Sunu kafanıza sokun mi9 mi9t prodan daha iyi

Bu konuyu okuyanlar

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaslar bu konuyu sürekli mi9t pro öneren arkadaslar icin actim kendi düsüncelerinizi yazin tartisalim benimkiler sunlar

Mi9t pro neden kötü mi9 göre

1) 8.8m kalinlik ve 192 gram ağirlik bide kılif taktınızı düsünün cok kötü

Mi9 7.61m 161 gram ince ve hafif

2) ön cam gorilla glass 5 yil omus 2020

Mi9 daha eski gorilla glass 6

3) ön kamera diyafram f2.2

Mi9 f2.0

4) kablosuz jarz destegi yok ilerdi ucuzlicak ve kablonun yerini alicak

Mi9 da var

5) kızıl ötesi yok bu kadar kalin bir telefonda nasil koumazlar

Mi9 da var

6) iki telefon ayni islemci lakin daha dusuk antutu puanı neden ?

Mi9 daha yuksek antutu

7) daha yeni olmasina ragmen eksik özellikler misal hadr10 gibi

Mi9 da hepsi var

Suanlik akıma gelenler evet fiyat farki var lakin mi9 tr ye cok gelmiyor stokla alakali durum ileride fiyat duser

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mi9 t pro'nun mi9'dan iyi olduğunu kimse iddaa edemez mi9'un tek eksi tarafı bataryası..

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Merhaba arkadaslar bu konuyu sürekli mi9t pro öneren arkadaslar icin actim kendi düsüncelerinizi yazin tartisalim benimkiler sunlar

Mi9t pro neden kötü mi9 göre

1) 8.8m kalinlik ve 192 gram ağirlik bide kılif taktınızı düsünün cok kötü

Mi9 7.61m 161 gram ince ve hafif

2) ön cam gorilla glass 5 yil omus 2020

Mi9 daha eski gorilla glass 6

3) ön kamera diyafram f2.2

Mi9 f2.0

4) kablosuz jarz destegi yok ilerdi ucuzlicak ve kablonun yerini alicak

Mi9 da var

5) kızıl ötesi yok bu kadar kalin bir telefonda nasil koumazlar

Mi9 da var

6) iki telefon ayni islemci lakin daha dusuk antutu puanı neden ?

Mi9 daha yuksek antutu

7) daha yeni olmasina ragmen eksik özellikler misal hadr10 gibi

Mi9 da hepsi var

Suanlik akıma gelenler evet fiyat farki var lakin mi9 tr ye cok gelmiyor stokla alakali durum ileride fiyat duser
İster Mİ9 al ister Mİ9T Pro al aynı işlemciyi kullanıyorlar hem arada sadece tasarım ve batarya farkı var buna rağmen ikisi de alınır biri birinden daha iyi değil ayrıca Mİ9'un tasarımı da çok güzel ama tam ekran deneyimi için Mİ9T Pro alınmaya değer

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İster Mİ9 al ister Mİ9T Pro al aynı işlemciyi kullanıyorlar hem arada sadece tasarım ve batarya farkı var buna rağmen ikisi de alınır biri birinden daha iyi değil ayrıca Mİ9'un tasarımı da çok güzel ama tam ekran deneyimi için Mİ9T Pro alınmaya değer
Mi9 kamerada da üstün..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
hocam ikisi de 48 mp sony lensi kullanmıyor mu ben kameraları aynı diye biliyorum
48 mp kamera aynı sensörü kullanıyor ama özellik olarak daha üstün diğer kameraları mi 9 t'den üstün genel olarak söyledim..

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tamam reis soktuk kafamıza tamam sen zekisin bizden.
Mi 9 zaten kamerada bir tık önde ama... batarya ve tam ekran isteyen niye mi 9 alsın senin hesapla s10e bunlardan kamerası daha iyi olduğu için daha iyi.
Mi 9tpro zaten mi 9'un daha büyük ve geniş ayrıca daha büyük bataryalı birazcık kameradan kırpılmış versiyonu ve mi 9tpro da hifi var. Zaten daha dolu bir cihaz olduğundan daha kalın olacak tabi biraz bunu eksi olarak yazman saçma. Hadi mi 9tpro'nun gideri var tam ekran, batarya, hifi, sd 855 bunların hepsini bir arada bulunduran kamerasıda fena olmayan bir model. Mi 9 adam niye alsın? Ufak zarif kamerası iyi telefon isteyen gider samsung, iphone vs markaları alır.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Neticeye bakılırsa Mi 9T / Mi 9T Pro daha yüksek satış rakamlarına çıkmış durumdalar..
Mi 9 donanım olarak daha iyi olabilir, kablosuz şarj isteyen gider Mi 9 alır.
Önemli olan satış rakamları ve yaygınlık seviyesi ise, Mi 9T / Mi 9T Pro tüm modellere cevabı vermiş oluyor.

