Superonline Fiber mi Kablonet Fiber mi ?

Bu konuyu okuyanlar

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Binada ikisininde alt yapısı mevcut taahhütlü vereceğim için fikir almadan bağlatmak istemedim.
Superonline biraz pahalı geliyor 100 MB si TV+ ile 200 ü buluyor nerdeyse 50MB hız ise aylık TV+ Aile paketi ile 130 Civarına geliyor.

Diğer taraftan kablonette hem 100 MB hız veriyor hemde içinde altın sinema paketi vsvs paketler var fiyatı ise 24 aya 90 TL

Fiyat farkı var fakat bu fiyat farkına değecek şekilde turkcell farkettirir mi yoksa kabloneti alırsam çok rahat işimi görür mü yada bağlatmışken turkcell mi bağlatayım.Benim için TV ninde önemi var Tv+ ve kablonet ikisinden birinin kanallarını ve filmlerini izleyeceğim sonuçta

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
TV+ ile film izlemek zevkli değil. Filmlerin hepsi sansürlü ve kesilmiş o yüzden tam verim alamıyorsunuz. TV+ ile film olayını unutun derim yani. Kablonet daha önce kullanmadım ve kullanan yakınım yok. Apartmanınızda veya çevrenizde kullanan varsa görüş alın firmadan ziyade altyapı durumu daha önemli.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
kablonette akşam 19 24 arası hız 100 den 24 e düşüyor o dezavantaj zaten en çok kullanılan saatler

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Binada ikisininde alt yapısı mevcut taahhütlü vereceğim için fikir almadan bağlatmak istemedim.
Superonline biraz pahalı geliyor 100 MB si TV+ ile 200 ü buluyor nerdeyse 50MB hız ise aylık TV+ Aile paketi ile 130 Civarına geliyor.

Diğer taraftan kablonette hem 100 MB hız veriyor hemde içinde altın sinema paketi vsvs paketler var fiyatı ise 24 aya 90 TL

Fiyat farkı var fakat bu fiyat farkına değecek şekilde turkcell farkettirir mi yoksa kabloneti alırsam çok rahat işimi görür mü yada bağlatmışken turkcell mi bağlatayım.Benim için TV ninde önemi var Tv+ ve kablonet ikisinden birinin kanallarını ve filmlerini izleyeceğim sonuçta
Dostum sana şöyle bir fikir vereyim.

İlk önce firmaların satış sonrası destek hizmetlerine bak, mesela süepronline fiber hattında meydana gelen arızayı 24 saat içerisinde çözmek zorunda, sözleşme gereği, eğer çözemezse 24 saatten sonraki internet kesintinin bedelini süperonlineye şikayet kaydı açarak faturandan düşüm yaptırırsın.
Yanı fiber hattında olası bir arıza durumunda süepronline'nin arızaya müdahale süresi 1 günü asla geçmez, 8 yıldır kullanıyorum 24 saati bir defa geçti o da büyük fiber hattında gelen bir arıza kople x bölgesine internet verilmemiş 3 gün sürmüştü.

Şimdi Kablonet ile ilgili bir bilgim yok ama arızaya müdahale sürelerini sor, araştır ve öğren. Bölgende kablonet kullanan var mı? Araştır ping değerlerine bak, son 1 yıldaki şikayetlerini v.s. sor derim. Bunlar sana yaşayacağın deneyim hakkında bir fikir verecektir.

Fiyatlara gelirsek süperonline aşırı pahalı fiyat vermiş. Şunu belirteyim süepronline fiber alt yapısı üzerinden vodofone aynı fiber hizmetini veriyor ve 99mbps için 99tl ödüyorsunuz. neredeyse süperonline'nin verdiği fiyatın yarısı ve aynı hız. Aynı alt yapı aynı hat, hatta aynı modem(sadece modemin üzerinde süperonline yerine vodofone simgesi var)

Ha dersen ki ben sadece süperonline veya kablonet kullanacağım dersen, kablonet'te sınırsız mı? Genelde kablonet'te kotalı paketler var diye duymuştum. Kablonet sınırsızsa ve ping değerleri düşükse ben kablonet derim. Niye 2 kat fazla ücret ödeyesin ki.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hocam kablonette şöyle sorun var 100 MBs ye kadar akıllı sınırsız diyor akşam 19 ile 24 arası hızın 24 MBs ye düşüyor. E o zaman benim işime yaramaz zaten işten çıkınca akşamları kullanıyorum ne anladım ben o işten o yüzden sabit 35 alsam bile daha iyi benim için kablonette sabit 50 alayım desen 170 TL oluyor fiyat kotalı paketler var 250 GB kotalı 50 Mbps hız 90 TL istiyor kablonet
Turkcell ise sabit 50 MBs ye 129 istiyor

netbil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fiyat ve özellik olarak kesinlikle kablonet derim. Superonline da böyle bir fiyat bulman imkansız. Ama kablonette her yerde iyi değil. Biraz araştır. Kampanyalara bakmak istersen şöyle bir kenara bırakayım belki bakmak istersin. En Uygun Kablonet İnternet Kampanyaları | Uydunet

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
100 Mbps 500 GB kota + kablo TV ve sinema paketi 130 TL
Eğer 500 GB fazla derseniz diğer seçenekler de var sitede.

netbil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşin güzel yanı bu tarifede hız düşümü yok. 500 gb doldu mu ya durur yada her gb başına 50 krş ödersin. Diğer kampanyada ise her akşam 21 ile 24 arası hız 25 mbite düşer.