Stock ROM Atmayı Bilen Var Mı?

Bu konuyu okuyanlar

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Herkese merhaba,

Arkadaşlar hep BlackBery kullanmış bri olarak Android'den hiç anlamadığımı baştan belirteyim. :)

Sorunuma gelecek olursak, Andorid'e alışmak için ikinci el Asus Zenfone 2 Laser bir cihaz aldım. Neyse cihazı hard reset ile sıfırlayım da temiz kurulum yapayım dedim. Tuş kombinasyonları ile hard reset attım. Neyse format bitti ama cihaz açıldığında aşağıdaki resimdeki gibi oluyor.
Menü yok ve karanlık ekranda aşağıdaki yazı çıkıyor. Başka hiçbir menüye girmiyor sadece aşağıdaki resimdeki yazı çıkıyor ve öylece kalıyor.

Bu cihaz nasıl düzeltilir? Ne yapmam gerek? Birkaç araştırma yaptım stock rom falan atınca düzelir diyorlar. Cihazım boot dosyası, droid booot dosyası vs bir sürü dosyası gerekmiş. Bunları nerden bulacağım?

CİHAZ BİLGİLERİ:
ASUS ZENFONE 2 LESAER
MODEL: ASUS_Z00ED

Ekli dosyalar

• Screenshot_1970-01-01-02-19-22.jpg
    Screenshot_1970-01-01-02-19-22.jpg
    52.4 KB · Görüntüleme: 612

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Yok mu bilen biri... Güya milletin çoğu Andorid işletim sistemi kullanıyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bunların çoğunu firmalar kendileri paylaşıyor fakat Asusda iş nasıl yürür bilemem.Örneğin HTC nin htcdev diye bir sitesi var buradan bütün HTC telefonların stock romlarını bulabiliyorsun.Root atacağın zaman da gerekli bütün dosyaları site barındırıyor.Araştırmak lazım.

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Yardımlarınız için hepinize teşekkürler. Android'den anlayan bir arkadaşıma verdim halletti sağolsun. :) İşi bilene derdi çekene sor demişler. BlackBerry olsa yazılım, imei değiştirme, mep kodu, sim kilit kodu açma vs hepsini yaparım ama Andorid olunca elimden birşey gelmedi işte :D Konu kapatılabilir.