Süper Amoled mi yoksa Ips LCD mi ?

Bu konuyu okuyanlar

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
3.5 sene götürelimde telefonu onu artık o zaman düşünürüz
2 senden sonra sikinti basliyor zaten ben telefonu uzun soluklu alirim ve uzun soluklu telefonlar icin amoled yanigi en sorun sey...

Bu sorunun adini asil ne zaman duycaz biliyor musunuz s8 eskiyince... o alt panelindeki tuslar cok sikinti cikaracak...

Buradan anlasilacak sey su ben cabuk telefon degistiririm dersen amoled ama ben 2 yildan uzun kullanirim dersen kesinlikle amoled almamalisin

M

Murat Burç

SDN Okuru
2 senden sonra sikinti basliyor zaten ben telefonu uzun soluklu alirim ve uzun soluklu telefonlar icin amoled yanigi en sorun sey...

Bu sorunun adini asil ne zaman duycaz biliyor musunuz s8 eskiyince... o alt panelindeki tuslar cok sikinti cikaracak...

Buradan anlasilacak sey su ben cabuk telefon degistiririm dersen amoled ama ben 2 yildan uzun kullanirim dersen kesinlikle amoled almamalisin
Bakalım görücez ne olucak. Ben aldım S7yi çoktan 3 senesi var en azından param olursa belki yenisine geçerim ileride

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Hocam o alttaki sanal tuşlar sorun çıkarmasın(veya daha geç çıksın) diye o tuşları yazılımsal olarak sürekli milimetrik oynayacak şekilde yapmışlar yazıyordu sdn de.Ne kadar fark eder bilmem ama yıpranma süresi artar büyük ihtimalle .

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ben Amoled ekranla Wave 1 telefonumla tanıştım. Tabi o dönemler Amoled ekranlı telefon çeşitliliği az idi.
Telefonun ekranı renkleri alabildiğince canlı göstermesi, netliği ve sağlamlığı kendini sevdirmişti ve bana vaybe dedirticek kadar ileriydi.

Aynı dönemde Kardeşimin sahip olduğu 4s i incelerken IPS ekranının nazik ve soluk duruş sergilemesi amoled ekran kalitesini bana 2 kat daha sevdirmişti. Her ne kadar IPS ekranlar kamera performansında gerçeğe yakın görüntüler sunsada Samsung un S5 ile geliştirdiği Amoled ekranıyla aradaki eksikleri (Işık doygunluğu) gidererek ve cezbedici farkı açarak herkese ağzının payını verdi.

Hülasa her markadan telefonu kullanıp deneyimlediğim için AMOLED der susarım.

Wave telefonum hala hayatta (1 gram çizilme yok GG 1 teknolojisinin faydaları) ve Türkiyeye gelince kullanmaktayım.
Samsung a Bada faciasından dolayı kızgınım ve bu kızgınlığım bitmeyecek ama yiğidi öldür hakkını yeme derlerya buda öyle birşey adamlar yapıyor ve piyasaya yön veriyor.

Bknz : Note 7 / S8/ S7 Edge / S6 Edge

Alp45erenTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu kapanalı aylar olmuş ama insanların kafasını karıştırmayın super amoled ekran renkleri daha koyu gösteriyor bu yüzden iki adet farklı tonda sarı gömleği ayırt edemiyoruz veya biri beyaz biri sarı olanı ayırt edemiyoruz çünkü amoled beyazı sarı olarak veriyor ve pil tasarrufunda herhangi bir fark yoktur ve ıps daha kalitelidir...
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben Amoled ekranla Wave 1 telefonumla tanıştım. Tabi o dönemler Amoled ekranlı telefon çeşitliliği az idi.
Telefonun ekranı renkleri alabildiğince canlı göstermesi, netliği ve sağlamlığı kendini sevdirmişti ve bana vaybe dedirticek kadar ileriydi.

Aynı dönemde Kardeşimin sahip olduğu 4s i incelerken IPS ekranının nazik ve soluk duruş sergilemesi amoled ekran kalitesini bana 2 kat daha sevdirmişti. Her ne kadar IPS ekranlar kamera performansında gerçeğe yakın görüntüler sunsada Samsung un S5 ile geliştirdiği Amoled ekranıyla aradaki eksikleri (Işık doygunluğu) gidererek ve cezbedici farkı açarak herkese ağzının payını verdi.

Wave telefonum hala hayatta (1 gram çizilme yok GG 1 teknolojisinin faydaları) ve Türkiyeye gelince kullanmaktayım.
Samsung a Bada faciasından dolayı kızgınım ve bu kızgınlığım bitmeyecek ama yiğidi öldür hakkını yeme derlerya buda öyle birşey adamlar yapıyor ve piyasaya yön veriyor.

