Su artıcısı veya su arıtma cihazı tavsiyesi? Hangisi iyi?

Konusu 'Donanım Tavsiyesi' forumundadır ve Troy tarafından 22 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. ruzgargulum

ruzgargulum Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işi yapan bir firmada çalışmıştım. O yüzden biliyorum ki su arıtma işi hassas bir konu. Genel olarak bildiğim kadarıyla ihlas'ın ürünleri iyi ürünlerdir. Ve o dediğiniz modelde fiyatına rağmen çok kaliteli bir model.

2. northpower

northpower Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.amway.com.tr/product/100...atment-system-with-auxiliary-tap#.UZxhI7WGFOw
    bakmanı öneririm. karbon ve uv filtre var cihazda. amway e üye olup alınırsa indirimden de faydalanılıyor. 1250-1300 tl civarı bir fiyata alınabiliyor ve kesinlikle öneririm. ben evde kullanıyorum birçok yakınımda aldı kullanıyor. piyasada ters osmos süzme falan işi yapan cihazlarla karıştırılmasın kesinlikle hiç alakası yoktur. internetten araştırma yaparsanız uluslararası su arıtma sistemleri testleri karşılaştırmaları var ve dünyada 2 -3 onaylı su arıtıcısından biridir. ayrıntılı bilgi üyelik için yardımcı olabilirim pm den ulaşılabilirsiniz.

3. musabbu

musabbu Profesör

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    Kullanmamalarını tavsiye ederim. Çünkü arıtıcı ile insan sağlığına olumlu etkisi olan birçok mineral arıtıyor.
    Bilhassa yaşlılarda kemik erimesine engel olan kalsiyum sudaki kireç kanalıyla da alınabiliyor.

4. yaaa

yaaa Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    türk su olması lazım 2 adet aldım 2 ayrı ev için gayet memnunum fiyatıda digerlerinden ucuz, sakın markaya yönelme kullanılan filtreler aynı hepsinde tabi gidip sen özel filtre almassan 3M falan, ucuz olan bir marka al filtreleri sonradan kaliteli bir markadan kullanırsın, hepsi aynı oldugu için filtrelerde uyuyor, suyu içenlerde gayet memnun senede bir filtreleri değiştirip birde temizlik yaptınmı gayet iyi oluyor.

5. nyuce

nyuce Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Burada cevap yazan tüm arkadaşların iyi niyetinden şüphem yok.Yalnız bu konuda Almanyada eğitim almış birisi olarak "naçizane" birkaç şey söyleyebilirim.Tüm dünyada en güvenli sistem "NANOFİLTRASYONDUR".3 aşamalı bir arıtma vardır.Kaba filtrasyon,membran ve UV dir.Burada "membrandan kısaca bahsetmek konuyu daha iyi anlamaya yardımcı olacaktır.20 bar basınc ile membranlara gönderilen su "yalnızca su moleküllerinin geçmesi için üretilen"membran"lardan geçer ve su moleküllerinden başka bir yabancı maddenin geçmesine müsade etmez.En son UV den geçen su içindeki bakterilere geçit vermez.Burada 20 bar'lık basınc "olmazsa olmazdır".Eğer diyorsanız ki benim "cihazım bu basınç ve membrana sahip hayırlı olsun.

6. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

yahu herkes ayri telden caliyor kafam daha cok karisti :)

7. Troy

Troy Administrator Yönetici Admin

Beğenileri:
    366
    Ödül Puanları:
    83
    ben de bahçeşehir'de oturuyorum ve sular oldukça temiz. en kısa zamanda bundan alıp, damacana işine son vermeyi düşünüyorum. geçen aldığım damacananın dibinden yosun çıktı daha ne olsun?

8. MasterFather

MasterFather Profesör

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    bazıları çıkıp tv'lerde sakın almayın diyor.bırakın suyu arıtmayı.daha çok bakteri üremesine neden oluyormuş.

