Stok Fotoğrafçılığı Nedir? Nasıl Para kazanılır?

Bu konuyu okuyanlar

taskirancemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Stok fotoğrafçılığı pazarlama, reklamcılık ve modern dünya için her sektörde en temel bileşenlerden biridir. Belirli kullanımlar için tüm şekil ve boyutlarda lisanslı stok fotoğrafları üretilir ve alıcıya sunulur. Bir dergiyi her okuduğunuzda veya incelediğiniz zaman gazetelere, reklam panolarına, ders kitaplarına, kitap kapaklarına, bloglara, broşürlere, reklamlara veya maillere her baktığınızda muhtemelen stok fotoğraflara bakıyorsunuz. Çektiğiniz kaliteli fotoğrafları bir takım stok sitelerine yükleyerek bunların satışlarından belli miktarlarda komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

Stok çekmek için hangi niteliklere ihtiyacınız var?
  1. Hayal gücüne, yaratıcı vizyona, temel fotoğrafçılık becerilerine ve orta halli bir kameraya veya cep telefonuna.
  2. Kendinizi eğitmeniz gerekiyor. Başlangıçtan itibaren stok yazılarını okuyun, anlatımlı videoları izleyin.
  3. Çektiğiniz fotoğrafları eksiksiz yükleyin.

Böylece işin mantığını kavrar ve hangi görüntülerin kabul edildiğini, hangi görüntülerin reddedildiğini ve hangi görüntülerin satıldığını anlarsınız.
Youtube ve bloglar bu konuda hazır olmanıza yardımcı olabilir.

Aşağıya bütün eğitim videolarımı bırakıyorum. şimdiden herkese iyi seyirler. Umarım yardımcı olabilirim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
2'den fazla videoyu spoiler(süprizbozan) ile koyun amcaların kızıyor...
65263

estetisyenist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok merak ediyorum bu stok fotoğrafçılığını. Gerçekten para kazanmak mümkün mü belli bir seviyeye gelince ? İşin en güzel yanı fotoğrafı çeşitli yerlere kabul ettirince hedef kitlen bütün dünya oluyor, bizim ülkede pek para verilmiyor çünkü bu tarz fotoğraflara.