SteamOS Hayal Kırıklığı Yarattı!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
SteamOS Hayal Kırıklığı Yarattı!

Valve'in uzun süredir üzerinde çalıştığı Steam Machine odaklı, Linux tabanlı yeni işletim sistemi SteamOS, oyun performansı anlamında Windows 10'un gerisinde kaldı.

Sizce SteamOS, PS4 ve Xbox One'ın yerini alabilir mi?

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Biraz reklam kokusu var haberde ama geçeceği belli bişeydi zaten yeni directx sürümüyle birlikte

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Karşılaştırmaları bide xboxla yapsalar ya :D Aaa pardon onda 1080p desteği bile yoktu deme :D Performans düşüklüğünün sebebi opengl den dolayı olmasın ?

ali.koskocaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Yazar bayağı abartmış. Yeni bir çalışma ile çok eski bir çalışma karşılaştırılmış. Buna rağmen Seteam OS başarısız sayılmaz.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
SteamOS Bence lazım mı ? Hani bir işletim sistemi olarak gerekli mi ? DEĞİL ! Herhangi bir GNU/Linux dağıtımına Steam yükleyebiliyorsun zaten. SteamOS'un eksisi var da kimse kullanmıyor. Çünkü sadece oyun oynayabileceği bir sistemi kim kullanır ki ? Onun yerine Ubuntu yada Mint'e Steam kurup hem işlerini halledeceği hem oyununu oynayacağı bir sistem sahibi olur :D SteamOS'un çıkması saçmaydı. Hala Beta aşamasında. Valve'yi çabaları için takdir ediyorum ama Debian Stable tabanlı, GNOME masaüstünü kullanan bir dağıtıma oyun dağıtımı demeye pek dilim varmaz :D Oyun dağıtımı kavramı saçma bir kere. Üstelik oyundan iyi performans almak isteyen biri güncel yazılımı arar. Debian Stable kesinlikle oyuncunun aradığı şey değil :)

ali.koskocaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Windowsu sadece oyun oynamak için kullanan o kadar insan tanıyorum ki... Çünkü oyun dışında çoğu insanan ihtayaçlarını hafif bir Linux dağıtımı bile tamamen görüyor. Yaptığım tanıtımların sonunda çoğu insan oyun oyananabiliyor mu diye sual ediyor.
Sonra Debianan stable olması ile oyuncunun aradığı güncel oyun yazılım arasında nasıl bir bağlantı var?
Benim kanaatimce hiç bir bağlantı yok. İşletim sistemi ap ayrı bir kavram, oyunun güncelliği ayrı bir kavram, yanılıyor muyum?

Selamlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Merhaba;
SteamOS hakkında bilmeniz gerekenler!
Eski bir yazı lakin firmanın boş bir firma olmadığından da bahsediyor.

Selam ederim.