway HG255s modem firmware yazılım güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Evde Superonline fiber internet için Huawei tarafından üretilen Home Gateway HG255s modem var ama sanırım yazılım güncelleme ihtiyacı var. Cihaz, kendisi üzerinden otomatik güncelleme yapmıyor sanırım. Şu anda yazılım sürümü: V100R001C163B025SP02 Bu yazılımı elle güncelleyebileceğimiz bir firmware var mıdır?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Takipteyim.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Sorunum da şu;

Bazen Wi-Fi'ya bağlanıyor ama internete girmiyor. Ancak cihazı resetlersem kendine geliyor. Bazen de 2.4 GHz olan ağa bağlanıyor ama 5 GHz olana bağlanmıyor bile. Yine resetleyince kendine geliyor ama bu durum epey can sıkıcı.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
iki müşterimde Kablosuz bağlantımı iyileştir dediğim de güncellemişti. Bilginize

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben uğraşmaz modem değişikliği talebinde bulunurdum. Olumsuz olursa şikayetvar a şikayet oluşturun derim. Anında hemen geri dönüş yaparak teknik ekip yolluyorlar :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Not: güncellemeleri normal kullanıcı olarak sizin yapmanıza modem izin vermiyor diye hatırlıyorum. Superonline sağolsun bunu engellemiş. Müşteri hizmetlerine sorarsanız bunu teyit edecektir. Modem arayüzüne yönetici olarak giriş yapipboradan güncellemeye imkan veriyor. Modem arkasında yazan kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzüne girip güncelleme yapmanız mümkün değil. Daha önceki yaşadığım soruna istinaden müşteri hizmetlerinde aldığım bilgiye göre bu bilgileri veriyorum.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Acaba bir başka seçenek olarak, modemin wi-fi özelliğini devre dışı bırakıp, buna sağlam bir router mı taksam?

kafamda deli sorular :)

walker390

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Modemi kapatıp tekrar açmadan geçmeyen bir problem bu, sizinde dediğiniz gibi. Ne yapmamız lazım?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Müşteri hizmetlerini arayın sorunu bildirin ve çözüm olarak modem değişikliği talep edin, olumsuz cevap verilirse şikayet var'a şikayet oluşturun anında ekip yolluyorlardı. Önceki dönemlerde bendim sorun gördüğüm süperonlinenın sorun görmediği modemi ücretsiz değiştirtmiştim:D

CcC-BozKurT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hakkı abi merhalar bu modemi hala kullanıyormusun bana yeni taktılar modemi baya sorunlarım varda sana bı kaç bişey sormak isterim

esmer cocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hakkı alkan kullanıcı adı şifreni biliyrsan tak :)

erseldemirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu huawei hg255s 'ler sürekli olarak kopuyor. fişini söküp takınca kendine geliyor. ama ben değiştirdim. sizde ******@fiber kullanıcı adınız ve şifrenizi öğrenerek (superonline bunu katiyen söylemez yoksa yeni taktığınız router ile sizi takip edip müdahele edemez) ; Asus veya Tenda gibi mutlaka ""802.11 AC"" özelliği olan wan ethernet girişli routera geçiş yapabilirsiniz.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Bu huawei hg255s 'ler sürekli olarak kopuyor. fişini söküp takınca kendine geliyor. ama ben değiştirdim. sizde ******@fiber kullanıcı adınız ve şifrenizi öğrenerek (superonline bunu katiyen söylemez yoksa yeni taktığınız router ile sizi takip edip müdahele edemez) ; Asus veya Tenda gibi mutlaka ""802.11 AC"" özelliği olan wan ethernet girişli routera geçiş yapabilirsiniz.
HG255s triductor mu ne diye soc markası kullanılmış v2 olduğundan 2 bandda kullanılınca bu tarz hikayelere sebeb oluyor tek çözüm 2.4g kullanmak 5g kapanacak + soğutulacak...

erseldemirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HG255s triductor mu ne diye soc markası kullanılmış v2 olduğundan 2 bandda kullanılınca bu tarz hikayelere sebeb oluyor tek çözüm 2.4g kullanmak 5g kapanacak + soğutulacak...

5ghz kapattıgım halde aynı soruna devam etmişti. Bende tenda ac7 routerla devam ettim. Hıc kopma olmuyor.

erseldemirel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3¢ veripte soğutucu takamadıklarından oluyor ısınıyor sonra gümlüyor...
Tabi öyle ara prçalar eksikse ısınma en büyük sorundur elektronikte. Ayrıca huawei karmaşık cihaz. voip hatta var içinde. Bir cihaz çok yönlü olmaya birçok hizmeti vermeyi başlayınca asıl işi olanı daha az yapabiliyor. Usb girişi var 2 adet voip hat var wps işleri derken küçük bir kutu içinde sıkışma ısınma gibi sebepler olabiliyor. Bende Tenda ac7 yi alırken telefon usb gibi özellikleri olmadığı için aldım. Tek işi olan router işini iyi yapsın diye