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Epeyden bir iki kelime okuyabilen herkes teknoloji canavarı oluyor. Yazdığınız maddelere kısaca cevaplar bırakayım. Birincisi Mi 9T Pro'nun daha kalın çerçeveli olması batarya ve donanımsal hacminden kaynaklanıyor. Elle tutuşta bu kalınlığı hissetmezsiniz bile. Bir iki mm kalın olsun, daha iyi bataryası olsun yani. İkincisi ekran koruma camı. Gorilla Glass 3/5/6/99/12156 fark etmez, hepsi sıkıntı yaşatan camlar. İlave ekran koruyucu kullanmadan istediğiniz camı kullanın yine sıkıntı yaşayacağınızı garanti ederim. Sayılar arttıkça kalitenin arttığını düşünen arkadaşlar, yanlış düşünüyorsunuz. Üçüncüsü kamera konusu. İki cihazın da birbirinden üstün olduğu özellikler mevcut. Mesela video çekimindeki ses kalitesine bakarsanız Mi 9'un çok kötü olduğunu, Mi 9T'nin bile daha iyi sonuçlar verdiğini görürsünüz. Mi 9'daki bu sıkıntıyı Hi-Fi ses, Hi-Res audio ile Mi 9T ve Mi 9T Pro modellerinde düzelttiler. Yani video için Mi 9T Pro, fotoğraf için Mi 9 bir tık daha iyi. Dördüncüsü kablosuz şarj. Kablosuz şarj bir cihazı daha iyi yapacak bir kriterse benim eski telefonum LG G4 kablosuz şarja sahipti. 4/5 yıl boyunca bir kere bile kullanmadım bu özelliğini. Çok büyük fark yaratan bir kriter olduğunu sanmıyorum. Buradaki asıl fark yaratan kriter batarya boyutları olur, kablosuz özellik barındırması değil. Beşincisi kızılötesi demişsiniz. Özellikle NFC kullananlar için güzel özellik, hak veriyorum. Kendi açımdan NFC kullanmadığım için kızılötesi arayan biri de değilim. Ama kullandığım bir özellikten bahsedeyim, 3,5 mm kulaklık girişi. Mi 9'da type-c ile kulaklık kullanılırken Mi 9T Pro'da 3,55 mm kulaklık girişi mevcut. Altıncısı antutu puanı demişsiniz. İki cihazın da işlemcisi, yonga seti aynı. Aralarındaki 4k antutu puanı da elle tutulur bir fark değil. Her koşulda değişiklik gösterebilen bir test puanını arada fark olmamasına rağmen büyük bir farkmış gibi yazmanıza dahi gerek yok. Yedincisi ise ekran konusunda. Sanırım sadece epeyden bakıp yazdınız bunları. Farklı kaynaklara yönelmenizi tavsiye ederim, çünkü HDR 10 desteği Mi 9T Pro modelinde mevcut. Başka sorunuz varsa cevap olarak yazın, ben size cevabını müsait olduğumda iletirim. Ama siz yazdıklarımı kafanıza sokmayın rica ederim, güzelce dinlene dinlene anlasanız kafi.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Kimse şu bundan daha iyi diye bir şey söylemedi. Kullanıcının tercihlerine göre önerme yapıyoruz. Fotoğraf performansı çok önemli diyen adama Mi 9, bataryası büyük olsun, tam ekran olsun diyen adama Mi 9T Pro öneriyoruz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Herkes mi9 alacak diye bir durum yok. Fragmantasyonu üreticiler yapıyorlar ki bu farklılıklardan para kazanmak için değil, insanların ihtiyaçları farklı olabilir.

Bir de şu epey sitesine girip bakmayın çok derim. O kadar çok yanlış bilgiler içerip sık sık düzeltiyorlar ki şaşırırsınız.