9. friendly

friendly Rektör

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar sağlıklı olur olsun..
    Bundan bir yıl kadar önce Asansörde boş damacana ile fantezi yapan bir adamın haber videosunu izleyince damacanayı bıraktım :)

Zaten ben şahsen damacana suyu, kaynak suyu, özel su vs felan içmem..
    Normal musluk suyu içtim yıllarca hala da içerim.

Size nacizhane önerim eğer suyu şehir şebekesinden direkt musluğa alıyorsanız gönül rahatlığı ile tüketin arkadaşlar. Miss gibi tertemiz suyumuz var bizim.

Ama suyu evlerin çatısında bulunan depolardan aktarma ile alıyorsanız ki bu birçok sitede böyle, o zaman suyun kalitesi o deponun dezenfektasyonu ile orantılıdır...

10. shadow2

shadow2 Profesör

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Su arıtıcı cihazların ederi 250-300 Tl'dir ancak. Burdaki fiyat teknis servisten geliyor ama açıkçası çok fazla birşey bilmeye de gerek yok. Başlangıçtaki ön filtreleri düzenli olarak 6ay ve 1yıl arasında değiştirseniz,kolonada zaman zaman tuzunu atsanız sorun olmaz. Yeterki cihazı alırken yedek parçalarını bulabileceğiniz,parçaları sökülebilen bir model almanız.
    3 önfiltresi,bir adettte reçine kolonu varsa ev kullanımı için gayet yeterli bence.

11. EmreS4hin

EmreS4hin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla yardımcı oluyum. tabiki fiyata ülkemiz şartları için oldukça yüksek ama günlük içme yeme çay vs. herseyi damacana suyuyla yaptıgınızı ki oda sınırlı markalar arıtma sistemi kenslikle 1senede kendini ödiyecektir. ihlas aura cebilion ve amway espring tavsiye ederim çünki pahalı olmalarının nedenleri var ve hak ediyolar. 150 200e de tabiki su artma var ama faydası mı var zararımı tartısşmaya bile gerek yok. en başta plastik malzemeleri düşünelim. plastiği bi gıdayla birlştrmk nekdar dogru? doğada bile çöznmiyyen yüzyıllar süren bi maddede suyu muhafaza ediyosuz. ihlas ve amwayde bu plastik maddeler NSF(dünya sağlık örgütü +5yıl tüm malzeleri deneye tabi tutuluo kolay değil bu belgeleri almak) belgeli yani bilgimiz plastik degil. şyle syliyim hani gripnlerin dısnda o yuttugumz kabı var ya onun biraz yognlastrlmıs ve plastk sekli verlmiş hali yani plastik degil ve insan saglıgına zararı yok. filtlelere gelnce 150 200e aldgnz artlamalrı bi söküp bakın filtrelerin süngerden farkı yok. nekdar temzliyebilir orası bilinmez. ayrıca her artma makinası suyu saf suya ceviriri yani bildiginz akü suyuna. hepsi aynısını yapar artması iyyse işte kalite snrasınada ortaya cıkıo. amway ve ilhasta 4er filtve ve en son mineral filtre var. artılmıs saf suya dönmüş suyu en son minelların içnden gecirerk suya mineral ilavesi yapar ve buda oranlı sekldedeir kafasına göre suya fazla yada az mineral takviyesi yapmaz. bu 2 firma ürnleri(bunalrdan bahsdiyorum cnki ülkemzde bu 2firma var NSF belgeli. bunların oahalı olmasının nedeni bu. adam sana plastik bidonu vermiyo tanker diye. şunu untmamk gerekir ''ucuz etin yahnisi yavan olur'' ve ''ucuz alacak kadar zengin değilim'' gercekte dogru. 150ye artma alırsınız 3 4 ayda 100lira filtre degstrrsnz akü suyu içmk için. arıtma alrken
    -NSF belgesi varmı ?(varsa bu belge tüm parçalarınamı vermiş yoksa sadece 1 2 parçayamı vermiş)
    -Mineral filtresi varmı?
    -Filtre fiyatları
    -Bakım yetkili servis imkanları ne?
    bunarı sormak gerekiyor. ve pet şişedeki sular sandıgınız gibi temiz değil en temizi erikli cıktı bizzat denedim TDS(suyn içndeki olumlu olmsuz bakteri sayisini ölcer) Elktroliz(suya eltrk vererk tüm bakterilerin ölmesini saglar ölen bakteriler görünür hale gelir) gibi aletler var bizzat denedim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

