Steelseries Arctis 5 2019 Edition vs Cooler Master MH751

Bu konuyu okuyanlar

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Hangi kulaklık artısı, eksisiyle daha avantajlıdır? Oyunlarda ses kasma açısından hangisi daha çok tatmin eder? MH751 de sanal 7.1 yok onun yerine MH752 ile de kıyas yapabilir misiniz?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Sanal 7.1 bence pek gerekli bir şey değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Arctis 5 şuan piyasadaki en rahat kulaklık ayrıca terletme oranı sıfır. Mikrofon kalitesi de muazzam. Tek eksisi pedler kulağı deri kadar bastırmıyor bazı kişilerin hoşuna gitmiyor bu özellik benim için sorun yok tabi. Basslar da çok kuvvetli değil. Normalde Razer set yapmaya çalışıyordum şuan Mamba TE ve Blackwidow Elite kullanıyorum ama sırf Arctis serisi yüzünden bu fikirden vazgeçtim öyle bir kulaklık Arctis.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Arctis 5 şuan piyasadaki en rahat kulaklık ayrıca terletme oranı sıfır. Mikrofon kalitesi de muazzam. Tek eksisi pedler kulağı deri kadar bastırmıyor bazı kişilerin hoşuna gitmiyor bu özellik benim için sorun yok tabi. Basslar da çok kuvvetli değil. Normalde Razer set yapmaya çalışıyordum şuan Mamba TE ve Blackwidow Elite kullanıyorum ama sırf Arctis serisi yüzünden bu fikirden vazgeçtim öyle bir kulaklık Arctis.
Kumaş olması büyük rahatlıktır muhakkak evet. Arctis 5'in mikrofonunun gürültü engelleme özelliğini de duydum. Arctis almayı mı düşünüyorsunuz sizde?

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Arctis 3 kullandım, 5 kullanmadım. İkisi de aynı tasarıma sahip, dolayısıyla konfor aynı. Kulaklık kafamda mı diye tereddüt etmişliğim var. Ama ben Bass seven birisiyim ve oldukça fazla müzik dinlerim. Arctis bu konuda beni tatmin etmedi. Sürücüleri zaten aynı, sadece bağlantı tipi farklı ve ek bir ses kartı var 5'te. Müziğe olan artısı nedir bilmiyorum ama müzik dinleyen birisi iseniz Arctis pek tatmin etmez.
Ben hem oyun oynarım hem de müzik dinlerim. Bu ikisinin ortasında beni en çok tatmin eden kulaklık Rampage SN-RW 1 idi. Arctis 3 yerine onu takıyordum açıkçası. Ama ağırlığını hafif hissettiren ve sarkan kontrolcüsü yüzünden pek rahat olamayabiliyordu bazen. Ayrıca oyun kısmında Arctis kadar tatmin etmiyordu.
Yeni kulaklık arayışında Razer Kraken TE'yi satın aldım. Basslar, müzik zevki ve oyun zevki tam tutturulmuş, sanki bana üretilmiş bir kulaklık. RW1 ile müzik mi dinliyormuşum? Yoksa Arctis 3 ile oyun mu oynuyormuşum? :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Arctis 3 kullandım, 5 kullanmadım. İkisi de aynı tasarıma sahip, dolayısıyla konfor aynı. Kulaklık kafamda mı diye tereddüt etmişliğim var. Ama ben Bass seven birisiyim ve oldukça fazla müzik dinlerim. Arctis bu konuda beni tatmin etmedi. Sürücüleri zaten aynı, sadece bağlantı tipi farklı ve ek bir ses kartı var 5'te. Müziğe olan artısı nedir bilmiyorum ama müzik dinleyen birisi iseniz Arctis pek tatmin etmez.
Ben hem oyun oynarım hem de müzik dinlerim. Bu ikisinin ortasında beni en çok tatmin eden kulaklık Rampage SN-RW 1 idi. Arctis 3 yerine onu takıyordum açıkçası. Ama ağırlığını hafif hissettiren ve sarkan kontrolcüsü yüzünden pek rahat olamayabiliyordu bazen. Ayrıca oyun kısmında Arctis kadar tatmin etmiyordu.
Yeni kulaklık arayışında Razer Kraken TE'yi satın aldım. Basslar, müzik zevki ve oyun zevki tam tutturulmuş, sanki bana üretilmiş bir kulaklık. RW1 ile müzik mi dinliyormuşum? Yoksa Arctis 3 ile oyun mu oynuyormuşum? :D
3 ile 5 arasında USB bağlantıdan dolayı fark oluyor arkadaşımda 3 vardı denemiştik ama bass olayı dediğim gibi yinede diğer kulaklıklara göre biraz daha zayıf. Tiz gibi diğer değerlerde sorun yok müziklerin arka planlarında dönen sesler anlaşılıyor net şekilde. Senin gibi çok fazla bass düşkünü birisini üzer Arctis serisi :D

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Yeni kulaklık arayışında Razer Kraken TE'yi satın aldım. Basslar, müzik zevki ve oyun zevki tam tutturulmuş, sanli bana üretilmiş bir kulaklık. RW1 ile müzik mi dinliyormuşum? Yoksa Arctis 3 ile oyun mu oynuyormuşum? :D
Steelseries modellerini teknoloji mağazasında deneyimleyeyim en iyisi. Kraken TE şu an hiç bir yerde yok sanırım, geçen internetten baktığımda stok göremedim. Kulak üstü kulaklığım henüz olmadığımdan müzik dinleme alışkanlığım yok ama alınca seversem dinlerim sanırım. :) Şu anda kulakiçi kulaklıkla müzik dinliyorum. Kulaklıkta ilk önceliğim oyun için tatmin etmesi beni.