Onurozkan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Zaten xiaomi mi 9t pro alınmaz oldu artık suan evofone yine geçirmiş fiyatları tam 5000 oldu 9t pro...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_2019-09-19-10-18-35-941_com.android.chrome.png

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ben Mi 9 Pro 5G derim adamlar bildiğin özellikler bakımından 2 sene sonrası için telefon yapmış Apple dilinden düşürmediği yeniliği gelsin Xiaomi'den öğrensin

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Gm9 pro bu cihazlarla kıyaslanmaz..

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kardeşim sana göre iyidir ama bana göre iyi olması gerekmez.

Telefonda zerafet istersin, cihazın parçaları daha iyi olsun istersin, "kullanım senaryon" farklıdır, mi9 seversin.
Ama adam oyun oynayacaktır, bataryanın erken bitmesine sinir oluyordur mi 9t pro seçer ya da tam ekran deneyimi istiyordur. Oyun oynarken kenardan bir şey el sallamasın ister.

Tam olarak kimse bu cihaz iyi bu cihaz kötü diyemez. Koca xiaomi'nin aklından zoru mu var iki tane aynı tip amiral gemisi telefonu sunsun. Adamlar ürün yelpazesi açıyor. Bunu çeşitli kullanım senaryoları olan insanlara göre mi9 serisinde gayet iyi yaptılar. Zevkler ve renkler giriyor bu konuda devreye. O yüzden bu denli net konuşmalar ancak öznel olarak doğrulanabilir. Hiç bir nesnelliği yok.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Ben Mi 9 Pro 5G derim adamlar bildiğin özellikler bakımından 2 sene sonrası için telefon yapmış Apple dilinden düşürmediği yeniliği gelsin Xiaomi'den öğrensin
bir de karanlık mod ile ses ekranını yenilik diye anlatıyorlar ya ben cinnet geçiriyorum
ses ekranını bilirsin sesi arttırıp azaltırken ekranın ortasında ses seviyesi çıkardı IOS 13'te o tasarım değişti Android'de sağ tarafta çıkarken IOS 13'te sol tarafta çıkıyor çünkü ses kademe tuşlarının yerleri farklı Apple şimdi bunu da yenilik diye anlatır IOS 7'den beri ses seviyesi ekranın ortasında çıkıyordu

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Eyw herkese simdi bisey sourucam mi9 karar verdim lakin min 4.5k fiyatı var eminönü dogubankta turangsm veya teknomehmet gibi yerlerde bu telenfon128 gb modeli 3k, kimisi 3 ay kimisi 1 yıl veriyor garanti bu telefonlar kacak imeil atiyolar, ben bunlardan alsam telefon ileride elimde patlarmi garanti benim icin onemli deil ben satmicam bu telefonu eelimde lg g3var 4.5 yildir kullandım korkum su 3000 tl cöpe gitmesin

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Eyw herkese simdi bisey sourucam mi9 karar verdim lakin min 4.5k fiyatı var eminönü dogubankta turangsm veya teknomehmet gibi yerlerde bu telenfon 3k 128gb modeli kimisi 3 ay kimisi 1 yıl veriyor garanti bu telefonlar kacak imeil atiyolar ben bunlardan alsam telefon ileride elimde patlarmi garanti benim icin onemli deil ben satmicam bunu elimde lg ge var 4.5 yildir korkum su 3000 tl cöpe gitmesin
Bunun bir garantisi yok..

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Eyw herkese simdi bisey sourucam mi9 karar verdim lakin min 4.5k fiyatı var eminönü dogubankta turangsm veya teknomehmet gibi yerlerde bu telenfon128 gb modeli 3k, kimisi 3 ay kimisi 1 yıl veriyor garanti bu telefonlar kacak imeil atiyolar, ben bunlardan alsam telefon ileride elimde patlarmi garanti benim icin onemli deil ben satmicam bu telefonu eelimde lg g3var 4.5 yildir kullandım korkum su 3000 tl cöpe gitmesin
Garantisiz Mİ9 almak çok mantıksız bir hareket. 3200-3300'e taş gibi Oneplus 7 satılıyor. Hem de 8/256. Kişi olarakta Emin Yılmaz öneririm. Facebook'ta Oneplus Yardımlaşma Grubu admini. Mi9 elinde patlar mı bilmiyorum ama Oneplus'da o sorun olmaz.