Superbox Ping Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Fatihymann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar evime 1 hafta önce superbox bağlattım 160 TL lik paketten 10 mbps download 10 mbps upload twitch de yayın yapıyorum fakat lol de (oyunda) 60 ms den aşağı almıyorum cs de 112 oluyor bunun için ne yapmam gerekli. üst pakete geçsem pingde değişiklik sağlarmı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bunun sadece internet hızı ile alakası yok. Superbox sonuç olarak direkt kablo ile internet almadığı için daha fazla ping olacaktır. CS GO'da 112 ms fazla tabi. Misal ben 4.5G ile bazı bölgelerde 100 mbps internet hızı alıyorum ama LoL oynarken pingim 56 civarı oluyor. Bulunduğun bölgenin alt yapısı ve cihazın bunu etkiler.

Fatihymann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fakat internet speed test değerlerinde ortalama ping 32 33 gösteriyor muğlada oturuyorken fber internetim vardı 50 mbps superonline ordada aynı değerler ama oyun içi ping değeri 23 sabit ti arkadaşımda bendeaynı şehirde oturuyor aramızda çok mesafede yok onun aldıgı ping değeri 23 25 ben 60 alıyorum

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Bu şekilde kıyaslama yapamazsın. Her yerin alt yapısı aynı olacak diye birşey yok. Arkadaşın şanslı imiş sadece.

cadance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Speedtestteki pinglere aldanmayın. Orada gösterilen ping sizin ile speedtest yaptığını sunucu arasındaki ping. Oyunlardaki ping değeri ise oyunun sunucusu ve sizin aranızdaki ping değerindir. Başka bölgede kullanmayı deneyiniz superbox'u. 4.5G Turkcell full çekim gücü olan farklı bir bölgede ping daha az da olabilir daha fazlada olabilir. En yüksek paketede geçseniz ping değişmezdir. Misal 4 mbit internet ile 10/20 ms pingli oyun oynuyordum fakat şuan 50 Mbps kullanıyorum pingler 30/40 a kadar dayanabiliyor. Anlık olarak değişmekte ping dediğiniz olay.