Note 7 diymi çok doğru☺️☺️☺️ telefonda 1 çizik yok

Alp45erenTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Note 7 diymi çok doğru☺️☺️☺️ telefonda 1 çizik yok
Bu kadar iyi anlatılmazdı. Tebrikler :D
Bu kadar iyi anlatılmazdı. Tebrikler :D

Alp45erenTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amoled varken napcaksınız IPS i. G5 var bende, Always On açıkken deli gibi pil yiyor, gece düşük ışıkta tüm ekranın ışığı belli oluyor. Siyahlar çöp. Beyazlar çok hoşuma gidiyor ama kurtarmıyor işte. Amoled çok daha avantajlı.
G5 in ekran ztn kötü çok aşırı karanlık parlaklığı yok
Büyük ihtimalle sende sizi kazıklayan apple veya samsung taraftarısın
Beyler Huawei taraftarı KAÇIN.

Niye huawein adı az biliniyor diye mi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Huawei modem var HG253s yamuğu yok yamuğu onun operatörü yapıyor muhtelif saatlerde restart yapıyor modemi root şifresini değiştirdiler restart'a engel olunamıyor...
telleri için bişey diyemicem...

Alp45erenTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei modem var HG253s yamuğu yok yamuğu onun operatörü yapıyor muhtelif saatlerde restart yapıyor modemi root şifresini değiştirdiler restart'a engel olunamıyor...
telleri için bişey diyemicem...

Valla böyle bi telefon yok arayüzü hele efsaneee bidaha huawei den vazgeçmem hele apple ve samsung berbat birtek s serisinin sonları ve note serisi iyi

M

Murat Burç

SDN Okuru
G5 in ekran ztn kötü çok aşırı karanlık parlaklığı yok
Büyük ihtimalle sende sizi kazıklayan apple veya samsung taraftarısın

Niye huawein adı az biliniyor diye mi
Yoo bugüne kadar gördüğüm tüm Huawei taraftarları hep beni aşırı sinir etti o yüzden uzak duruyorum.
Huaweiyi kötülediğim yok . Gerektiği yerde önerirrim

start53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu Biraz gecikmiş olsa da yine de yeni telefon alacaklar için yazıyorum konuya geçersek...
Amoled ekranlar her ne kadar renkleri daha canlı gösteriyor olsa da gerçek dışı bir renk sunmakta.ama IPS LCS Ekranlar Olması gereken Renki Aynı Şekilde Size Sunuyor Çok Renksiz Diyorlar ama ben IPS LCD Ekran Kullanıyorum Lenovo K6 Note 4000Mah bataryalı gerçekten İPS LCD Gerçekliliğini İlk defa tattım Önceden samsung kullanıyordum ve samsungdan vazgeçmem diyordum ama lenovo K6 NOTE ye geçtikten sonra samsung a bakmak bile istemedim samsung J7 Den Geçtim ve çok çok memnunum. Amoled ekranların iyi yanları da var tabi fakat Amoled ekranlar çok canlı gösterir çünkü her pixel kendine aydınlatmalı olduğu için Renkler de Doygundur Kullanıcıya sahte bir görüntü ve netlik sağlar fakat IPS LCD Ekranlar Panel olarak çok daha iyi Çok daha doğal ve hoş gözüküyor gerçeği ile birebir aynı rengi size sunuyor. Amoled ekranlar bir süre sonra telefonu yormaya başlar bunun için dünyada en iyi ekranı üreten SONY IPS Ekran tercih ediyor. Amoled ekran ve IPS LCD Ekranı yan yana koyup film izlemeye kalksanız IPS LCD Ekran la istediğiniz saatte kadar izlersiniz fakat amoled de göz ağırması ve yanması meydana geliyor hiç hayır deninmesin ben bir çok amoled inceledim kaliteli telefonlar da bir süre sonra ağrıtıyor tabi bu süre çok ta kısa değildir yani. IPS LCD ekran panelidir. Bu panel sayesinde her açıdan ekranınıza bakıp, renk kaybı yaşamadan izleme deneyimine sahip olabilirsiniz. IPS Ekran’lar diğer ekranlarda olan; “Tam karşıdan bakma gereği, yansıma kayıpları, açıya göre renk değişimi” kayıplarını sıfıra indirir. Diğer ekranlara göre oturma ve bakma açınızı ayarlamanız gerekir. Baktığınız açıya göre görüntü kalitesi, renk canlılığı değişir. IPS Ekran’da ise nerede oturduğunuz, hangi açıdan ekrana baktığınızın önemi olmadığından her açıdan aynı görüntüyü alarak aynı renk canlılığı deneyimini yaşayabilirsiniz. IPS Ekran’lar diğer monitörlerde olan 6 bit renk derinliğini 8 bit olarak sunmaktadır. Diğer ekranlarda güneş yansıması karşısında neredeyse ekran görünmez hale gelirken, IPS Ekran’lar da bu yansıma en aza indirgenmiştir. Ayrıca IPS Ekran’lar diğer ekranlara göre enerji tasarrufu ile bütçemizede katkı sağlamaktadır.

