Yardım Steelseries Klavye Kontrol Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba , monster 25.1 model labtopum var bu modeldeki klavyeyi steelseries yapmış . Rgb klayve ve steel series gg uygulamasından kontrol edilebiliyor. Fakat sorun şu ki klavye üzerinde fn +f9 tuşunu kullanmıyorum.Bu kombinasyon klavyenin ışık modları arasında geçiş yapılmasına veya ışıkları komple kapatmaya yarıyor.Uygulamadan ayarlayayım dedim fakat orda da ''please connect a steelseries engine enable device'' yazıyor.Windowsu birkaç kez temiz kurup orjinal anahtarla etkinleştirdim ayrıca laptopla ilgili bütün driverleride yükledim fakat bi türlü kontrol sağlayamıyorum.Şuan yeşil ışık yanma modunda hep bu şekilde ne kapatabiliyorum ne başka bi renge geçebiliyorum.Bu ikinci ürünüm ilkinde ölü piksel olduğu için değişim istemiştim o cihazda böyle bir sorun yoktu yine onada windows kurup laptop driver güncellemelerini yapmıştım ve klavye ışıklarını değiştirebiliyordum.Onun dışında diğer fn tuşlarını kullanabiliyorum ses açmak olsun parlaklık uçak modu ve fan açma olsun hepsini kullanabiliyorum.Sorunun nedeni sizce ne olabilir ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
SS ile ilgili sorun olabiliyor bazen MSI cihazlarda da.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Steel series' in yaptığına dair kaynak var mı ? Varsa nerede öyle olsa driver zaten aygıtı tanımlamaz mıydı ? Recep Baltaş da game garaj laptobunu MSI a yaptırıyorlar diyordu aynı o mevzu gibi herkes birşey diyor ama kaynak yok. Bol keseden atan çok.

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Aygıt yöneticisinde klavyler kısmında Standart PS/2 Klavye var sadece orada steel series klavye diye bir aygıt görmüyor bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

Steel series' in yaptığına dair kaynak var mı ? Varsa nerede öyle olsa driver zaten aygıtı tanımlamaz mıydı ? Recep Baltaş da game garaj laptobunu MSI a yaptırıyorlar diyordu aynı o mevzu gibi herkes birşey diyor ama kaynak yok. Bol keseden atan çok.
Konu hakkında bir bilgim yok fakat önceki laptopta steelseries gg uygulaması üzerinden klavyede ayar yapılabiliyordu şuankinde hiç görmüyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Aygıt yöneticisinde klavyler kısmında Standart PS/2 Klavye var sadece orada steel series klavye diye bir aygıt görmüyor bende
Öyle bir bilgiyi nereden edindiniz steelseries olduğunu. Bazı MSI laptoplar da olduğu doğru.

Veya monster sitesinde driver kısmında steelseries ile ilgili driver var mı ?

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öyle bir bilgiyi nereden edindiniz steelseries olduğunu. Bazı MSI laptoplar da olduğu doğru.

Veya monster sitesinde driver kısmında steelseries ile ilgili driver var mı ?
Tulpar T7 V25.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook burada aşşağıdaki görsellerde yazıyor. Evet bu model için steel series gg diye bi driver var onu indirip kurdum. Dediğim gibi ilk gelen laptopta hangi işlemi yaptıysam bunada onu yaptım ama bunda kontrol edemiyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Kontrol edememe gibi bir durum olmamalı. O aygıta Windows bilinmeyen aygıt harici görünen birşey yok ise o donanım bulunmuyor demektir. Monster da ucuz parça toplama bilgisayar gibi kalite anlamında çok altlarda bence. Belki o donanımı eklememişlerdir. Veya iade edilen cihazlardan birini mi verdiler rasgele parça mı değiştiriyorlar akıllarda soru işareti.

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Galiba donanımsal bir sorun var dediğiniz gibi çünkü teknik serviste kendileride format atıp windowsu yeniden kurdular banada olduğunu söylediler sağolsunlar bizde inandık . Eve geldim aynı durum devam ediyor 1 haftadır uğraşıyorum ama çözüm bulamadım

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Galiba donanımsal bir sorun var dediğiniz gibi çünkü teknik serviste kendileride format atıp windowsu yeniden kurdular banada olduğunu söylediler sağolsunlar bizde inandık . Eve geldim aynı durum devam ediyor 1 haftadır uğraşıyorum ama çözüm bulamadım
Yani aynı laptop servisten önce o driver ile çalışıyor muydu ? Daha neler duyacağız. Geçmiş olsun. Yani böyle bir durum yaşanması demek o parçanın değiştirilmesi gibi gelir insanın aklına. Günahı kendi boyunlarına.

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yani aynı laptop servisten önce o driver ile çalışıyor muydu ? Daha neler duyacağız. Geçmiş olsun. Yani böyle bir durum yaşanması demek o parçanın değiştirilmesi gibi gelir insanın aklına. Günahı kendi boyunlarına.
Aynı laptop değil diğerinde ölü piksel çıkınca onu alıp yeni sıfır laptop verdiklerini söylediler

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Ben daha büyük rezalet yaşadım. Marka çok da farketmiyor aslında. Sadece fabrikasyon çıkışı iyi oluyor. Asus laptobum var. Ekranda ölü piksel vardı. Önceden aidadan ekran özelliğini kaydetmiştim. Boe ekrana 2020 yılının panda 2019 ekran takmışlar ve özellik anlamında daha alt. Mail attım ispatlı sallamadılar. KVK takmıştı. Adamda onlar veriyor biz takıyoruz diye geçiştirmişti. Herkes bilsin diye tekrar tekrar yazıyorum. Oyunla çok fazla işiniz yoksa gidin Macbook alın son model olması şart değil. 2016 üstü de iş görür.

Aynı laptop değil diğerinde ölü piksel çıkınca onu alıp yeni sıfır laptop verdiklerini söylediler
Anladım belki daha kalitesi düşük parçalar vardır. Veya iade edilen laptoplardan yenileme gibi yapıyorlardır. Her birinden farklı parça alıp birleştirme gibi.

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Haklısınız . Yarın tekrar gideceğim bakalım teknik servise . Bu tarz saçma sapan şeylerle uğraşmaktan bilgisayara bir oyun kurup performansını deneme şansım bile olmadı zaten

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Haklısınız . Yarın tekrar gideceğim bakalım teknik servise . Bu tarz saçma sapan şeylerle uğraşmaktan bilgisayara bir oyun kurup performansını deneme şansım bile olmadı zaten
Bu tarz markalar malzeme kalitesi düşük oluyor ilerde çok başınızı ağrıtabilir. Casper da öyle. En azından Asus MSI fabrika çıkışı kaliteli düzgün malzemeler var. Teknik destek kötü olsa da daha uzun ömürlü oluyor.

joulneyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bu gidişle sonu iade olacak gibi zaten

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Aslında iade almak işlerine geliyorda bende biraz inat ettim o kadar para verdim bana kusursuz ürün vereceksiniz diye
İyi marka hemen hemen aynı özellikte laptop alabilirseniz hemen edin bence.