NSF belgesi (Tüm parçalarına vermiş olmalı)
    Mineral filtresi olmalı(Kontrollü )
    Yetkili servsi(bu aletleri aldıgnzda en az 10yıl kullnıcaksınz cünki)
    filtre fiytları

bu kadar eski bi konu olasına rağmen yorum yazmak istedim çünki çok önemli bi konu (ailemde böbrek hastası var sonrasında bu kadar bilgi edindim benim tercihim aura cebilion oldu cünki her sehirde servisi satış agı var belgeleri tamam) yardımcı olabldiysem ne mutlu

12. Ahbârî

Ahbârî Dekan

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    63
    BMS kullanıyoruz evde.

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Türksu Delüx 2014 modeli gerçekten çok güzel. Model güzel olduğu kadar destek ve ilgi de güzel. Sattıkları ürünün arkasında duruyorlar. En ufak bir sorun olduğunda her an ulaşabiliyorsunuz. Destek hizmetleri harika. Hem firmadan hem de Türksu Delüx 2014 modelinden çok memnunum. Suda hiç kireç olmuyor. İçimi çok güzel. Şiddetle tavsiye ederim. Aynı zamanda 7 aşamalı. Yedek parça sorunu yok. Yerli bir ürün.

14. maraton53

maraton53 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  15. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.232
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Elimde waterbox portatif su arıtma cihazı var sadece filtreler değişecek . Sıfır fiyati 1000 tl üzerinde satış fiyatım 375 tl. Satma nedeni tezgah altı olan otomatik modelini almış olmamız.

16. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.232
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
  17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

slm evde mutfakta 5 kişilik bir aile kullanıcak nasıl bir su arıtıcı almamı önerirsiniz bilgi ve tecrübesi olanlardan yrd bekliyorum şimdiden tşkl

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Değerli arkadaşlar;<br>
    Öncelikle şunu belirtmeliyimki arıtma cihazları kimyasal içermez, suya herhangi bir kimyasal karıştırmaz. Size sağlıklı su verir her zaman.<br>
    Piyasada bulunan pazarlamacılar bu cihazları 1000 - 1500 tl gibi astronomik rakamlara satıyorlar.<br>
    Bunlara karar vermeden e-aritma sitesini ziyaret etmenizi, bir fiyat almanızı öneririm. Ya da aynı sisteme 3 kat ödemeyi de seçebilirsiniz.

19. doruktanis

doruktanis Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkes farklı telden çalıyor ama bakteri üretmesi gibi bir saçmalık olamaz. ben neredeyse bir yıldır sufisu'nun 5 aşamalı su arıtma cihazını kullanıyorum ve çok memnunum. uygun fiyata almıştık, tereddütlerimiz yok değildi ama hiç pişman etmedi. suyun kalitesi ve tadındaki farkı kısa sürede anlayabiliyorsunuz ve teknik servis olarak da çok iyiler. diğer su arıtma cihazlarının en büyük sorunu olarak, suyu arıtırken içindeki minerali de öldürdüğü gösteriliyordu ama sufisu da öyle bir problem de yok. rahatlıkla önerebilirim.

http://www.sufisu.com/5-Asamali-Cesme-Ustu-Su-Aritma-Cihazi,PR-7.html

20. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    1.232
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Arıtma bakteri üretiyor diye narkadaşlara sesleniyorum damacanaların içindeki su nasıl elde ediliyor sanıyorsunuz :D dev artırma tesislerinde arıtılıp dolum yapılıyor:D

Sayfayı Paylaş