Şu senaryoya göre sistem tavsiye edebilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

chopinocturne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba. 2012 yılında aldığım Asus K55V laptopu kullanıyorum. Artık canıma tak etti ve sistem toplamaya karar verdim.

PC'de yapacaklarımı özetleyeyim.

Oyun (en azından aldıktan 4-5 yıl sonra çıkacak oyunları da oynatsın çok yüksek kalitede olmasa da), photoshop, video kurgu (adobe premiere, after effects vs.), emin değilim ama belki yayın da yapabilirim. İşlemci konusunda pek bilgim olmadığı için render alırken galiba intel ile nvidia kendi cuda teknolojisini kullanıyor diye biliyorum, o konuda da bilgi verirseniz sevinirim.
Monitör olarak da en az 1ms 144hz 27" ve flat olsun istiyorum. Paneller hakkında pek bir bilgim yok maalesef. Oyun ve tasarım için en orta karar hangisi olur bilemedim.

Bütçe konusu ise şöyle. Bir tanıdık vasıtası ile parçaları neredeyse geliş fiyatına alacağım. Emin olmamakla birlikte tahminen 8.000 TL'lik sistemi 6000-6500'e alabileceğimi düşünüyorum.

Normalde dışarıdan almaya kalksam monitör dahil taş çatlasın 7.000 ya da 8.000 TL verebilirim ama buradan daha ucuza alacağım için 2 tane alternatif sistem önerirseniz sevinirim. Yani dışarıdan alırsam monitör dahil 7-8k bütçe ile alınacak bir sistem ve monitör dahil 10k'ya alacağım bir sistem önerirseniz sevinirim.

Tabii ki yukarıda yazdığım gibi pcden beklentimi karşılayacaksa daha ucuz sistem önerilerine de açık olabilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
CUDA hakkında bu zımbırtı bulunmakta.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
adobe after effeccts de ve premere proda ,kesin nvdia kartları önde görünüyor. Size nvdia kartlı bi sistem toplamak daha mantıklı yani. Güç tüketimi de epey düşer.