Steve Jobs Veda mı Ediyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Berkin Bozdoğan

Profesör
Katılım
18 May 2005
Mesajlar
4,930
Puanları
0
Apple'ın kurucusu Steve Jobs, daha sakin bir hayat için görevini bir başkasına devredebilir. Peki bunu gerçekten yapar mı, yaparsa neden yapar?

Apple tarafından yapılan en son tanıtım etkinliğinde, esas ürünleri anlatan kişi Steve Jobs değil, Apple'ın yöneticilerinden Tim Cook oldu. Steve Jobs ile aynı giyim tarzıyla (mavi pantolon ve siyah gömlek) sahneye çıkan Cook'tan sonra bir süre sahneyi devralan Jobs, yarım saat kadar yenilenmiş MacBook'ların alüminyum dış yüzeylerini ve diğer yenilikleri anlattı. Kısa bir soru cevaptan sonra gösteri sona ermişti. Sürekli "Apple'da sadece Steve Jobs yok" mesajını veren bu hareketlerden sonra herkesin aklındaki düşünce "Acaba Apple öksüz mü kalacak" sorusundan başka birşey olmadı.

Yolcu Yolunda Gerek

Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Apple'ın ruhani lideri Steve Jobs, zamanında kendi kurduğu şirketten hissedar olmasına rağmen atılan ve sonra geri dönerek büyük başarılara imza atan bir yönetici olarak en az Apple'ın kendisi kadar bir hayran kitlesine sahip. Diğer taraftan, Jobs tarafından jest ve mimiklerle anlatılmaya çalışılan veda anının giderek yaklaştığı hissinin taraftarlar tarafından algılanması, acaba Apple'ın eskisi gibi devam etmesine izin verecek mi? Peki ruhani lider, Apple'dan kolay kolay kopabilir mi?

Kısa sürede böyle birşeyin olabileceğini düşünmesek de, herkese "Apple, Jobs'tan ibaret değil, burada bir takımız" mesajının daha yoğun hallerde verilmeye başlanması, bizi düşündürüyor.

Bilgi için: Apple
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst
stat counter