süperbox modem ping sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alperen6128

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar. Ben bir köye atandım ve burada altyapı yok altyapı 3Mbps hız veriyordu ben de 4.5 g ile çalışan alt yapı istemeyen türkcell süperbox ürününü kullanmaya başladım. (20MBPS alıyorum) herhangi bir sorunum yok ama sadece PUBG Lite oyununda PKT loss (ping düşük de olsa 60 70 gibi PKT loss %90'larda oluyor, bazı maçları hiç bu sorunla karşılaşmadan oynuyorum mesela bir sonraki maçta bu sorunla karşılaşıyorum) sorunu yaşıyorum. Diğer oyunlarda bir sorun yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Diğer oyunlar da ping sorunu yaşamayıp sadece pubg de oluyorsa bu oyundan kaynaklanıyordur,

Bir farklı seçenek ise bulunduğun bölgedeki baz istasyonu olabilir, 2 baz istasyonu ortasın da kalıyorsan anlık geçişler yaşanabilir istasyonlar arası ama bu çok düşük bir ihtimal.

Donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum. PubgL"nin yazılımsal sorunu olabilir.

Bu arada 4.5G ile hiç bir sorun yaşamıyorsan komple suçu Pubgye atabiliriz :cool:

alperen6128

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer oyunlar da ping sorunu yaşamayıp sadece pubg de oluyorsa bu oyundan kaynaklanıyordur,

Bir farklı seçenek ise bulunduğun bölgedeki baz istasyonu olabilir, 2 baz istasyonu ortasın da kalıyorsan anlık geçişler yaşanabilir istasyonlar arası ama bu çok düşük bir ihtimal.

Donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum. PubgL"nin yazılımsal sorunu olabilir.

Bu arada 4.5G ile hiç bir sorun yaşamıyorsan komple suçu Pubgye atabiliriz :cool:
öncelikle cevabın için teşekkür ederim ama sorun pubg litte değil önceki internet sağlayıcımda böyle bir sorun yoku bu sorun çok tuhaf ping olmadığı zaman gayet akıcı ama ping olduğu zaman %90 paket kaybı oluyor neredeyse internet hiç yokmuş gibi.

mehmetcolak4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, tracert çıktısı aldınız mı? Sorun kaçıncı bacakta başlıyor ? Eğer 4.5G üzerinde sorun yoksa tek cihaz bağlı oynamayı deneyebilirsin.