Su artıcısı veya su arıtma cihazı tavsiyesi? Hangisi iyi?

Konusu 'Donanım Tavsiyesi' forumundadır ve Troy tarafından 22 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Troy

Troy Administrator Yönetici Admin

Beğenileri:
    399
    Ödül Puanları:
    83

- Su artıcısı veya su arıtma cihazı tavsiyesi? Hangisi iyi?

Merhaba arkadaşlar,

Su arıtıcısı konusunda tavsiyeniz var mıdır? Sakarya'daki ailem alacak. İhlas Aura Cebilon Compact ürünü getirmişler evde denemişler. İyi güzel ama 1.300 TL fiyat çekmişler. Bana yüksek gibi geldi.

Sizin önerdiğiniz bir marka veya model var mıdır? Yoksa bu fiyat iyi midir?

2. H SİZER

H SİZER Doçent

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ne amaçla kullanılacak + günlük tüketim kapasitesi nekadar bunları biraz açarsanız sanırım daha anlaşılır piyasada su arıtma çok çeşitli seçenekler var şu ihlasınki fena değil de 30 40 lt günlük su arıtma olansa sakın alma derim su tankı büyük olanları tercih edin ihlasınki arıtıyor 3-5 lt bekle iki saatki bir daha üretsin ben söktürdüm yerine günlük 500lt kapasiteli +harici su deposu olanbaşka marka taktırdım 1500 tl civarı tuttu zaten bunların bütün özelliği flitrelerde karbon nano gibi flitreler var gerisi pompa birde satıcıların palavraları

3. El Padrino

El Padrino Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    Karaköy'deki dükkanlara bakmanı öneririm.Çok uygun fiyata, çok profesyonel ürünler var.Ayrıca senin gibi bir girişimcinin İhlas'tan alışveriş yapılmaması gerektiğini bilmesi lazım :)

4. macit

macit Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bizim evde bahsi geçen su arıtıcıdan var cihazla yada servisle ilgili bir sıkıntı yaşamadık 4 senedir kullanıyoruz. fiyatı görecelidir fazladır azdır o kişiden kişiye değişir ama cihaz gerçekten güzel.

5. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Bu işi yapan bir arkadaşım vardı. İhlas 1500 TL'ye peynir ekmek gibi satıyor, aynı makineyi üstünde farklı marka yazıyor diye biz 500 TL'ye satamıyoruz diyordu. Tabi satamaması kendinden de kaynaklanıyor ama adamların kâr payını göstermek adına yazdım. Her ikisi de para kazanıyor.

Aldıktan sonrasını da düşünmek gerekiyor. Filtre, bakım maliyeti nedir? Filtrelerin değişim periyodu var. Örneğin 1 yıl veya 5bin litre gibi. Hangisi önce gelirse o geçerli. Cihazı belli süre kullanmazsan filtreleri yenilemen gerekecektir.

300 TL'ye Metro Grossta vardı. Hatta yedek filtreleri 100 TL.
    Marka farklı olabilir ama hemen hemen şöyle birşey.

6. mustifanci

mustifanci Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Babam gittigidiyordan almış yanlış olmasın 150 yemi almış 200 mi almış o arada bişey.Yanında yedek filtrede vermişler birde küçük batarya.Denedik gayet hoş tat, başka yerde de başka markalarınkinide denedim aynı tadı aldık.Gerek yok aşırı para vermeye bir furya başlattılar malı götürüyorlar sonuçda sistem hep aynı.Yinede karar sizin tabi Hakkı bey.

7. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Sistem belli. Ters osmos.
    Pompalı (motorlu) ve pompasız sistemler var. Bunların tek farkı şebeke basıncının yetmediği durumlarda pompa devreye girerek basıncı sağlıyor.

8. Troy

Troy Administrator Yönetici Admin

Beğenileri:
    399
    Ödül Puanları:
    83
    eSpring diye bir markada var. Epey pahalı gibi. Ona ne diyorsunuz?

6 kişi, 2 bebek olan bir aile kullanacak.

9. zebani56

zebani56 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. Nemre

Nemre Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    sonuçta arıtma cihazı bile katkı maddesi içerir, bence al 5 tane damacana tepelerdeki çeşmelerden doldur, mis gibi iç.

11. kosasker

kosasker Profesör

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    48
    Sedefcim, yeni üyesin, reklam yapmadığını nerden bilelim ?

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Anway espring kesinlikle tavsiye ederim duzgun bhi cihaz zaten 1500 1800 arasi

13. IuTKuI

IuTKuI Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdilerde yeni ismiyle Waterbox olarak anılan su arıtmaları mevcut. Yaklaşık 1000 tl ye kadar fiyatları ve 5 ayrı haznesiyle, 3 ayrı filtre tipiyle satılıyor. Onları tavsiye edebilirim.
    Hatta kobi ler ve aileler için de uygun paketleri mevcut.

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

e spring tek geçerim

15. execute

execute Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alınması gereken cihaz kirli suyu dışarı atan temiz suyu ise kendi tankında depolandır ve bunların fiyatı evet 1000 tl civarında. Diğer cihazlar kirli suyu arıtıp dışarı atmaz. Arıtabildiğini arıtır aynı suyu size verir.

16. suattuna

suattuna Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Piyasada bir çok arıtma firması var bence arıtma alırken dikkat edilmesi gereken hususlar filtrelerin ömürleri yani kalitesi ve özellikle alkali filtresinin olması çünkü normal arıtma cihazları suyu arıtırken suyun içindeki faydalı mineralleride arıtıyor alkali filtre bu mineralleri suya tekrar kazandırarak sudaki ph yani oksijen oranını yükseltiyor size bazı markalar önerebilirim ama reklama girer olmaz facebook suat tuna diye girerseniniz size yardımcı olurum.bms

17. CMYK

CMYK Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Biz bir tanıdık arkadaştan aldık 600 liraya, kendisi aynı cihazı ihlas 1200 liraya sattığını iddia ediyor.
    Fiyat olarak 500 ile 700 arasında olanlar daha alınabilir cinsten
    Aldığımız ürün bunun pompasız olanından şebeke suyu basıncı bizde yüksek.
    Evdeki çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi şebeke suyu basıncı ile rahat çalışıyorsa pompalı motorlu bir cihaz almanı tavsiye etmem ek olarak elektirik masrafı çıkarır.

18. thesavarona

thesavarona Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    filtre skinti hep..

19. Munitionis

Munitionis Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Abi 2 sene oldu takılalı bize adam gözümün önünde damacana suyla aratılmış suyun bakteri-kireç oranını ölçtü. Yapıştım bir daha aritma suya hiç güvenmiyorum artık damacanalara. Markalar konusunda çok iyi bir bilgim olmasada 1000 TL lik ürünlerin bu işi iyi yaptığını duymuştum..

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Suyu bakteri ve partikülden arındıracak en temiz kolay yöntem porselen vb filtreden yer çekimiyle süzen düzeneklerdir...Suyun biyokimyasına müdahale eden herşey kimyasal içerip kalıntı bırakır...

Sayfayı Paylaş