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Konu Biraz gecikmiş olsa da yine de yeni telefon alacaklar için yazıyorum konuya geçersek...
Amoled ekranlar her ne kadar renkleri daha canlı gösteriyor olsa da gerçek dışı bir renk sunmakta.ama IPS LCS Ekranlar Olması gereken Renki Aynı Şekilde Size Sunuyor Çok Renksiz Diyorlar ama ben IPS LCD Ekran Kullanıyorum Lenovo K6 Note 4000Mah bataryalı gerçekten İPS LCD Gerçekliliğini İlk defa tattım Önceden samsung kullanıyordum ve samsungdan vazgeçmem diyordum ama lenovo K6 NOTE ye geçtikten sonra samsung a bakmak bile istemedim samsung J7 Den Geçtim ve çok çok memnunum. Amoled ekranların iyi yanları da var tabi fakat Amoled ekranlar çok canlı gösterir çünkü her pixel kendine aydınlatmalı olduğu için Renkler de Doygundur Kullanıcıya sahte bir görüntü ve netlik sağlar fakat IPS LCD Ekranlar Panel olarak çok daha iyi Çok daha doğal ve hoş gözüküyor gerçeği ile birebir aynı rengi size sunuyor. Amoled ekranlar bir süre sonra telefonu yormaya başlar bunun için dünyada en iyi ekranı üreten SONY IPC Ekran tercih ediyor. Amoled ekran ve IPS LCD Ekranı yan yana koyup film izlemeye kalksanız IPS LCD Ekran la istediğiniz saatte kadar izlersiniz fakat amoled de göz ağırması ve yanması meydana geliyor hiç hayır deninmesin ben bir çok amoled inceledim kaliteli telefonlar da bir süre sonra ağrıtıyor tabi bu süre çok ta kısa değildir yani. IPS LCD ekran panelidir. Bu panel sayesinde her açıdan ekranınıza bakıp, renk kaybı yaşamadan izleme deneyimine sahip olabilirsiniz. IPS Ekran’lar diğer ekranlarda olan; “Tam karşıdan bakma gereği, yansıma kayıpları, açıya göre renk değişimi” kayıplarını sıfıra indirir. Diğer ekranlara göre oturma ve bakma açınızı ayarlamanız gerekir. Baktığınız açıya göre görüntü kalitesi, renk canlılığı değişir. IPS Ekran’da ise nerede oturduğunuz, hangi açıdan ekrana baktığınızın önemi olmadığından her açıdan aynı görüntüyü alarak aynı renk canlılığı deneyimini yaşayabilirsiniz. IPS Ekran’lar diğer monitörlerde olan 6 bit renk derinliğini 8 bit olarak sunmaktadır. Diğer ekranlarda güneş yansıması karşısında neredeyse ekran görünmez hale gelirken, IPS Ekran’lar da bu yansıma en aza indirgenmiştir. Ayrıca IPS Ekran’lar diğer ekranlara göre enerji tasarrufu ile bütçemizede katkı sağlamaktadır.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
süper amoled tabiki

M

Murat Burç

SDN Okuru
IPS Panel (LG G5 hariç ) LG amiral gemisi veya Sony amiral gemilerinden bazılarının IPS'i değilse kesinlikle Samsung amiral gemisi Super AMOLED'i ile yarışamaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
LCD TN panel forever...
zırt Amoled köy Süper Amoled varken ...
Apple bile geçmişken...

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
AOD kullanmiyorum şarjı yiyor zaten çok dayanmiyor. Valla ben galiba en kaliteli amoledlerden birini samsung amoledini kullaniyorum. IPS beni daha çok memnun ederdi ama şöyle bi olay var 16:9 videolar calistirirken amoledin avantaji sayesinde kenarlardaki siyahlar çok daha siyah oluyor bu sayede çirkin görüntü ortadan kalkıyor. Keşke IPS olsaydi ve butun seyler 18:9 a optimize olabilseydi cok memnun kalirdim. IPS beni çok daha az yoruyor

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Niye hort yapıyorsunuz ayıp değil mi beyler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tabi ki her insanın görüşü farklıdır dostum sonsuz saygı duyuyorum.

Doygunluk farkları aradaki farkları görmek isteyenler izleyebilir.

Samsung un Super Amoled ekranları gibisi yok bütün renkler orjinal görünümünde özellikle s8 ve note8 ailesindeki modeller

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Yoo oldukça gerçekçi Bugün Note 8 i elime aldım zaten böyle bir canlılık yok ekranda ne yalan söyleyeyim

Canli ama gercek renkler degil fake ve insana ilk bakista guzel renkler. Bir bana mi oyle geliyor bilmiyorum ama ben ips te çok daha mutluyum yahu

*uzun vadede

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Canli ama gercek renkler degil fake ve insana ilk bakista guzel renkler. Bir bana mi oyle geliyor bilmiyorum ama ben ips te çok daha mutluyum yahu

*uzun vadede

Size öyle geliyor fake değil s6 serisi gibi hiç değil zaten oldukça canlı hoş renkler mevcut ekran başka telefonlara göre çok iyi duruyor