Steam'i İkinci Diske Kurmak Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda iki tane disk takılı. Steam'i bilgisayarımdaki ikinci diske kurmak istiyorum.

Diyelimki C'yi formatladım. O zaman diğer diski formatlamasam ve Steam diğer diskte yüklü olsa formattan sonra bir sorunla karşılaşır mıyım?
Şimdi programlar C bölümünde kayıt defterine bazı girdiler yüklüyorlar. C'yi formatlayınca sorun çıkabileceğini düşünüyorum. Sizce nasıl olur?

@Görkem Say @eronis

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir şey olmaz. Oyunlar çalışmaya devam eder. Ama Steam Cloud'a kayıt olmadıysa save dosyaların uçar.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
O zaman Steam'i ikinci diske kurayım. :)
Ama hala aklıma takılan bir soru var. Her program ve oyun kurulumunda kayıt defterinde değişiklik olur.
Formattan atınca kayıt defteri de silineceğinden Steam'in hata verebileceğini düşünüyorum.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
O zaman Steam'i ikinci diske kurayım. :)
Ama hala aklıma takılan bir soru var. Her program ve oyun kurulumunda kayıt defterinde değişiklik olur.
Formattan atınca kayıt defteri de silineceğinden Steam'in hata verebileceğini düşünüyorum.
Oyun açılırken Steam bakıyor sistemde bir eksik var mı diye :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ya da şöyle bir şey de yapabilirim.
Steam'i C bölümüne kurup oyunları diğer diske kaydedebilirim. Ama yüklü oyunları Steam nasıl bulacak ki? Steam yüklü oyunları kendisi bulur mu yoksa benim bir şeyler yapmam gerekir mi?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ya da şöyle bir şey de yapabilirim.
Steam'i C bölümüne kurup oyunları diğer diske kaydedebilirim. Ama yüklü oyunları Steam nasıl bulacak ki? Steam yüklü oyunları kendisi bulur mu yoksa benim bir şeyler yapmam gerekir mi?
Steam klasörünün içine gidiyor zaten oyun dosyaları. Senin bir şey yapmana gerek yok.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben Steam D diskine kurulu iken SSD olan C diskimi formatlamıştım.Herhangi bir sorun olmamıştı.Sadece oyunu ilk oyna dediğiniz zaman yapılan kontrolleri yapıyor.(Visual C,C++ gibi).

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Steam'i ikinci diske kurdum. Şimdi sıra oyunları yüklemekte. :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Konu hakkında şu videoyu buldum. :) Paladins isimli oyunda sorun yaşıyorum. Sanırım oyunu D dizininden C'ye taşıyacağım.

B.butun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öyle bir durumda steam kendi dosyalarını tekrar güncelleyerek kurulumunu sağlıyor oyunlar konusunda sorun yaşamazsın